25/11/2020

סקפטים: תרופות ביתיות נגד התקרחות

hairloss

הפירוש לקרחת לפי ויקיפדיה הוא "קרחת הנה מצב של חוסר שיער במקומות שונים בגוף, בהם קיים שיער בדרך כלל. כמעט תמיד מתייחס המושג לחוסר שיער על קרקפת הראש". אנשים רבים כיום, בעיקר גברים, סובלים מנשירת שיער בגיל מוקדם מאוד. לא רבים מהם יודעים כי נשירת שיער מוגברת המובילה להתקרחות, יכולה להוות סימן למחלה או סימנים לבעיות בריאותיות אחרות וחמורות.

התקרחות, נשירת שיער הראש

התקרחות, נשירת שיער הראש. (תמונה: .morguefile.com)

מבחינה מדעית זה נורמלי לכל אדם לאבד בין 50-100 שערות ביום, אבל הבעיה מתחילה כאשר אותו אדם מאבד כמות גדולה יותר של שערות. שיער הוא חלק מהעור שלנו ולכן כל הבעיות שקשורות לשיער, מטופלות על ידי רופא עור. ישנם גורמים רבים שיכולים לגרום לנשירת שיער מוגברת מעבר לכמות הסבירה, כמה מהגורמים העיקריים הם גנטיקה, הרגלי אכילה לא בריאים, חוסר שינה ולאנשים מסוימים גם לחץ. שוב, לא בטוח שאצל אדם שלא אוכל בריא תהיה נשירה כמו שאדם שאוכל בריא ולא נמצא במצבים של לחץ, כן תתבצע נשירת שיער. בהמשך המאמר תוכלו לקרוא על מספר תרופות ביתיות לנשירת שיער. אתם יכולים לנסות ולמנוע את נשירת השיער המוגברת שאתם סובלים ממנה עם הדברים שיש לכם בבית.

הנה כמה תרופות ביתיות, היכולות לעזור למנוע את נשירת השיער שלכם:

גופרית – הגופרית מסייעת ביצירת קולגנים אשר מסייעים בשיקום שיער ולצמיחתו. שום ובצל הם מקורות עשירים מאוד בגופרית ולכן צריכה לעתים קרובות של בצל ושום תספק לכם מנה טובה של קולגנים. יש לצרוך את הבצל והשום דרך הפה.

קוקוס – הקוקוס מספק שורה של מרכיבים טבעיים, היכולים לקדם את צמיחתו של השיער. חלב הקוקוס מכיל חלבונים, שומנים ומינרליים חיוניים כמו אשלגן וברזל. שימוש באופן גבוה בשמן קוקוס, יכול לגרום לחיזוק השערה והפחתת שבירת השיער. שימוש קבוע בשמן קוקוס, על ידי עיסוי הקרקפת, תעזור למנוע נשירת שיער ואף תחזק אותו.

ביצים – ביצים הן מקור עשיר של גופרית ובנוסף מכילות הרבה מאוד חלבונים ומינרלים כמו יוד, זרחן, ברזל, אבץ וסלניום. בשילוב ביצה עם שמן זית ומריחת הבלילה על השיער למשך 20 דקות, תביא לצמיחה מחודשת של השיער וחיזוק השערה.

שמן קוקוס והיביסקוס – רבים המתגוררים באזור קראלה בהודו, משתמשים בשמן קוקוס ובצוף של פרח ההיביסקוס כדי לשמור על רעמת שיער מכובדת. שימוש בפרח ההיביסקוס מזין את השיער, מונע שיער לבן בטרף עת ועוזר לרפא קשקשים.

לעתים, נשירת שיער עלולה להתרחש כתוצאה של תזונה לקויה או אפילו טיפול לא תקין של השיער. בעזרת אכילה של מאכלים ללא כמות גדולה של קלוריות ושומנים ובעלי סיבים תזונתיים וחלבונים, ניתן לטפל בבעיית נשירת השיער. הקפידו לאכול תזונה בריאה ומאוזנת שתספק לגוף את החומרים המזינים והחיוניים לו ביותר. בנוסף, אל תחיו בלחץ כל הזמן, כאשר אתם לחוצים אתם מאבדים שיער. נכון, קצב החיים בישראל הוא לחוץ, אבל כדי לשמור על השיער, תשמרו על עצמכם רגועים ונינוחים.

כמו כן, כדאי לכם להימנע משימוש בחומרים כימיים חזקים על השיער שלכם. אם אתם יכולים להחליף את השמפו שלכם בשמפו טבעי. כאשר אתם חופפים, נסו לעסות את הקרקפת שלכם בעזרת קצות האצבעות בלבד ולא עם כפות הידיים שלכם, בדרך זו תמנעו תלישה של שערות. תדעו שעם משטר טיפוח שיער נכון ושימוש קבוע בתרופות הביתיות שרשומות מעלה, אתם בדרך הנכונה לראות שיפור ניכר במצב השיער שלכם.

*תמונה ראשית על ידי Kendra מ-Flickr.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב