25/10/2020

שרתי אחסון ושיתוף קבצים און-ליין באינטרנט

אחסון ושיתוף קבצים

בכל מחשב בין אם הוא נייד או נייח, ניתן למצוא דיסק קשיח של 500 ג'יגה ומעלה. בעידן האינטרנט כיום, אנו משתמשים במידע רב שתופס מקום לא קטן על הדיסק הקשיח שלנו. היום בכל בית, ישנו אינטרנט בעל רוחב פס רחב, אמצעי המאפשר לנו לגבות את הקבצים החשובים שלנו, על שרתים מרוחקים.

למה להשתמש בשירות אחסון קבצים באינטרנט?

לכל אחד ואחד מאיתנו, יש קבצים חשובים הנמצאים על המחשב או על הסמארטפון שלנו. באינטרנט היום, מסתובבים סוגים רבים של וירוסים ותוכנות זדוניות, אשר יכולות למחוק את כל תוכן המחשב ללא הודעה מוקדמת. בנוסף, אין לדעת מתי המחשב יחליט לשבוק חיים עקב מקרה של יד הגורל. לשם כך חשוב לגבות את אותם קבצים חשובים לנו. ניתן להשתמש בגיבויים חיצוניים כגון כונן USB או דיסק חיצוני, אבל תמיד טוב שיש גיבוי שניתן להגיע אליו מכל מחשב וסמארטפון. עוד ועוד, יתרון נוסף שיש לשירותי אחסון הקבצים ברשת הוא אפשרות השיתוף.

חברות שירותי אחסון קבצים און-ליין

באינטרנט ניתן למצוא חברות רבות אשר מעניקות שירותי אחסון קבצים און ליין בחינם ובתשלום. השירותים החינמיים לרוב מספקים מקום של מספר  ג'יגות לאחסון לעומת השירותים בתשלום שבה ניתן לרכוש חבילות שונות בגדלי אחסון שונים.

Dropbox

דרופבוקס. (התמונה באדיבות dropbox.com).

דרופבוקס היא חברת שירותי האחסון און-ליין המוכרת ביותר כיום. כל אחד יכול להשתמש בשירות שלהם. כל משתמש חדש מקבל 2 ג'יגה מקום וניתן להגדיל את המקום על ידי רכישת חבילה בגודל מסוים. אחד היתרונות של דרופבוקס הוא שניתן להזמין אנשים להתחבר לשירות שלהם ועל כל משתמש שמתחבר דרככם, אתם מקבלים עוד 500 מגה של מקום. לפני כשנה יצאה חברת דרופבוקס במבצע לסטודנטים, כאשר נרשמים עם תיבת מייל אונברסיטאי, אוטומטי מקבלים עוד 25 ג'יגה לתקופה של 3 שנים. יתרון נוסף של דרופבוקס הוא הזמינות של הקבצים. נין לשתף כל קובץ וקובץ עם מספר בלתי מוגבל של משתמשים אחרים.

Google Drive

גוגל דרייב. (התמונה בחסות drive.google.com).

גוגל דרייב שירו אחסון קבצים און-ליין של ענקית האינטרנט גוגל. השירות של גוגל הוא שירות נוח ושימושי. כיום רובנו משתמשים לפחות בשירות אחד של גוגל אם לא בכמה שירותים בו זמנית. כאשר נרשמים לגוגל דרייב, משתמשים חינמיים מקבלים 15 ג'יגה של אחסון. גוגל דרייב הוא שירות זמין מאוד וניתן להתחבר עליו ממגוון רחב של אמצעים כמו מחשב וסמארטפונים בעלי מערכות הפעלה שונות. החיסרון של שירות זה הוא שכאשר אתם משתמשים במספר שרותים של גוגל, 15 הג'יגה שאתם מקבלים מתקזזים בין כל השירותים. כלומר אם הנכם משתמשים בתיבת דואר של GMAIL, המקום שתיבת הדואר שלכם תופסת, יורדת מסך 15 הג'יגה הזמינים לכם.

SkyDrive

סקיי דרייב. (התמונה באדיבות skydrive.live.com).

סקיי דרייב הנו שירות אחסון של חברת מייקרוסופט. השירותי מספק תיבה של 7 ג'יגה מקום אחסון ו-10 ג'יגה במידה ואתם סטודנטים. היתרון של סקיי דרייב הוא הקשר של השירות למוצריה של מייקרוסופט. רובנו משתמשים בתוכנות של מייקורוספט כמו ווינדוס ותוכנות האופיס למיניהן. האפשרות לאחסן קבצים דרך תוכנות של מייקרוסופט היא מובנת. שירות סקיי דרייב הוא שירות זמין מכל מחשב ומכל סמארטפון.

ADrive

איי דרייב. (התמונה באדיבות adrive.com).

איי דרייב הנו שירות אחסון קבצים און-ליין, המעניק חבילה חינמית של 50 ג'יגה לשימוש אישי. לשירות ישנן חבילות גדולות יותר אשר עולות כסף. גם השירות הנ"ל מותאם לשימוש מכל מחשב בעל חיבור לאינטרנט ומכל סמארטפון. שירות איי דרייב ומך בשיתוף קבצים כמו שאר החברות המוזכרות בכתבה זו.

Bitcasa

ביט קאסה. (התמונה באדיבות bitcasa.com).

ביט קאסה הוא שירות לאחסון קבצים און ליין, המעניק למשתמשים חינמיים שטח אחסון של 10 ג'יגה. חברת ביט קאס מספקת ממשק שימוש פשוט מאוד לאחסון הקבצים שלכם על שרתי החברה. לחברה יש גם חבילות בתשלום והחבילה המשמעותית ביותר היא ללא הגבלה בתשלום של 99 דולר לשנה. גם שירות אחסון זה זמין מאוד וניתן להתחבר אליו מכל מקום מכשיר בבעל חיבור לרשת האינטרנט.

אלו הם 5 השירותים הטובים ביותר למשתמשים חינמיים, הרוצים לקבל שרתים לאחסון קבצים און-ליין, לגיבוי ושיתוף של קבצים. ניתן למצוא עוד מגוון חברות אשר מעניקות חבילות חינמיות וחבילות בתשלום לאחסון קבצים. בכתבה הזו, החלטנו להמליץ לכם על השירותים שאנו משתמשים בהם.

*תמונה ראשית באדיבות morguefile.com.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב