10/08/2020

קפה: עובדות מפוצצות שלא ידעתם על המשקה הזה

coffee-facts

קפה הוא הדלק של המון אנשים בעולם. אנשים רבים לא יכולים להתחיל את היום שלהם, בלי הקפה המועדף שלהם. בין אם זה נס קפה או קפה שחור שמכינים בבית ובין אם זה אמריקנו או הפוך שקונים בבתי קפה המפוזרים בערים. יש הטוענים כי לקפה יש מספר רב של יתרונות אך גם חסרונות במידה ושותים כמות גדולה של קפה. הנה מספר עובדות מפוצצות, שבטוח לא ידעתם על המשקה, שיותר מחצי עולם מכור אליו.

 

בתי קפה בכל מקום (תמונה: ToniVC )

1.  שימוש בקפה כדלק למנועים

מדענים חוקרים שימושים חדשים בפולי קפה. המחקרים הללו מראים כי קפה הוא מקור ממריץ ולא רק בשביל גוף האדם. אותם חוקרים מנסים להחליף את השימוש בדלק שאנו מכירים כיום, בפולי קפה.

 

2. הדרך בה התגלה הקפה

אחת האגדות אודות מציאת הקפה היא שרועי צאן אתיופיים ראו את העזים שלהם במצב רוח "עליז" לאחר אכילת פולי הקפה. העזים התחילו לרקוד וגם אותם רועי צאן החליטו לנסות את פולי הקפה. לפעמים בעזרת מעט סקרנות, מגלים דברים גדולים.

 

קפה, דבר ראשון על הבוקר (תמונה: dongga BS )

3. מה זה בעצם קפה אמריקנו?

אם תהיתם  מהכין הגיע המונח אמריקנו, אז יש לי בשבילכם את התשובה. מדובר על סוג של קפה, שחיילים אמריקנים שהוצבו באירופה במהלך מלחמת העולם השנייה, נהגו לשתות. החיילים היו מזמינים אספרסו חזק ומדללים אותו עם מים חמים. החיילים האלו היו ידועים כשתייני קפה גדולים מאוד.

 

4. המוצר ה-2 הנסחר ביותר בעולם

הקפה נסחר בכמויות גדולות ובסכומי כסף אדירים. המוצר היחיד שעוקף אותו הוא הנפט. תושבי ניו יורק שבארצות הברית, צורכים פי 7 יותר קפה, מאשר כל מדינה אחרת במסוף עולם.

 

משקה או אומנות (תמונה: Linh H. Nguyen )

5. קפה בוטיק בחסות הטבע

ישנם מינים של חתולים באסיה שאוהבים לאכול פולי קפה. למה זה מיוחד? הגללים של אותם חתולים, משמשים במקומות רבים בעולם, להכנת קפה בוטיק יוקרתי. אנשים רובים טוענים שמדובר בקפה הטעים ביותר שהם שתו. בנוסף, מדובר על הקפה היקר ביותר בעולם.

 

6. כדורי קפה לאנרגיה

 בעבר נהגו להכין כדורי אנרגיה המבוססים על קפה. מדובר על כדורי אנרגיה, הנראים כמו כדורי שוקולד, המלאים בקפה טחון. לוחמי שבטים אפריקאים, נהגו לאכול את כדורי האנרגיה האלה במהלך היום, כדי שתהיה להם אנרגיה במהלך הקרב.

פצצת אנרגיה חומה (תמונה: FRANCESCA … )

7. יצור מסחרי של קפה בהוואי

הוואי היא המדינה היחידה בארצות הברית, שמייצרת קפה באופן מסחרי מסוף המאה ה-19. אם אתם אוהבים לשתות קפה בטעמים, הוואי זה המקום המתאים ביותר עבורכם. ניתן למצוא בהוואי המון טעמים שונים שלא ניתן למצוא במקומות אחרים.

 

*תמונה ראשית Linh H. Nguyen

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב