25/11/2020

פעילויות לילדים - החגים החופשים ומה שביניהם

פעילויות לילדים

הנה מספר הצעות מוצלחות במיוחד לכם ההורים, בעבור פעילויות לילדים במהלך חופשות וחגים

מדי שנה, זה קורה. תקופת החגים מגיעה, ומכניסה אתכם, ההורים, לכוננות מלאה. אתם מבינים כי עליכם לעשות הרבה על מנת להבטיח תעסוקה לילדים שלכם משך כל ימי החג, משימה שאינה פשוטה כלל וכלל. אלא שמעבר לפעילויות ולאטרקציות הקיימות מחוץ לבית, גם בין כותליו ניתן לחשוב על לא מעט פעילויות מהנות, מרתקות, וכן – גם חינוכיות.

מגוון רחב של אירועים

האפשרות הראשונה לבילוי משפחתי בחג הוא, כמובן, יציאה לחיק הטבע. תקופת החגים מאופיינת כמעט בכל שנה במזג אוויר אידיאלי לטיולים, מה שמסביר מדוע מאות אלפי ישראלים פוקדים בתקופה זו את אתרי רשות הטבע והגנים, היערות, הפארקים או חופי הים. בחירה באפשרות שכזו, עושה רושם, היא בבחינת שטר ביטחון של ממש.

בהתאם לחג הספציפי ולאזור אליו מעוניינים להגיע, מומלץ לסקור את רשימת האירועים המיוחדים, גם הם בכמויות מסחריות. צעדות, סיורים, סדנאות, תחרויות – אלו הן פעילויות מהנות במיוחד, המושכות בכל שנה, ובצדק גמור, משפחות רבות.

משחקים להכרת החגים

מעבר לעובדה הברורה שחג משמעותו חופש מהעבודה וזמן איכותי עם הילדים, כמובן שהאחרונים צריכים להכיר את כל מה שחשוב לדעת על החג אותו מציינים. זה התפקיד שלכם בתור הורים. מחשבה יצירתית, או אפילו חיפוש פשוט ברשת האינטרנט, יאפשרו לכם למצוא הצעות מוצלחות במיוחד לפעילויות הקשורות לכל אחד מחגי ישראל. הדבר מאפשר לא רק הנאה לילדים, כי אם מעשיר את הידע שלהם בצורה נרחבת.

רוצים דוגמאות? בבקשה. בראש השנה, אפשר להכין חידון טריוויה נושא פרסים עבור הילדים, לבנות משחקי משימות המכניסים לתוכם שירים ומנהגים, להכין אגרות ברכה לכבוד השנה החדשה לקרובים – ורשימת האפשרויות עוד ארוכה. בסוכות, ניתן לתכנן משחק כרטיסיות העוסק במהות האושפיזין, או אפילו לקשט את הסוכה מ-א' ועד ת' (ילדים תמיד אוהבים הזדמנות להראות את היצירתיות שלהם). וכמובן שניתן לחשוב על הפעלות נוספות לחגים אלה, כמו גם לחגים הנוספים בלוח השנה העברי.

פעילויות ומשחקים באינטרנט

רשת האינטרנט מעסיקה את הילדים כבר מגיל צעיר, ולא קשה להבין מדוע. מה שחשוב שתדעו, בתור הורים, הוא שיש בנמצא אתרי אינטרנט הלוקחים את המשימה החינוכית במלוא הרצינות, וזאת באמצעות שורה של משחקים מאתגרים. הסוד של מיה מבית מט"ח הוא משחק כזה בדיוק, במהלכו מתנסים הילדים, בצורה של משחק, בפיתרון שאלות בשפה העברית והאנגלית, בחשבון, בתנ"ך, במוזיקה או אפילו באומנות. המשחקים מחולקים לרמות קושי, כאשר ההורים יכולים לעקוב אחר קצב ההתקדמות של הילד שלהם בכל אחד מהתחומים. האתר מתאים לילדים מגילאי 3 עד 7.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב