24/11/2020

שמירה על פרטיות המידע בעידן הרשתות החברתיות

פרטיות המידע

ההתקדמות המהירה של הטכנולוגיה לוקחת מאיתנו את הפרטיות שלנו ומאפשרת איסוף מידע אישי על כל אחד ואחד מאיתנו. אילו דברים כדאי לנו לפרסם ומה חשוב שנשמור לעצמנו? כל הפרטים בכתבה.

כל המידע במקום אחד

מיליארדי אנשים ברחבי העולם משתמשים ברשתות החברתיות, כשבראשן פייסבוק, על מנת לשתף מידע על חייהם האישיים עם החברים הקרובים שלהם ועם אנשים זרים מכל מקום. ניתן לעשות היום כמעט כל דבר בפלטפורמה חברתית זו: תקשורת עם אנשים מכל העולם, צריכת ידע וחדשות, חיפוש עבודה, חיפוש דירה, פרסום תמונות ורגעים אישיים בחיים, פרסום עסקים והרשימה עוד ארוכה. גם הפלטפורמות האחרות מאפשרות לנו לפרסם מידע רב על עצמנו ולהיכנס לתודעה של אנשים אחרים.

מידע נגיש לכולם

לפני עידן הרשתות החברתיות מי שהיה חשוף למידע האישי שלנו היו רק האנשים בסביבה הקרובה שלנו. מאז שנכנסו לחיינו הרשתות החברתיות כמו פייסבוק, יוטיוב, אינסטגרם, סנאפצ'ט ועוד, המידע אותו אנו מייצרים חשוף לעיני כל. המידע אומנם מיועד לאנשים ספציפיים, אך לכל דבר שמופץ ברשת יש פוטנציאל להיות ויראלי ולהיחשף לכמות עצומה של משתמשים. בנוסף, היום התוכן אותו אנו מייצרים מגוון מאוד ולא כולל רק סטטוסים או תמונות כמו בתחילת דרכן של הרשתות החברתיות.

הימנעו מטעויות

פעמים רבות אנו לא חושבים על ההשלכות היכולות להיות לתוכן שאנו מעלים, וכבר קרו מקרים בהם חיילים העלו תמונות וסרטונים מביכים שעלו להם בשירות הצבאי שלהם, או שעובדים שיקרו למעסיקים שלהם שהם חולים כשבעצם הם בילו עם חברים. חשוב גם לזכור כי המידע אותו אנו מפרסמים יכול להיות רגיש מבחינה מדינית, כמו למשל חיילים המפרסמים את המיקום שלהם. לכן, חשוב להיות עירניים ולפרסם רק את הדברים שאתם באמת רוצים שיראו ושאין שום סכנה בפרסומם.

אז מה כן מותר לפרסם?

אי אפשר למנוע את הפרסום, ואף אחד גם לא אמר לעשות זאת ולשמור את הכל בסוד. אך חשוב מאוד לשים לב מה מפרסמים ואיפה. יתרה מכך, כדאי לבדוק האם התוכן שאנו משתפים רק עם האנשים הקרובים לנו לא זולג למקומות לא רצויים. אם יש מידע שאתם חוששים שיגיע לידיים הלא נכונות, פשוט אל תשתפו אותו, לפחות לא ברשתות החברתיות. יתרה מכך, זכרו שכל המידע שאתם שומרים על הטלפון או על המחשב האישי שלכם יכול להתפרסם במידה ומישהו יחליט לגנוב או לפרוץ אותו, לכן תחשבו טוב לפני שאתם מצלמים תמונה שלא תרצו שתתפרסם.

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב