03/06/2020

רישום דומיין לאתר

רישום דומיין

בניתם אתר אינטרנט ואתם כעת מחפשים אחר שם מנצח שיכבוש את העולם או שאולי את ישראל בלבד? – רישום דומיין נכון יכול להיות ההבדל בין הצלחה לכשלון

אתר האינטרנט עליו חלמתם ובו השקעתם שקלים לא מעטים מוכן לעליה לאוויר ונותר רק דבר אחד אחרון בטרם ההשקה – בחירת שם דומיין לאתר.

שם דומיין הינו שם האתר כפי שייקרא ברשת האינטרנט ויאפשר לגולשים להגיע ולבקר בו. בהנחה שהאתר פונה לקהל ישראלי אנו מדברים על רישום של דומיין בעל סיומת הקשורה לישראל.

רישום דומיין מבוצע בצורה מסודרת, קלה ומהירה על ידי רשמי דומיינים שונים המאפשרים חיפוש שמות דומיין באתר שלהם ורישום של דומיין שבחרתם בתוך שניות.

 

איזה דומיין מתאים לכם?

 

יש לבחור דומיין המתאים לאתר שלכם. בהנחה שהאתר שלכם לא ממשלתי לא תרכשו דומיין בסיומת gov.il. אם מדובר בארגון או עמותה מוכרת תזדקקו לסיומת של .org.il ואם אתם חברת תקשורת תרכשו דומיין עם הסיומת .net.il  עבור רוב בעלי העסקים הסיומת הפופולארית בישראל היא סיומת מסחרית\כללית של .co.il ובה משתמשים מרבית האתרים בארץ.

 

איך מוצאים רשם דומיינים?

 

על מנת למצוא רשם דומיינים יש לחפש בדיוק אחר זה במנוע החיפוש או אחר הביטוי דומיינים. מולכם יעלו מספר תוצאות ואתם מוזמנים לבחור את המתאים לכם ביותר.

מה שחשוב לבדוק כי אותו רשם דומיינים מוסמך על ידי רשם הדומיינים בישראל שהוא איגוד האינטרנט הישראלי. אישור שכזה חייב להיות מצויין באתר הרשם עצמו בצורה בולטת וקלה לזיהוי.

 

איך מחפשים אחר דומיין לרישום?

 

כעת כשאתם באתר אתם תגלו מולכם מנוע חיפוש של דומיינים פנויים לרישום. יש להקליד את הדומיין הרצוי ולבחור סיומת מבין אלו האפשריות או להשאיר את הסיומת פתוחה ולראות מה פנוי ומה לא מבין האפשרויות של סיומות ישראליות.

אם הדומיין שחשבתם עליו פנוי – קנו אותו מייד. ואם לא, עורכים חיפוש אחר שם דומיין אחר עד למציאת דומיין מתאים.

 

איך קונים דומיין שמוצאים?

 

קניית דומיינים היא הליך פשוט וקל במרבית אתרי הרשמים. מדובר על הליך בו מקלידים פרטי בעלים של הדומיין (שלכם) ואת כרטיס האשראי שלכם ורוכשים את הדומיין. לאחר מכן מחכים לאישור איגוד האינטרנט והדומיין בבעלותכם.

קניית דומיין היא לשנה אחת ויש לחדש את הקניה מדי שנה בסכום שרכשתם בפעם הקודמת. לרוב מדובר בעלות של 50-70 ש"ח תלוי ברשם בו בחרתם.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב