26/10/2020

ריצוף קרמיקה לבית – מה היתרונות שלו?

ריצוף קרמיקה לבית

הקרמיקה סוחפת את מיטב מעצבי המטבחים ומגוון מרצפי רצפות עד היום ולכך לא מעט סיבות

קרמיקה, הינה אבן אשר הפכה להיות נפוצה לריצוף לקראת תחילת שנות השמונים בעולם, וכעבור כמה שנים הגיעה גם לארץ. הבחירה היותר מוכרת לריצוף קרמיקה הינה במטבח, כפי שכבר נרמז, אך כמובן שניתן לרצף באמצעות קרמיקה גם את שאר הבית, אך זאת כתלות בצורך שלכם ביתרונות הרצפה הספציפית הזו, אז מה הם בעצם היתרונות הבולטים בריצוף קרמיקה?

הקרמיקה עמידה בפני מים

כל רצף קרמיקה ימליץ לכם על קרמיקה בעלת גימור המאפשר לאבן להיות חסינה למפגעי מים בצורה יוצאת מן הכלל, בנוסף, הקרמיקה גם חסינה מטבעה למקומות בעלי אחוז לחות גבוה ומים, דבר הגורם לאריחי קרמיקה להיות אידאלים למקומות כמו מטבח, שירותים, אמבטיה ואף סביב לבריכה. נכון לציין כי קרמיקה ללא גימור מומלצת בגימור בכדי לאפשר לה את החסינות היוצאת דופן למים.

הקרמיקה הינה רצפה חסינה במיוחד

אבן הקרמיקה הינה חזקה במיוחד והאבן אינה תיסדק בקלות. באמצעו שימור נכון ותפעול כולל של רצפת הקרמיקה, האריחים יכולים להחזיק גם כמות זמן של כ-20 שנים. בנוסף, במידה ואריח אכן נכנע ונסדק, ניתן להחליפו בקלות.

תפעול וניקוי קל

רצפת הקרמיקה הינה קלה מאד לניקוי ותפעול כללי. קרמיקה עם גימור הינה חלקה מאד ומאפשרת לבצע ניקוי באופן קל ומיידי, וגם במידה ונוצרים כתמים כבדים, ניתן להשתמש במוצרי ניקוי חזקים למדי בכדי להסירם ללא חשש לגבי הקרמיקה.

לקרמיקה יש מגוון רב מאד של אופציות עיצוביות

החל מגודל האריחים ועד לצבעם, הקרמיקה הינה פופולרית בקרב מעצבים רבים אשר אוהבים את המשחק העיצובי אשר ניתן בקלות לשחק עם אריחי הקרמיקה. את אריחי הקרמיקה ניתן לייצר במגוון דרכים ושיטות, אשר כל אחת מקנה לאבן הרגשה ומראה שונה, כמות הגימורים הרחבה אשר קיימת לאריחים משפיעים הם גם כן על אפשרויות הגיוון הרבות שניתן לבחור בעת העיצוב.

המחיר

אריחי קרמיקה הינם מבין הזולים ביותר מבין אריחי האבן הקיימים בשוק, כתלות בגודל ותצורת גימור של האריחים, המחירים יכולים לנוע מ-40 שקלים לאריח גדול ועד כ-80 שקלים לאריח ענק עם גימור.

אלרגנים

פרט חשוב מאד שרבים נוטים שלא להזכיר לגבי אריחי הקרמיקה – האריחים אינם מושכים אבק, חול, אבקנים ולכלוכים שונים, ככה שרצפה זו הינה ידידותית מאד, ואף מומלצת לאנשים אשר סובלים מאלרגיות שונות בתקופות מגוונות; באמצעות ניקוי שמתוזמן נכון ניתן למנוע את מרבית חוסר הנוחות בעת תקופות אלרגיה באמצעות רצפה זו.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב