25/11/2020

סוגי הלוואות בשוק הפיננסי בישראל

loans

אין היום איש שלא יצטרך לקחת הלוואה לפחות פעם אחת בחייו. אולם כאשר לווים סכום כסף מסוים, יש לבצע זאת תוך כדי תכנון פיננסי נבון. רבים נעזרים בשרותי ייעוץ עסקי לעסקים קטנים או גדולים בכדי לקבל תמונת מצב יותר ברורה. בענייני כלכלת המשפחה, נעזרים ביועץ פיננסי אשר מומחה בנישה זו. כאשר מדובר במשפחות, ניהול תקציב משפחתי הוא תהליך לא פחות חיוני. קיימות מספר סוגי הלוואות בתנאים שונים, כך שרגע לפני שאתם בוחרים אחת, כדאי לבדוק את כל האפשרויות שעומדות בפניכם לעומק.

הלוואה ללא ערבים ובטחונות

לפעמים כדי לצאת ממשבר תקציבי, אנשים נאלצים לקחת הלוואה, אך אינם מצליחים להחתים ערבים לכך ו/או למצוא בטחונות. במיוחד למקרים כאלה קיימות הלוואות אשר מועברות לחשבון הלווה תוך כמה ימי עסקים. ניתן לקחת הלוואות כאלה מהבנקים וחברות האשראי. חלק מהם אפילו מספקים תנאי תשלום נוחים כך שלמשל אפשר להתחיל לשלם אחרי שנה. אבל שימו לב לאותיות הקטנות ובדקו טוב את גובה הריבית. התייעצו עם מומחה תכנון תקציב משפחתי לפני שאתם בוחרים בדרך זו.

סוגי הלוואות

כל כך הרבה סוגים הלוואות. (תמונה: IStock)

הלוואת סטודנטים

ההוצאות של הסטודנטים היום הן רבות: הוצאות על דלק או נסיעות באוטובוס, שכר דירה, לימודים ועוד. רבים מהסטודנטים הם צעירים שעושים את צעדיהם הראשונים מחוץ לבית ההורים. לכן עליהם לנהוג בחוכמה עם הכסף שלהם. בנקים תמיד יתנו הצעות נדיבות ונוחות לסטודנטים בתנאים מיוחדים. שימו לב למשל שניתן להשיג הלוואה למטרה ספציפית מהבנק, כמו הלוואה למימון שכר הלימוד והתנאים אליה יכולים להיות עוד יותר נוחים ואפילו ללא ריבית. ממה צריך להיזהר? מלקיחת הלוואות מיותרות.

מקרה לדוגמא

ג', הגיע לבנק מסוים חצי שנה לאחר שסיים את לימודיו כדי להזמין כרטיס אשראי חדש. חשבון הבנק שלו עדין הוגדר כחשבון סטודנט. הפקידה הציעה לו לקחת הלוואה בתנאי סטודנט, אבל הוא טען שהוא כבר לא לומד. היא הסבירה לו שעד תאריך מסוים החשבון שלו מוגדר כחשבון סטודנט ולכן הוא יכול לקחת הלוואה בתנאי החזר נוחים וריבית נמוכה באופן משמעותי. התנאים היו באמת נוחים, אבל לנ' לא היה צורך בכל הלוואה לשום מטרה, ובכל זאת, בגלל התנאים, הוא לקח אותה, למרות שאפילו לא היה במינוס.

לכן חשוב לקחת הלוואה אך ורק כאשר אתם באמת זקוקים לה. פקידי הבנק תמיד ינסו לגרום לכם לקחת הלוואות בין אם הגעתם למטרה אחרת לגמרי לבנק או שהתקשרתם כדי לברר פרטים. לכן לא כדאי לקפוץ על כל הצעה מבלי לחשוב כמה ימים.

הלוואה למורים

המדינה דאגה לסבסד הלוואות לעובדי משרד החינוך. בשנת 2007 בנק דיסקונט זכה במכרז למתן הלוואות למטרות הבאות: רכישת דירה, שיפוץ דירה, רווחה,  ותשלום שכר דירה. יש לעמוד בתנאים מסוימים כמובן ולהציג את כל המסכים הדרושים. אומנם מדובר בתהליך בירוקרטי אבל משתלם במקרים רבים. פרט לכן, נותני הלוואות מציעים תנאים מיוחדים לקהל המורים, גם ללא הקשר למכרז מכיוון שהם פשוט מתחשבים בקהל היעד, כמו שגופים אחרים מתחשבים בסטודנטים.

 איך לבחור בהלוואה המתאימה לכם ביותר

קיימים עוד מספק סוגי הלוואות שכדאי לבדוק אותם. חשוב מאוד לבחון את כל האפשרויות העומדות בפניכם לפני ביצוע ההחלטה הנכונה. במקרים מסוימים אתם יכולים לקבוע את גובה ההחזרים ולפרוס את התשלומים כפי שנוח לכם. השתמשו במחשבון לחישוב הלוואות כדי להבין טוב יותר את התמונה.

*תמונה ראשית באדיבות morguefile.com.

תגיות הכתבה

1 תגובות

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב