05/08/2020

עקרונות בסיסיים של פורקס

פורקס

בואו להיות חלק מתחום שמשגע את הארץ והעולם – פורקס

אין כל סיבה שלא תתחילו לסחור בפורקס כבר עכשיו. שום דבר אינו מגביל אתכם, אם אתם מעל גיל 18 ויש לכם מחשב או סמארטפון. מדובר בזירת מסחר פשוטה יחסית, אם כי עדיין חשוב להגיע אליה עם הידע המתאים.

מסחר בפורקס

המסחר בפורקס כולל למעשה קניה ומכירה של מטבעות מכל רחבי העולם בו זמנית. הפורקס הוא זירת המסחר הגדולה ביותר בעולם, ובממוצע נסחרים בה כ-3 טריליון דולר ביום. זהו סכום שלא ניתן לתפוס, ויש סיבות טובות מאוד לכך שמדובר בזירה הפופולרית ביותר.

ההתחלה שלכם במסחר בפורקס קשורה ליכולת שלכם לקרוא את ציטוטי הפורקס. ציטוטים אלה נרשמים בזוגות, והם מצביעים על הערך של מטבע אחד לעומת ערכו של מטבע אחר. כולנו מכירים את הציטוטים האלה משדה התעופה, מחלפני הכספים וכדומה. כך למשל, דולר אחד שווה 3.5 שקלים.

לעתים יש ציטוטים דו צדדים, המורכבים ממחיר רכישה וממחיר המכירה. ההבדל בין המחירים נקרא מרווח או הפרש, והוא כבר טומן בחובו אפשרות לרווח.

מאיפה מתחילים?

אם אתם סוחרים חדשים ולא מנוסים, מומלץ יותר כי תסחרו בהתחלה במטבעות הפופולריים יותר. הסיבה לכך היא כי מדובר לרוב במטבעות מוכרים יותר, של מדינות גדולות ויציבות יותר, ולכן הביקושים למטבעות האלה הם גדולים יותר. מטבעות אקזוטיים תמיד טומנים בחובם את הסכנה כי לא יהיו להם קונים כאשר תרצו למכור אותם.

מטבעות עיקריים למסחר בפורקס – מט"ח

המטבעות העיקריים בפורקס מונים כשבעה מטבעות – דולר אמריקאי (USD), יורו (EUR), יין יפאני (JPY), פאונד בריטי (GBP), פראנק שוויצרי (CHF), דולר קנדי (CAD) ודולר אוסטרלי (AUD). אין כל הגבלה בהתאם למקום המגורים שלכם או למקום בו אתם מבצעים את המסחר, ותמיד תוכלו לסחור בכל מטבע שתרצו.

מסגרת – מסחר 24 שעות ביום

זה למעשה אחד היתרונות הגדולים ביותר של הפורקס והמסחר העצמאי בשוק ההון והמט"ח – שוק הפורקס פתוח למסחר 24 שעות ביממה, והוא זמין מכל מקום בעולם ועל ידי כל חיבור לרשת האינטרנט. כל אחד יכול לסחור בפורקס, לא משנה מה מיקומו, מוצאו, הלאום שלו וכדומה. לכולם יש סיכויים שווים, והדבר היחיד שמשפיע על ההצלחה של הסוחרים הוא האסטרטגיה האישית שלהם – לא ברוקרים, בנקים וכדומה.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב