25/10/2020

ששת הכללים להצלחה מפי ארנולד שוורצנגר

ששת הכללים להצלחה

ארנולד שוורצנגר, נחשב לסנדק של עולם הבאדיבילדינג ופיתוח הגוף. שוורצנגר נחשב עד היום לאחת מהדמויות המשפיעות ביותר בעולם פיתוח הגוף בכל העולם ואף נחשב לאגדה עוד בחייו. שוורצנגר מחזיק במספר תארים רבים הנוגעים להצלחתו בעולם פיתוח הגוף כמו מר אירופה הצעיר, מר יוניברס ומר אולימפיה. בשנת 1989 ייסד שוורצנגר, תחרות יוקרתית לפיתוח גוף בשם "ארנולד קלאסיק".

במשך השנים, רבים האנשים ששאלו את שוורצנגר לפשר הצלחתו בתחום תחרותי כל כך ובתחומים נוספים שעסק בהם. בשנת 2009, באוניברסיטת דרום קליפורניה, נאם שוורצנגר את נאומו שנקרא "6 הכללים להצלחה". לפי כללים אלו, במידה ותעקבו אחריהם, הדרך שלכם להצלחה, תהיה בהישג יד.

 

1. לסמוך על עצמך

במהלך חייכם אתם מקבלים כל כך הרבה עצות ממקורות רבים ושונים כמו הורים, מורים, חברים ומכל אחד אחר. אך הדבר החשוב ביותר הוא שאתם צריכים לשאול את עצמם הוא מי אתם רוצים להיות? לא מה, אלא מי. אנו צריכים לחפור עמוק עמוק בתוך תוכנו ולמצוא את התשובה לשאלה הזו. אתם צריכים להבין בעצמם מה עושה אתכם מאושרים, לא מנשה כמה מטורף זה נשמע לאחרים.

2. לשבור את הכללים

כדי להשיג את מה שאתם רוצים בחיים עליכם לשבור את הכללים שהכתיבו לכם כל החיים. עליכם לשבור את הכללים, לא את החוק. קשה להצליח בחיים בלי לכופף ולשבור כמה כללים שמשאירים אותך בתוך הקופסה. עליכם לחשוב מחוץ לקופסה ולא להתקבע לככלים מוגדרים. מה הטעם של להיות בעולם הזה, אם כל מה שאתם רוצים לעשות הוא למצוא חן בעיניים של אחרים?

3. לא לפחד להיכשל

כל דבר שאי פעם עשיתי, תמיד הייתי מוכן לא להצליח ולהיכשל בעשייתו. אף אחד לא יכול לנצח תמיד, אבל חשוב שלא תפחדו לקחת החלטות חשובות. אתם לא יכולים לא לשאוף להשיג את מה שאתם חפצים בו רק בגלל הפחד מכישלון. אתם צריכים לדחוף את עצמכם לעבר המטרות שלכם, בגלל שזה הדבר הנכון לעשותו ולבסוף ההצלחה תבוא.

4. אל תקשיבו לפסימיים

כמה פעמים שמעתם אנשים שאומרים לכם שאתם לא יכולים לעשות את זה ולא את זה וזה מעולם לא נעשה בעבר? אני אוהב שאנשים אומרים לי את זה, ככה שזה מדרבן אותי לעשות את זה ולהגיד שאני הראשון שעשה את זה. אל תתייחסו לאנשים שאומרים לכם שאתם לא יכולים. אני לעולם לא הקשבתי למשפט "אתה לא יכול", אני תמיד אומר לעצמי "כן אתה יכול".

5. תמיד לעבוד קשה

אתם אף פעם לא תרצו להיכשל בגלל שאתם לא עובדים קשה מסיק. מוחמד עלי, אחד מהגיבורים שלי, היה לי למודל חיקוי בשנות ה-70. כאשר הוא נשאל "כמה כפיפות בטן אתה עושה?" הוא ענה "אני לא סופר את כפיפות הבטן שלי, אני מתחיל לספור רק כשזה מתחיל לכאוב, כי רק אז זה נחשב". זו מחשבה שגורמת לך להיות אלוף, אין כאב אין רווח. כאשר אתם מסתובבים בחוץ במסיבות ובבילויים, יש מישהו אחר שבאותו הזמן עובד קשה. מישהו לומד ונעשה חכם יותר, מישהו אחר מנצח. אם אתם רוצים להיות לא מנצחים, אל תשימו לב לכללים הללו, אבל אם אתם רוצים להיות מנצחים, אין שום דרך קיצור שתעקוף את העבודה הקשה. זכרו שלא ניתן לטפס על סולם ההצלחה עם ידיים בכיסים.

6. להחזיר לזולת

לא משנה מה הדרך שבחרתם ללכת בה בחייכם, אתם תמיד חייבים למצוא זמן לתת משהו בחזרה לזולת, משהו בחזרה לקהילה שלכם או למדינה שלכם. התנדבות זו אחת המעלות החשובות ביותר של אדם מנצח.

 *תמונה ראשית באדיבות http://www.flickr.com/photos/uabtripp  by-cc.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב