25/11/2020

צרפת סוטרת לגוגל עם קנס של 150 אלף יורו

כאפה לגוגל

כלב השמירה של ההגנה על הנתונים של צרפת קנסה את גוגל בקנס מרבי של 150,000 יורו על כך שלא ציית להנחיות הפרטיות שלה לנתונים האישיים.
הקנס הניתן לחברת גוגל, אם כי יחסית זעיר לקבוצה שעשתה רווח של יותר מ-10000000000 (10 ביליון) יורו נקי ב2012, הוא הרגולטור הגדול ביותר שניתן אי פעם, בעקבות מדינות אחרות באירופה המגבירות את הלחץ על מדיניות הפרטיות השנויה במחלוקת של גוגל.

גם קונסים וגם מביישים

כלב השמירה על הפרטיות בצרפת המכונה CNIL גם הורתה לגוגל לפרסם את ההחלטה בדף הבית שלה google.fr ל-48 שעות בתוך 8 ימים מיום שהודיע באופן רשמי על פסק הדין.
על הפרק היית הגישה החדשה לנתוני המשתמש שגוגל החלה במרץ 2012, שבוא אוחדו 60 מדיניות הפרטיות שלה ל-1, והתחילה שילוב של הנתונים שנאספו על משתמשים בודדים על פני שירותיה, כולל ג'ימייל, יוטיוב והרשת החברתית הכושלת גוגל פלוס. כאשר בעקבות השינויים לא ניתנה למשתמשים אופציה לבטל את השינוי גם אם לא רצו בכך.

בהצהרה שבאה מ-CNIL נאמר: "החברה (גוגל) אינה מיידעת את המשתמשים שלה בתנאים שבו הנתונים האישיים שלהם מעובדים, ולא של צורך העיבוד"
דובר גוגל בצרפת אמר לרויטרס כי החברה תרשום לעצמה את ההחלטה הזו, ותשקול את צעדיה בכל פעולה נוספת. הדובר אמר גם: "במהלך השיחות שלנו עם CNIL, הסברנו את מדיניות הפרטיות שלנו ואיך זה מאפשר לנו ליצור שירותים פשוטים ויעילים יותר".

מה קורה בשאר המדינות

גם ספרד, בריטניה, גרמניה, איטליה והולנד פתחו מקרים דומים נגד גוגל בגלל מדיניות הפרטיות של ענקית האינטרנט שבסיסן הוצגה בשנת 2012, ואשר אינה מתיישבת עם חוקים המקומיים להגנת הצרכנים על איך הנתונים האישיים שלהם מעובדים ומאוחסנים.
במקרה של ספרד – היא יכולה להטיל קנסות של עד 1 מיליון יורו. ואילו חוק ההגנה על נתונים הגרמנים יכולים לקבוע עונשים עד 300,000 יורו. באירופה אין מסגרת משפטית להטלת קנסות אירופיים כולו.

נמשיך לעקוב אחר האירועים ונעדכן בהתאם

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב