26/10/2020

שבע סדרות שהסתיימו ואתם חייבים לראות

סדרות מומלצות

בתוך מבול של סדרות המשודרות בטלוויזיה ונמצאות להורדה באינטרנט, ישנה סבירות גבוהה שפספסתם סדרה שהדבר האחרון שהייתם צריכים זה לפספס אותה. כולנו מכירים את הציפייה שנמצאת בתוכנו, כאשר אנו מחכים שבוע שלם, בשביל לצפות בפרק הבא של הסדרה. גרועה מכך היא הציפייה לעונה חדשה, האמורה לצאת רק בעוד כמה חודשים. אם אתם כמוני, אוהבים לצפות בכמה פרקים ברצף, הכתבה הזו היא במיוחד בשבילכם.

כיום יש כל כך הרבה סדרות לצפות בהן שזה כמעט בלתי אפשרי לעקוב אחרי כל כך הרבה סדרות באותו הזמן. תמיד לפי חוקי מרפי, כאשר יש לנו המון זמן פנוי, אין פרקים חדשים של סדרות שאנו עוקבים אחריהן או שבדיוק הסדרה יצאה לפגרה בין העונות. כאשר אין לנו יותר מידי זמן פנוי, אז יש המון פרקים חדשים וסדרות חדשות ופשוט קשה לעקוב אחריהן. בנוסף, יש את אלו אשר מראש בוחרים לא לצפות בסדרה מסוימת ופשוט מחכים שהסדרה תסתיים כדי שיוכלו לצפות בה מתי שבא להם וכמה שבא להם.

הסדרות שיהיו בהמשך, הן סדרות מומלצות מאוד ששידוריהן הסתיימו ואתם אלה ששולטים בלוח השידורים שלהן לפי איך שאתם רוצים.

The Sopranos

מה כבר לא נאמר על הסופרנוס? הסדרה שהביאה את המאפיה של ניו ג'רזי לטלוויזיה. עלילת הסדרה מתמקדת בטוני סופרנוס, בוס של משפחת פשע בצפון בניו ג'רזי. לאורך כל הסדרה אנו עוקבים אחרי טוני במצבים שונים עם משפחתו, עם חייליו בארגון הפשע, עם הפסיכולוגית והאינטראקציה שלו עם שאר ראשי משפחות הפשע באזור. הסדרה כוללת 6 עונות ושידוריה התחילו בשנת 1999. בשנה האחרונה נפטר השחקן הראשי שלה, ג'יימס גנדולפיני, כאשר שהה באירופה, מאורע שגרם לרבים לשוב ולצפות בסדרה לזכר מותו של השחקן, שהכניס את טוני סופרנוס לחיינו.

על מי אתה מסתכל, טוני סופרנוס. (תמונה: imdb.com)

על מי אתה מסתכל, טוני סופרנוס. (תמונה: imdb.com)

Breaking Bad

הסדרה המדוברת ביותר של השנים האחרונות בכל העולם. הסדרה הגיעה לסיומה לפני כחודש ושברה את שיא הצפייה לפרק, בפרק הסיום שלה. העלילה עוקבת אחר וולטר וויט, מורה לכימיה שביום בהיר אחד מגלה הוא חלה בסרטן. בעקבות דאגה רבה למשפחתו, הוא מחליט לחבור לסוחר סמים קטן, ג'סי, שהיה תלמידו בתקופת התיכון. לאט לאט הם מתקדמים ממייצרי סמים לסוחרים ואף הופכים לייצרני הסמים הגדולים ביותר בדרום אמריקה. העלילה מסתבכת כאשר גיסו של וולטר הוא אחד הסוכנים הבכירים של היחידה ללוחמה בסמים. וולטר וג'סי מתחברים למספר רב של אנשים מפוקפקים וכמובן היחסים המורכבים בין וולטר וג'סי. לסדרה יש 5 עונות והיא התחילה את שידוריה בשנת 2008. הסדרה נחשבת לסדרה הטובה ביותר בכל הזמנים שמשכה קהל מעריצים גדול לאורך כל הסדרה.

הייזנברג בפעולה, וולטר וויט. (תמונה: imdb.com)

הייזנברג בפעולה, וולטר וויט. (תמונה: imdb.com)

Dexter

הסדרה מבוססת על הרומן "דקסטר חולם חלומות אפלים" של ג'ף לינדסי. הסדרה מספרת את סיפורו של דקסטר מורגן, חוקר תבניות דם במשטרת מיאמי. דקסטר מנהל חיים כפולים כחוקר משטרתי וכרוצח סדרתי, אשר רוצח אנשים שחמקו מעונש וגם אנשים אשר עומדים בדרכו והוא מאמין שמגיע להם למות. הסדרה מונה 8 עונות (12 פרקים בכל עונה) והיא הגיעה לסוף שידוריה לפני כחודש. הסדרה נצפתה על ידי מספר רב של מעריצים מכל העולם.

מישהו הזמין שוטר, דקסטר. (תמונה: imdb.com)

מישהו הזמין שוטר, דקסטר. (תמונה: imdb.com)

Friday Night Lights

סדרת דרמה העוקבת אחר קבוצת פוטבול של תיכון מקומי בעיירה בטקסס. הסדרה עוקבת אחרי מאמן פוטבול צעיר בשם אריק טיילור, אשר נבחר לאמן קבוצת פוטבול של תיכון בעיירה בטקסס. המאמן מגבש את הקבוצה ונסחף עם הקבוצה למסע ארוך עד לרמות הגבוהות של פוטבול התיכונים במדינה. כמובן שזה לא הולך בקלות בגלל היחסים בין הדמויות השונות בקבוצה, היחסים עם תושבי העיירה, יחסיו ששל המאמן עם אשתו עוד מכשולים רבים בדרך אל המטרה. לסדרה 5 עונות והיא התחילה את שידוריה בשנת 2006.

תן ת'כדור אין משחק, אורות לילי שישי. (תמונה: imdb.com)

תן ת'כדור אין משחק, אורות לילי שישי. (תמונה: imdb.com)

Prison Break

אחת הסדרות המדוברות ביותר בעשור האחרון. עלילת הסדרה עוקבת אחר מייקל סקופילד, אשר מבצע פשע כדי להיכנס לגבולות הכלא, כדי לחלץ את אחיו, לינקולן בורוז, מגזר דין מוות על פשע שלא ביצע. ככל שהעלילה מתקדמת, אנו מגלים את היחסים המורכבים של כל הדמויות בסדרה. הסדרה זכתה להצלחה גדולה ב-2 העונות הראשונות, אך בשאר העונות, ההרגשה הייתה של מריחת העלילה ללא פואנטה. לסדרה 4 עונות ושידוריה התחילו בשנת 2005. הסדרה בנויה כך שבכל פרק, אנו מגלים חלק חדש בתוכניות של מייקל סקופילד.

בחיים לא אעזוב אותך אחי, נמלטים. (תמונה: imdb.com)

בחיים לא אעזוב אותך אחי, נמלטים. (תמונה: imdb.com)

Spartacus

ספרטקוס הנה סדרת דרמה תקופתית. הסדרה עוקבת אחרי ספרטקוס, גלדיאטור תראקי, מנהיגם של העבדים כנגד השלטון הרומי. ספרטקוס מתחיל את דרכו בלודוס של בית בטיאטוס, בית עבדי וגלדיאטורים. לאחר מות אשתו, מחליט ספרטקוס לנקום בעזרת חבריו הגלדיארטורים והעבדים. דרכו של ספרטקוס לא תמיד קלה וישנם עליות ומורדות רבות עם שאר הדמויות בעלילה. לסדרה יש 3 עונות ומיני סדרה שהיא הקדמה לסדרה עצמה. שידורי הסדרה החלו בשנת 2010 והסתיימו בשנת 2013.

כל האנשים שווים, ספרטקוס. (תמונה: imdb.com)

כל האנשים שווים, ספרטקוס. (תמונה: imdb.com)

Band of Brothers

אחים לנשק היא מיני סדרה המביאה את סיפורה של פלוגה E של הדיוויזיה המוטסת ה-101 (הפלוגה ידועה בכינוי Easy Company), במלחמת העולם השנייה באירופה. הסדרה מתחילה בשלב ההכשרה של חיילי הפלוגה על ידי מפקד הפלוגה המאוס על חייליו ותחת פיקודו של מפקד המחלקה, ריצ'רד ווינטרס. ממשיכה בהכנות של הפלוגה לצניחה בשטחי אירופה, היחסים המורכבים בין הדמויות השונות בפלוגה ועד הניצחון של בעלות הברית על גרמניה הנאצית. עם התקדמות עלילת הסדרה, ווינטרס זוכה לפקד על הפלוגה ואף להגיע לדרגות גבוהות יותר וכל זאת בזמן המלחמה. כל פרק מתחיל בראיונות שקוימו עם חיילי הפלוגה ששרדו את המלחמה וזכו לחיות את חייהם עד לצילומי הסדרה. הסדרה מונה 10 פרקים בני שעה כל אחד וכל פרק מתעסק בסיפור אחר שקרה לפלוגה במהלך המלחמה. הסדרה שודרה בשנת 2001.

אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד, אחים לנשק. (תמונה: imdb.com)

אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד, אחים לנשק. (תמונה: imdb.com)

*תמונה ראשית: morguefile.com.

תגיות הכתבה

3 תגובות

 1. ערן
  להגיב

  תודה על ההמלצות. ראיתי כמה מהסדרות האלו. רשימה מומלצת מאוד. תודה רבה.

 2. ספרטקוס
  להגיב

  תודה על הרשימה
  רשימה של סדרות אכותיות בהחלט. אבל ספרטקוס היא אחת הסדרות החזקות ביותר שיצאו בשנים האחרונות. אחרי שהיא הסתימה נותר בי מין חלל שאף סדרה לא מצליחה לסגור (ומפרשים שחורים שהיתה אמורה להחליף את ספרטקוס אפילו לא מתקרבת אליה)

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב