05/08/2020

5 תכניות לימוד חדשות לתואר שני שלא הכרתם

לימודי תואר שני. איזה מסלול מתאים לכם?

במציאות של היום, שכמעט כל צעיר שלישי הולך ללמוד תואר שני, הרצון ללמוד תואר שהוא ייחודי ובעל ערך מוסף הוא מרכזי בהחלט בקרב הלומדים הפוטנציאליים

בדיוק בשל הרצון הזה וכחלק מהתחרות הכוללת על סטודנטים במוסדות הלימוד האקדמיים, בשנתיים האחרונות תוכניות לימוד מקוריות במיוחד נכנסות לשוק הלימודים ובעיקר בתחום לימודי התואר השני.

מגוון לימודי התואר השני, נעים בין קשת רחבה של נושאים מתתי התמחויות של מנהל עסקים וכלה בלימודי ייעוץ על הנישות השונות שלהם. במאמר זה נסקור 5 תוכניות לימוד מקוריות במיוחד לתואר שני, שבוודאי לא הכרתם!

 1. תואר שני בלימודי משפחה

 2. אם בעבר ההגדרה למשפחה הייתה די דיכוטומית וחד משמעית: אמא אבא ו-2-3 ילדים, הרי שהיום המשפחה נעשתה למבנה גרעיני מורכב הרבה יותר בעל אתגרים וקונפליקטים רבים הנוגעים ממבנה המשפחה המודרני. בלימודים אלו, שמיועדים לבוגרי מדעי החברה, או פסיכולוגיה הפוקוס הוא על סיוע לתהליכים משפחתיים ופיתוח יכולת מקצועית ואישית לייעוץ משפחתי לכל בני המשפחה- מזקן ועד צעיר. במסגרת ההתמחויות שתואר זה מציע מוצעים לימודי ייעוץ משפחתי או לימודי ייעוץ גרנטולוגי שהוא למעשה ייעוץ המלווה את המשפחה דרך תהליכי הזקנה שעוברים בה.  בשלב הנוכחי, את מסלול תואר שני בלימודי משפחה על שתי ההתמחויות שהזכרנו, ניתן ללמוד רק במסלול האקדמי של המכללה למנהל או באונ' תל אביב במסגרת התמחות של תואר שני בפסיכולוגיה או עבודה סוציאלית, אך סביר להניח שבשנים הקרובות מגמה זו תתרחב.
 3. תואר שני בעיצוב יזמי

  עוד תואר שני ייחודי שניתן ללמוד אם אתם נימנים על קהילת המעצבים האקדמאיים הוא תואר שני בעיצוב יזמי. ההיגיון הוא פשוט- לא מספיק להיות מעצב טוב ובעל כשרון כדי להצליח, צריך גם ידע עסקי ויזמי ומתאים כדי להרים את העסק למעלה. במסגרת תואר זה, שנלמד באופן בלעדי במסלול האקדמי של המכללה למנהל, ניתן להתמחות בלימודי תואר שני בעיצוב המתכתב עם עיצוב אורבני, בירוקרטיה איכות סביבה ועוד קשיים ואתגרים שבהם יתקל המעצב המעוניין לעבוד מול הרשויות, לקחת חלק בהתמחות יזמית במסגרת מעבדות FABLAB ישראל המאפשרות לפתח אבי טיפוס ומוצרים ייחודים וחדשניים לתעשייה והתמחות שלישית שעיקר יהבה הוא על חווית המשתמש על פירושיה השונים.

 4. תואר שני בפיזיולוגיה ומדעי הספורט

  עוד תואר שבוודאי לא הכרתם הוא תואר שני בפיזיולוגיה ומדעי הספורט. תואר שני בפיזיולוגיה הוא מסלול ידוע למדי לבוגרי תואר בפיזיותרפיה או בחינוך גופני, אבל רבים לא מכירים את הוורסיה המדעית שלו שנפתחה לא מזמן ומציעה למעשה מסלול מדעי ומחקרי ללימודי מדעי הספורט והשפעתם על גוף האדם. היות ומדובר במסלול שהוא מחקרי בעיקרו, התואר נלמד כמסלול עם תזה. כיום מסלול זה נלמד באופן בלעדי במכללה למקצועות הספורט – וינגייט.

 5. תואר שני במיסים בעסקים

  למרות שזו נשמעת כמו תת התמחות של תואר במנהל עסקים או כלכלה, מדובר בתואר שני לכל דבר ועניין מסוג MBT. התואר כמובן מיועד לבעלי רקע בתחום הכלכלה, המיסים, וראיית חשבון. התואר מתמקד בלימוד בעומק של כל סוגי המיסים החלים על עסקים מסוגים שונים ובכלל זאת גם הטבות מס,  מדיניות מס וכמובן תיאוריות ומחקרים בתחום המיסים.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב