25/10/2020

פאר טסי: פאר של מוזיקה

tasipear

לא זאת לא כתבה על מפורסם ששתה אלכוהול ונתפס נוהג, אלא על זמר עולה בשם פאר טסי, אגב "שותה רק וויסקי" זה משפט מתוך אחד השירים שלו שנקרא "דפיקות הלב".

לעניין:

כבר שנים שאני נרדם לצליליו של מלך המוסיקה הים תיכונית אייל גולן,

מצאתי את עצמי מזמר ונושם מוסיקה של זמר אחד ולא הצלחתי להתחבר לאף זמר אחר באותן הרמות, חיפשתי את הזמר הבא בפלייליסט של החיים שלי, זה שיצליח להתכוון למילים, זה שינשום את הצלילים ויעביר לי את הסיפור של החיים שלו בחתיכת פלסטיק אחת קטנה וישכנע אותי שזאת מציאות חייו.

חשבתי לעצמי שזה כבר לא יקרה ושאין תחליף למקור (אייל גולן), אך לפני חודש מצאתי את עצמי נסחף לצלילי קולו של זמר שהיה אז אנונימי בשבילי, פאר טסי, שמעתי את השם בעבר אך החלטתי שלא לבזבז לעצמי את הזמן היקר שלי כי ממילא אני תמיד מתאכזב מזמרים חדשים שנכנסים לשוק וסליחה על האמת, לא כולם זמרים.

יום אחד החלטתי שהגיע הזמן לבחון את הדיסק של פאר מקרוב, אני חייב לציין שהופתעתי ברמות קשות, אומנם המילים בחלק מהשירים לא ברמה הכי גבוהה, אך יכול להיות שעשו חשבון לאיזה קהל יעד מכוונים ולא רצו להקשות על המאזין להתחבר לשיר, אני בטוח שאפשר להעלות עוד קצת את רמת הכתיבה, ובכל זאת מצאתי את עצמי מאזין שוב ושוב לדיסק שלו, מחפש טעויות וזיופים, מחפש קשיים ווקלים ולא מצאתי!

צורת ההגשה שלו מקצועית ונעימה, והוא מגיש את השירים טוב עד כדי כך שכיף להאזין עד לסיום השיר.

במקרה נדיר שכזה חייב לפרגן לזמר שנתן את כולו לדיסק הזה ומרגישים את זה בכל סלסול ובכל מילה שנאמרת בקפידה ומסתיימת בטון הנכון, ממש כמו במחזה או סרט רומנטי…

הסלסולים והטעם אומנם מזכירים את אייל גולן אך יש לו חספוס מיוחד בקול שפשוט מרגיע אותך ונותן לך להרגיש ש"ההגה" או יותר נכון המיקרופון בידיים טובות.

חשוב לציין שבשנת 2013 פאר טסי זכה בפסטיבל הזמר והפזמון עם השיר "תחזרי",

 במעמד זה כולם הרגישו שיש שחקן חדש על המגרש שהגיע אלינו בשביל להישאר.

פאר לא רק זמר מצוין אלא גם מלחין וכותב בחסד שכתב לאייל גולן שני שירים מצוינים, "הלב על השולחן" שהיה שיר הנושא בדיסק האחרון של אייל גולן ובנוסף את השיר "מתפלל" שיצא מיד לאחר הפרשה המדוברת של אייל גולן.

אני לא אכנס לפרטיו האישיים כי אותם תמצאו בכל מקום ברשת, אך אתן לכם להקשיב לכמה משיריו שהקסימו אותי בביצוע ובלחן, כאילו פאר היה כאן תמיד ורק חיכה שנבחין בו.

כמה מלהיטיו של פאר טסי:

בלי לומר שלום

 

החיים לימדוני

תחזרי

צוות WhatHot מאחל המון הצלחה לזמר הצעיר ומקווה לשמוע עוד שירים חדשים מבית היוצר של פאר טסי.

תמונה ראשית פייסבוק.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב