25/11/2020

חמישה תרגילים שישפרו את תוכנית האימונים שלכם בחדר הכושר

חמישה תרגילים לשיפור תוכנית האימונים

מתאמנים רבים מגיעים לנקודה בשגרת האימונים שלהם, בה הם מרגישים שם צועדים במקום ולא מתקדמים. ההרגשה הזו היא הרגשה מתסכלת ויכולה להוביל לפרישה מאימונים. מתאמנים רבים מאמינים כי תוכנית האימונים שלהם היא טובה מאוד ולא זקוקה לשיפור. הדבר שההם אינם יודעים הוא שישנם תרגילים שחובה לבצע אותם בכל תוכנית אימונים, אלו הם התרגילים המורכבים. יש מספר רב של תרגילים מורכבים, שביצועם בזמן האימון, ישפר בצורה מהותית את התוצאות להן אתם מייחלים.

במהלך האימונים שלי, מתאמנים רבים באים ושואלים אותי מהם התרגילים הטובים ביותר לפיתוח גוף. כמובן שפיתוח גוף זה לא רק אימונים, אלא יש לשמור על תזונה נכונה ושעות שינה משום ששריר גדל במנוחה. קשה לקבוע מהם התרגילים הטובים ביותר לפיתוח גוף. לכל מתאמן יש גוף שונה שמסתגל לתרגילים בצורה שונה. בפיתוח גוף לגנטיקה יש תפקיד מרכזי. התזונה זה המרכיב החשוב ביותר אם ברצוננו להגדיל את מסת השריר או להוריד באחוזי ומן.

אלה הם 5 התרגילים שחשוב להוסיף לתוכנית האימונים שלכם בחדר הכושר:

המלך – סקוואט

סקוואט נחשב למלך של התרגילים המורכבים והתרגילים הלא מורכבים. אם ברצונכם לפתח רגליים גדולות וחזקות, אתם חייבים לבצע את תרגיל הסקוואט. חשוב לזכור שתרגילים שמבוצעים בעזרת טכניקה לא נכונה, יכולים לגרום לפציעות קלות וחמורות. לפי שמתחילים לעבוד עם משקלים גבוהים, יש ללמוד את הטכניקה בצורה הטובה ביותר כדי למנוע פציעות. בזמן ביצוע הסקוואט, פועלים קבוצות שרירים רבות (כ-75% מהשרירים בגוף). לדעת רבים, הסקוואט נחשב לתרגיל החשוב ביותר בכל תוכנית אימונים. לסקוואט יש מספר גרסאות ואליכם לבחור את הגירסה המתאימה לכם. תרגיל הסקוואט מתבצע ביום בו אתם מאמנים רגליים.

בסרטון הבא תוכלו לצפות איך לבצע את תרגיל הסקוואט הסטנדרטי.

המלכה – דדליפט

אם תרגיל הסקוואט הוא המלך, אז תרגיל הדדליפט הוא המלכה. כמו הסקוואט, גם הדדליפט עובד על קבוצות שרירים רבות בגוף. ביצוע תרגיל דדליפט, דורש טכניקה גבוהה כדי לא להיפצע פציעות קשות שיהיה קשה להתאושש מהן. מאמני כושר רבים ממליצים לבצע את תרגיל הדדליפט, אך מנגד, מאמנים רבים אחרים ממליצים להימנע מביצוע תרגיל זה. כמו תרגיל הסקוואט, גם לדדליפט יש מספר גרסאות שונות. כל אחד צריך לבחור את הצורה הנוחה לו והמתאימה לו ביותר. מתאמנים רבים גורסים שיש לבצע את תרגיל הדדליפט באימון רגליים, אך רבים אחרים גורסים כי יש לבצע את התרגיל באימוני גב.

בסרטון הבא תוכלו לצפות איך לבצע את 3 גרסאות דדליפט.

הנסיך – בנץ' פרס

תרגיל הבנץ' פרס נחשב לנסיך של התרגילים. אחד מהתרגילים המורכבים שרוב המתאמנים מבצעים אותו. תרגיל הבנץ' פרס הוא תרגיל שעובד על שרירי החזה. למרות שמתאמנים רבים מבצעים את התרגיל הנ"ל, הם מבצעים אותו בעזרת טכניקה לקויה ולכן אין הם רואים את התוצאות להן הם מייחלים. בתרגיל הבנץ' פרס חשוב לעבוד בעזרת טכניקה טובה ולא להעמיס משקלים, רק כדי שכולם יראו את המשקל אותו אתם דוחקים. את תרגיל הבנץ' פרס מבצעים באימון חזה.

בסרטון הבא תוכלו לצפות איך לבצע את תרגיל הבנץ' פרס.

מילטרי פרס

מילטרי פרס הוא תרגיל מורכב אשר עובד על הכתפיים. למילטרי פרס יש מספר גרסאות אותן ניתן לבצע. מתאמנים רבים נוהגים להזניח את אימוני הכתפיים משום שזהו שריר קטן ש"קל" לפתח אותו. שרירי הכתפיים הם כמו כל שריר בגוף ולמרות שהם קטנים, יש צורך לעבוד עליהם בצורה הטובה ביותר. במילטרי פרס ניתן לעבוד בישיבה או בעמידה. מתאמנים מתקדמים רבים מעדיפים את לעבוד בתרגיל זה בעמידה.

בסרטון הבא תוכלו לצפות איך לבצע מילטרי פרס.

פאוור קלין

תרגיל הפאוור קלין הוא תרגיל מורכב שמשלב בין מספר תרגילים מורכבים אחרים. מעטים מאוד המתאמנים אשר נוהגים לבצע את תרגיל הפאוור קלין בחדרי הכושר בארץ. חשוב מאוד לעבוד על טכניקה נכונה לפני ביצוע של התרגיל הנ"ל עם משקלים, על מנת למנוע פציעות עתידיות.

אם החלטתם שאתם מוכנים לשדרג את תוכנית האימונים שלכם ולבצע את 5 התרגילים הכתובים מעלה, מומלץ להתייעץ עם אנשים המוסמכים להדריך בנושא אימון בחדר כושר. שוב אני חוזר ומזכיר, כי ביצוע של התרגילים ללא טכניקה נכונה יכולה לגרום לפציעות קשות ובלתי הפיכות. כפי שנאמר מעלה, פיתוח גוף ברובו קשור לתזונה נכונה ולמשמעת ללא רבב. בסופו של הדבר ההחלטה היא בידכם אם לבצע את התרגילים או לא לבצע. זכרו!! הבריאות שלכם חשובה יותר מכל הבטחה שהיא בנוגע לפיתוח גוף. שיהיה לכם המון בהצלחה באימונים.

*תמונה ראשית באדיבות morguefile.com.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב