26/10/2020

שימושים שימושיים שלא ידעתם עליהם WD 40

wd40

כולנו נתקלנו לפחות פעם אחת בחיינו בתרסיס הכחול צהוב, שרשום עליו WD 40. אז מה זה בעצם התרסיס הזה? מדובר על תרסיס רב שימושי בשם Water Displacement – 40th Attempt, המשמש לצורכי שימון. מדובר על מוצר שנוצר בשנת 1953 בקליפורניה שבארצות הברית לצורכי תחזוקה של ארסנל הטילים בצבא ארה"ב. בשנת 1958, החלו להפיץ את המוצר בצורה מסחרית לבתי אב בארה"ב. שמו של המוצר ניתן לו עקב ההצלחה בניסיון ה-40 לפיתוחו. כמו חברת קוקה קולה, גם החברה שמייצרת את תרסיס ה- WD 40, שומרת בסוד על נוסחתו של התרסיס. כיום מוצרי החברה משווקים למעל 150 מדינות בכל רחבי העולם.

כמו שניתן להבין מתיאורו של תרסיס השמן, הוא מיועד על מנת לשמן עצמים העשויים ברזל, על מנת לשמור על מצב תחזוקה תקין של אותם עצמים. אך לתרסיס ה- WD 40, יש עוד מגוון רחב של שימושים מדהימים שלא ידעתם עליהם כלל.

 

1. להסיר טבעת שנתקעה על האצבע

כל עונדי הטבעות יבינו על מה מדובר. כמה פעמים נתקעה לכם טבעת על האצבע והייתם צריכים לנסות כל כך הרבה דברים עד הטבעת הסכימה בטוב ליבה לרדת מהאצבע? בעזרת השפרצה קלה של תרסיס WD 40, הטבעת תרד בקלות מהאצבע.

 

2. הסרה של כתמי קפה ממשטחים שונים

אתם אוהבים לשתות קפה בכל רחבי הבית שלכם, אבל אתם לעולם לא שמים תחתיות מתחת לכוסות הקפה שלכם. רק אחרי כמה זמן, אתם שמים לב שיש כתם של קפה על הדלפק במטבח או על השולחן בסלון. קחו מטלית או ספוג, השפריצו מעט מתרסיס השמן ונגבו את המקום המלוכלך בצורה יסודית. אתם תראו תוך מספר שניות איך כתמי הקפה נעלמים.

 

3. ניקוי אסלת השירותים

היום לכל דבר מייצרים מוצר ניקיון אחר. המגירה מתחת לכיור שלכם נראית כמו שוק של מוצרי ניקוי. בעזרת כמה השפרצות ושפשוף האסלה, תקבלו אסלה נקייה ומצוחצחת.

 

אסלה נקייה ומצוחצחת (תמונה: mrwynd , אתר: flickr)

4. הסרה של מסטיק משיער

מדובר על אחד הסיוטים הגדולים ביותר של כל מי שאוהב את השיער שלו, במיוחד לבעלי שיער ארוך. לפעמים לא שמים לב ונרדמים כאשר עדיין יש לכם מסטיק בפה. בזמן השינה, בדרך פלא, המסטיק מוצא את דרכו ומוצא מקום בשיער שלכם. אין כל כך הרבה שיטות להסרת המסטיק, אלא צריך לגזור את השיער שהמסטיק דבוק אליו. בעזרת מספר מועט של שפריצים מתרסיס WD-40, המסטיק ירד בקלות מהשיער שלכם לעבר שקית הזבל.

 

5. מניעת הצטברות קרח על חלונות ושמשות הרכב

בימים ממש קרים של החורף הישראלי, קורה המון פעמים שאנו יוצאים לרכב בשעות הבוקר המוקדמות ואנו מרגישים שאנחנו חיים במדינה הקרה ביותר בעולם. את השמשה הקדמית, מכסה שכבה מכובדת של קרח. כדי למנוע זאת, ניתן להשפריץ מעט מהרסיס השמן על השמשה, פעולה שתמנע הצטברות של קרח את השמשה.

 

6. תרסיס נגד ג'וקים וחרקים נוספים

בנוסף לכל השימושים שיש לתרסיס השמן WD-40, התרסיס משמש גם כתרסיס נגד ג'וקים וחרקים נוספים. מספר מועט של ריסוסים יהרוג כל מזיק שנמצא בית שלכם. מומלץ לרסס ליד דלתות וחלונות כדי למנוע כניסה של חרקים לתוך הבית שלכם.

לא נעים (תמונה: treasuresthouhast, אתר: flickr)

7. ניקיון סוליית הנעל מצרכים של כלבים

הלכתם ברחוב ולא שמתם לב שאתם במסלול התנגשות עם צרכיו של כלב, שהחליט להשאיר מוקש, באמצע הדרך. בעזרת תרסיס WD-40 ומברשת שיניים ישנה, אתם תנקו את הסוליה ואחרי הטיפול 10,000 לסוליה, אתם תחזרו ללכת בבטחה ברחוב. אל תתבלבלו, גם הכלבים החמודים ביותר בעולם עושים את הצרכים שלהם ברחוב.

 

8. ניקיון של לוחיות רישוי הרכב

עם הזמן וזיהום האוויר שיש לנו, לוחיות רישוי הרכב מתלכלכות ומקבלות צבע שחור של פיח. בעזרת ריסוס הלוחיות ב-WD 40 וניגוב עם סמרטוט, תקבלו לוחיות רישוי חדשות.

ניקוי לוחיות רישוי (תמונה: OregonDOT, אתר: flickr)

 

9. הסרה של דבק מהידיים או משטחים אחרים

לפעמים אין לנו ברירה ואנו חייבים להשתמש בדבק 3 שניות או סופר גלו, כדי לתקן משהו. כמעט תמיד, אין אנו משתמשים בכפפות וכמעט תמיד, נשאר לנו על הידיים נגיעות של דבק שמדביקות את האצבעות שלנו. סבון כמובן לא עוזר להסיר את הדבק. ריסוס קטן על האצבעות יגרום לדבק ליפול מהאצבעות ותקבלו את האצבעות שלכם חופשיות.

 

10. רוכסן קשה זה כבר לא בעיה

יש לכם מכנס עם רוכסן עקשן, שפריץ אחד קטן על הרוכסן והמסילה שלו, תגרום להקלה בשימוש הרוכסן. רק צריך להיזהר לא להשפריץ מהתרסיס על הבד. מדובר על תרסיס שמן ולא על חומר ניקוי לבגדים. אתם אולי תשחררו את הרוכסן, אבל אתם תהרסו את בד מסביב לרוכסן. תעשו זאת בזהירות.

רוכסן תקוע? WD 40 (תמונה: dawgbyte77 , אתר: flickr)

 

11. הסרה של מדבקות מזכוכית

הדבקתם מדבקה על זכוכית החלון בבית או על שמשת הרכב והיא לא יורדת? WD 40 זה הפתרון להסרה. מספר שפריצים ושפשוף הזכוכית עם סמרטוט, תסיר את כל המדבקה בקלות וללא סימנים.

 

 

 

ישנם עד המון שימושים לתרסיס WD-40 שניתן למצוא ברחבי האינטרנט. על תבזבזו מאות שקלים על חומרים שממיועדים רק לדבר אחד. WD 40 הוא תרסיס שמן רב שימושי וניתן לעשות עמו המון דברים. רק אל תשכחו שמדובר בשמן תעשייתי ולכן אין להתיזו על עיניים ואין לעשות בו שימוש פנימי בגוף. כמו כן, יש לבדוק האם החומרים עליהם את תתיזו את השמן, יהיו עמידים לשמן מסוג זה. שיהיה לכם בהצלחה.

 

תמונה ראשית FHKE cc

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב