25/11/2020

שנות ה-90: הסרטים המומלצים ביותר

סרטים מומלצים משנות ה-90

שנות ה-90 במאה שעברה, היוו תקופה פורייה של סרטים, אשר הפכו ללהיטים קולנועיים בכל העולם. ניתן למצוא סרטים רבים ומוכרים ברשימת הסרטים שיצאו לאקרנים בשנות ה-90. הסרטים שצולמו בשנות ה-90 לעומת הסרטים של העשור האחרון, מתאפיינים יותר בעלילות מציאותיות, לעומת עלילות דמיוניות יותר שיש כיום. שחקנים רבים שהשתתפו בסרטים בשנות ה-90, היו בשיא הקריירה שלהם וניתן לראות זאת במשחקם המצוין בסרטים אלו.

סרטים רבים הכניסו מאות מיליוני דולרים של רווחים בכל קופות הקולנוע ברחבי העולם. יותר ויותר סרטים של שנות ה-90 הפכו להיות לסרטי "קאלט" וישנם מעריצים שצופים עד היום בסרטים אלו. ברשימת הסרטים הבאה, נביא לכם סרט אחד מכל שנה בשנות ה-90, אשר לפי דעתי, הוא הסרט הטוב ביותר של אותה שנה. במידה ואתם מסכימים או לא מסכימים איתנו, נשמח עם תפתחו דיון באפשרות התגובות למטה.

1990: Goodfellas – החבר'ה הטובים

החבר'ה הטובים הוא סרט בבמויו של מרטין סקורזה, המבוסס על ספר בשם "Wiseguy" של ניקולס פילאג'י. הסרט עוקב אחרי התפתחות קריירת הפשע של המאפיונר, הנרי היל, אשר מגיל צעיר, חלם להיות מאפיונר. העלילה מתרחשת באחת משכונותיה של ברוקלין בשנות ה-50. בסרט ישנן סצנות המבוססות על סיפורים אמיתיים שהתרחשו במציאות, כמו התנקשויות ופשעים אחרים. שלושת השחקנים המרכזיים של הסרט הם ריי ליוטה, רוברט דה נירו וג'ו פשי.

 1991: The Silence of the Lambs – שתיקת הכבשים

שתיקת הכבשים הוא מותחן פסיכולוגי אמריקאי, המבוסס על ספר בעל שם זהה, מאת תומס הריס. בעקבות הצלחת הסרט, נוספו לו מספר המשכים. עלילת הסרט מתחילה לאחר מספר מעשי רצח מזוויעים של רוצח סדיסט בנשים. כדי לעלות על צעדיו של אותו רוצח, סוכנת FBI צעירה בשם קלריס, מבקשת את עזרתו של פושע קטלני בשם חניבל לקטר, פרופסור לפסיכולגיה, אשר נאסר על רצח אנשים ואכילת חלקים מגופותיהם. הסרט עוקב אחר מערכת היחסים אשר מתפתחת בין הסוכנת הצעירה לפרופסור המבוגר בדרך לעצירתו של הרוצח החופשי. השחקנים המרכזיים בסרט הם ג'ודי פוסטר ואנתוני הופקינס.

1992: Reservoir Dogs – כלבי אשמורת

כלבי אשמורת הנו מותחן פשע שנכתב על ידי קוונטין טרנטינו ואף בוים על ידו. זהו סרטו הראשון של טרנטינו, אשר זכה להצלחה רבה ונחשב לסרט קאלט. הסרט עוקב אחר כנופיית פושעים שחברו יחדיו כדי לבצע שוד מזוין. בזמן ההימלטות, המשטרה עורכת מארב ומתברר להם שמישהו מבפנים בגד בהם. רוב עלילת הסרט מתרחשת במחסן אליו נמלטו חבריי הכנופייה. במחסן, מנסים חברי הכנופייה לברר מי אותו אחד שבגד בהם. הליך הסרט הוא אינו בנוי בסדר כרונולוגי ומתבסס בעיקר על דיאלוגים בין חברי הכנופייה ופלאשבקים ממהלך השוד.

1993: Blood In Blood Out – יצרים בדם

יצרים בדם הוא סרט פשע, אשר עלילתו מתרחשת בתחילת שנות ה-70 בלוס אנג'לס. העלילה עוקבת אחר סיפורם של שני אחים למחצה, פאקו וקרוז, מנהיגיה של כנופיית הרחוב "ואטוס לוקוס" ובן דודו של פאקו, מיקלו. היחסים בינהם מסתבכים כאשר כל אחד פונה לדרך אחרת, עקבות מספר מאורעות קריטיים שקרו להם. פאקו הופך להיות בלש במשטרה, קרוז מממש את כישרון הציור שלו אך בד בבד מתמכר לסמים ומיקלו בוחר בדרך הפשע. השחקנים הראשיים של הסרט הם דמיאן צ'פה, חוסה ברג'ו ובנחמין בראט.

1994: The Shawshank Redemption – חומות של תקווה

הסרט הטוב ביותר לפי דירוג IMDb. חומות של תקווה הוא סרט דרמה המובסס על סיפור קצר בשם "ריטה הייוורת' וגאולת שושנק" מאת סטבין קינג. העלילה מספרת את סיפורו של בנקאי צעיר ומכושר, בשם אנדי דופריין, המואשם ברצח כפול ונשלח לרצות 2 מאסרי עולם. את הסיפור המתרחש כ-19 שנה, מספר רו, אסיר שחור שנידון גם הוא לתקופה ארוכה. עלילת הסרט מתרחשת ברובה בין כותלי הכלא ומראה איך מאסיר מושפל וחסר כוח, הופך הבנקאי ליועץ המס של מנהל הכלא ועקב זאת, לתפקיד בעל מספר יתרונות. השחקנים הראשיים של הסרט הם טים רובינס ומורגן פרימן.

1995: Se7en – שבעה חטאים

שבעה חטאים הוא מותחן פשע העוקב אחרי בלשי משטרה בניסיונם לתפוס רוצח אכזרי. מילס וסומרסט חוקרים מקרי רצח, שבסופו של דבר מתבררים כשבעת החטאים לפי הדת הנוצרית (גרגרנות, חמדנות, עצלות, תאוות בשרים, גאווה, קנאה וזעם). לאחר מספר מקרי רצח, הקשורים אחד לשני, צמד הבלשים מגלה מי הוא אותו רוצח ומנסים לעצור אותו. בשלב מסוים, מחליט אותו רוצח לשנות את תוכנית הפעולה שלו ולהפנות את כל זעמו לכיוון חייו האישיים של הבלש מילס. השחקנים הראשיים של הסרט הם מורגן פרימן, בראד פיט וקווין ספייסי.

1996: Fargo- פארגו

פארגו הנו סרט מז'אנרים המתח והפשע, שעלילתו מתרחשת בארצות הברית. סוחר מכוניות ממינסוטה, מחליט לשכור שני פושעים זוטרים שיחטפו את אשתו, בכדי שיוכל להשתמש בדמי הכופר שאביה ישלם לכיסוי חובותיו. כמו בכל מזימות מן הסוג הזה, מהלך העניינים משתבש ומביא את אותו סוחר למצבים שהוא לא העלה בדעתו שיהיה עליו להתמודד עמם. השחקנים הראשיים של הסרט הם ויליאם ה. מייסי, סטיב בושמי ופיטר סטורמר.

1997: Good Will Hunting – סיפורו של ויל האנטינג

סיפורו של ויל האנטינג הוא סרט דרמה. ויל האנטינג הוא צעיר מרדן, בעל כישרון מתמטי ויכולות זיכרון וקריאה פנומנליות, אשר עובד ביום כשרת במכון הטכנולוגי במסצ'וסטס ובערבים מבלה עם חבריו. ויל סובל מקשיים פסיכולוגים, אך מעולם לא עבר אבחון לגביהם, בגלל מצבו הכלכלי הגרוע. יום אחד ג'רלד למבו, פרופסור למתמטיקה במקום עבודתו של ויל, נותן חידה מתמטית קשה לתלמידיו ומבקש מהם לנסות לפתור אותה. ויל הנו היחיד שמצליח לפתור אותה, אך הוא עושה זאת בחשאי. הפרופסור מחליט לפרוש את חסותו על ויל לאחר שגילה שהוא זה שפתר את החידה. לאחר שויל מסתבך בקטטת רחוב, בית המשפט מחליט לשחרר אותו, בתנאי והוא יגיע למפגשים קבועים עם פסיכולוג. ויל מבריח את כל הפסיכולוגים אליהם הוא נשלח, עד שהוא פוגש בפסיכולוג שון מגוויר.

1998: Saving Private Ryan – להציל את טוראי ראין

להציל את טוראי ראין הנו סרט מלחמה המתרחש בזמן מלחמת העולם השנייה באירופה. העלילה עוקבת אחרי קבוצה של 8 חיילים, אשר נשלחו למשימה, להשיב את טוראי ג'יימס פרנסיס ראין לבית משפחתו בארצות הברית, לאחר ששלושת אחיו נהרגו במלחמה והוא נשאר בן יחיד לאמו. הסרט מספר את הסיפור של אותה קבוצת חיילים בפיקודו של סרן ג'ון מילר. לאחר שהם מוצאים את טוראי ראין, הם לוקחים החלטה שונה מהפקודה אותה קיבלו. השחקנים הראשיים של הסרט הם טום הנקס, אדוארד ברנס ומאט דיימון.

1999: Fight Club – מועדון קרב

מועדון קרב הוא מותחן אמריקאי, המבוסס על הרומן "מועדון קרב"  של צ'אק פלאניוק. ג'ק עובד בחברת רכב גדולה והוא מחפש דרכים למצוא פורקן לתסכוליו. בזמנו החופשי הוא נפגש עם מספר קבוצות תמיכה שונות והכל משתנה כאשר הוא פוגש בטיילור דרדן, צעיר כריזמטי בעל השפעה גדולה על הסובבים אותו. ג'ק וטיילר מחליטים להקים מועדון קרב וסוחפים אחריהם מספר רב של גברים שנפגשים כדי להילחם בקרבות אגרוף. העלילה מסתבכת כאשר ג'ק מתחיל להבין מי זה טיילר באמת. השחקנים הראשיים הם אדוארד נורטון ובראד פיט.

*תמונה ראשית באדיבות morguefile.com.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב