24/11/2020

פיתוח גוף: 9 תרגילי משקולות נשכחים שכדי לנסות

9 תרגילים נשכחים שכדי לנסות

כמה פעמים אמרו לכם שאתם צריכים לשנות תוכנית כל כמה חודשים, כדי לתת לשריר גירוי מזווית שונה? כמו הרבה מתאמנים רבים בחדר כושר, אתם משתמשים בתוכניות שהן דיי שגרתיות שקיבלתם מהמדריך בחדר כושר או הורדתם מהאינטרנט ואם אתם יותר מתקדמים, אז הכנתם לעצמכם תוכנית אימונים, המותאמת למטרה לשמה אתם מתאמנים. כפי שרובכם בוודאי יודעים, העבודה הקשה ביותר לפיתוח גוף מתרחשת במטבח. כדי להגיע למטרה אותה אתם רוצים להשיג, אתם חייבים לשמור על תזונה נכונה. מבלי לראות את תוכנית האימונים שלכם, אני מאמין שהיא מורכבת מהתרגילים הנפוצים ביותר, שרוב המתאמנים נוהגים לבצע. בהמשך אציע לכם מספר תרגילי משקולות שאני מאמין שאת רובם לא ראיתם מעולם מבוצעים על ידי מתאמן בחדר הכושר שלכם. אלה הם תרגילי משקולות לא כל כך פופולריים, אבל אולי כדי לכם לנסות אותם ולראות איך הם משפיעים על הגוף שלכם. חשוב לזכור כי חלק מהתרגילים ברשימה הבאה, דורשים מיומנות ושליטה בטכניקה נכונה. כמו כל תרגיל שמבוצע בטכניקה לא טובה, גם תרגילי המשקולות הבאים יכולים לגרום לפציעות.

1. זרכר סקוואט

טוב אז מי זה זרכר ולמה יש על שמו תרגיל? הכוונה היא לאד זרכר, סטרונגמן משנות ה30 של המאה הקודמת, שהיה ידוע בשבירת שיאים רבים באותה תקופה. ניתן לראות מהתרגילים שנקראים על שמו, שהם קצת שונים מתרגילים אחרים. אז מה כל כך שונה הסקוואט על שמו מסקוואט אחר? כפי שתוכלו לאות בסרטון הבא, התנועה היא אותה תנועה של סקוואט רגיל, אך המוט עצמו ממוקם על הידיים מקדימה. כאן חשוב מאוד לשמור על טכניקה טובה ונכונה כדי למנוע פציעות. שימו לב כי משקל גבוה יגרום ללחץ על הגב שלכם, בגלל מיקום המוט.

2. זרכר דדליפט

עוד תרגיל תחת שמו של אד זרכר. זרכר דדליפט הוא התרגיל המוזר ביותר שיצא לי לראות. מדובר על דדליפט בצורה המוזרה ביותר שניתן לבצע. קשה להסביר במילים מה קורה שם, אז הנה סרטון להמחשה. שימו לב שנדרשת טכניקה מאוד גבוהה כדי לבצע את התרגיל הזה. אני מעולם לא ניסיתי אותו וגם לא מתכוון לנסות. מספיק לי הדדלפיט הרגיל.

3. מיליטרי סקוואט

התרגיל הבא הוא שילוב של סקוואט קידמי ומילטירי פרס. אתם מבצעים סקוואט קדמי רגיל וכאשר אתם עולים עם הגוף למעלה, אתם מרימים את המוט בצורה של מליטרי פרס. אני אישית עושה את התרגיל הזה מידי פעם ומרגיש שאני עובד בעצימות ממש גבוהה. גם בתרגיל הזה חייבים לשמור על צורת ביצוע נכונה גם של הסקוואט וגם של המיליטרי פרס.

4. קפיצות לאנג'ים

כפי שניתן להבין משם התרגיל, מדובר על ביצוע לאנג'ים עם קפיצה. את התרגיל הזה ניתן לבצע עם משקל גוף בלבד או בעזרת משקולות בודדות. אני אישית מעולם לא השתמשתי במוט, אלא רק במשקולות בודדות כדי לעשות את התרגיל הזה.

5. קפיצות סקוואט

אותו עיקרון כמו התרגיל הקודם, רק שכאן צורת הביצוע של תרגיל היא כמו סקוואט ולא כמו לאנג'ים.

6. טי באר בעזרת יד אחת

כמעט בכל חדר כושר יש מכשיר שנקרא T-bar. במידה ואין לכם אותו, תמיד אפשר לקחת מוט ולהצמיד אותו לפינת הקיר ולהעמיס רק צד אחד במשקל. רבים מבצעים את התרגיל הנ"ל בעזרת 2 ידיים, אבל שווה לנסות גם עם יד אחת. מדובר על תרגיל שעובד על הגב שלכם (אותו עיקרון של חתירה). בידוד הידיים בתרגיל תגרום למתיחה חזקה יותר מאשר שימוש ב-2 ידיים. דוגמה בסרטון הבא.

7. בנץ' פרס על הרצפה

לפי הכותרת, מדובר על ביצוע בנץ' פרס כאשר אתם שוכבים על הרצפה. מספר דגשים בנוגע לתרגיל: 1. שימו מזרן מתחת כאשר אתם עושים את התרגיל. 2. תשתמשו במשקולות בעלות קוטר גדול, כדי למנוע פגיעה של המוט בגופכם. 3. מומלץ שיהיה לידכם ספוטר למקרה שמשהו ישתבש.

8. כפיפת זוטמן

מדובר על תרגיל של כפיפת מרפקים. מרימים את המשקולות הבודדות בצורה רגילה, אך בהורדה מסובבים את הידיים ב-180 מעלות ומורידים לאט. סרטון להמחשה.

9. כפיפת דראג

תרגיל מעולה שעובד בצורה ממש טוב על שריר הבייספס. דרך מעולה ונוחה לבודד את העבודה על הבייספס.

 

אלה הם מספר תרגילי משקולות שיכולים לשפר את תוכנית האימונים שלכם ולחוות אימונים קצת שונים ממה שהכרתם עד היום. כפי שהסברתי בתחילת הכתבה, חשוב מאוד לעבוד בצורה נכונה ועם טכניקה טובה. כל תרגיל שמבוצע בצורה לא טובה יכול לפגוע בכם ולפצוע אתכם. מומלץ מאוד להתייעץ עם מדריך כושר כדי שיעבוד אתם על הטכניקה. כפי שהבנתם, אלו תרגילים שאת רובם כנראה לא תראו מתאמנים אחרים מבצעים. שיהיה לכם בהצלחה בהמשך הדרך להשגת המטרה אותה אתם רוצים להשיג. היכנסו למדור ספורט וכושר באתר למידע נוסף.

 

(מקור)

*תמונה ראשית IStock.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב