25/11/2020

נשק יום הדין: 5 הנשקים המפחידים שיוצרו אי פעם

yom-hadin

אם יש דבר שהאנושות מתמחת בו, הוא יצירת אלימות והרס. אנו נתקלים יום יום בחדשות, במקרי אלימות והרס רבים, כמו שריפות, ירי, רציחות ואסונות טבע שונים ומגוונים. כל זאת לא מגיע לרמה שבני אם באמת מסוגלים להגיע אליה מבחינה זו. בכתבה הבאה, נביא לכם את 5 כלי הנשק הקטלניים ביותר שנוצרו אי פעם ברחבי העולם. הדבר החשוב ביותר הוא שאנו צריכים לדאוג שלא יעשה בהם שימוש בעתיד. תשכחו מכל מה שראיתם עד כה ושמעתם עליו, כלי הנשק הבאים יפילו אתכם מהכיסא עליו אתם יושבים.

מקום חמישי -טורף B

טורף B. (התמנה באדיבות http://en.wikipedia.org)

הנשק במקום החמישי הוא אומנם קטן ממדים מהנשקים ברשימה, אך הוא לא מסוכן פחות מהם. הכוח שלו מטיל צל על עתיד המין האנושי. הכינוי של טורף B (באנגלית: The Predator B) הוא מלאך המוות. הטורף B הוא כלי טיס בלתי מאויש (כטב"ם בקיצור), בעל יכולת תקיפה הרסנית. זהו כלי הטיס הבלתי מאויש הראשון בהיסטוריה, שעסק בלחימה מזוינת. אורכו של המטוס הוא 11 מטרים ובעל יכולת סחיבה של כ-2 טונות. הטורף B יכול לשהות באוויר לזמן של 42 שעות, בתנאי שמצמידים לו מיכלי דלק חיצוניים. הטורף B יכול להכיל מספר פצצות בעלות יכולות הרסניות ביותר.

מקום רביעי – נושאת המטוסים נימץ קלאס

נושאת המטוסים נימץ קלאס. (תמונה באדיבות http://en.wikipedia.org)

מקום רביעי ברשימה, שייך לנושאת המטוסים האמריקאית, נימץ קלאס (באנגלית: Nimitz Class Aircraft Carrier). זהו כלי נשק שמשמש את צבא ארצות הברית יותר מ-30 שנה. מדובר בכלי נשק מסיבי ובעלת כוח הרסני חסר מעצורים. גודלה הוא כ-1100 מטרים ויכולת הטעינה שלה הוא 100 אלף טונות באופן מלא. נושאת המטוסים נימץ, יכולה לשאת כ-85 מטוסים. בספינה ניתן למצוא 2 כורים גרעיניים שיכולים להתקיים ללא צורך בתדלוק למשך 23 שנה. מרוב הכוח הרב שיש לנושאת המטוסים הזו, היא יכולה לנהל מלחמה עם מדינה בינונית ולנצח. לנושאת המטוסים הזו יש כוח הרתעה, ורק הימצאותה באזור מסוים, יכולה לגרום להשפעה רבה באותו אזור.

מקום שלישי – בואינג לייזר מוטס

בואינג לייזר מוטס. (התמונה באדיבות http://en.wikipedia.org)

כלי נשק של צבא ארצות הברית.בואינג לייזר מוטס (באנגלית: The Airborne Laser), הוא  מטוס מסוג בואינג 747 בעל קרן לייזר גדולה (באנגלי, המותקנת בחזית המטוס. קרן הלייזר נועדה על מנת ליירט טילי אויב מונחים ממרחק של מאות קילומטרים. כלי הנשק הזה הוא מהפכני וביכולתו להשמיד מטרות ממרחק עצום, עוד לפני שהאויב מספיק לפעול. תראו לכם שאותו מטוס בואינג, טס מאות קילומטרים משדה הקרב ובמרחב אוויר ידידותי. בעזרת הכוונה של חיילים שנמצאים בשטח, על ידי קואורדינטות, יכול מטוס הבואינג בעזרת ירי קרן הלייזר שלו, לספק כוח הרג הרסני ומאוד מדויק לעבר היעד ועוד במהירות האור. כל זאת, ללא שום התראה הוא ידיעה של האויב.

מקום שני – טיל קלשון 

טיל קלשון. (התמונה באדיבות http://en.wikipedia.org)

 ראינו מטוס בלתי מאויש, נושאת מטוסים מפלצתית ומטוס עם קרן לייזר. איזה כלי נשק כבר יכול להפתיע אותנו? אם התשובה לכך היא נשק גרעיני, אז קלעתם בול. הנשק הגרעיני עבר כברת דרך ארוכה מאז השימוש בו בהירושימה ונגסקי ב-1945. בזמן המלחמה הקרה בין ארה"ב לרוסיה, כל אחת מהמעצמות הללו השקיעה סכום בלתי מבוטל של כסף, על מנת לפתח את הנשק הגרעיני שברשותה. טל הקלשון (באנגלית: The Trident SLBM) מתקינים על גבי צוללת גרעינית. טיל הקלשון נחשב למערכת הנשק בין החזקות ביותר כיום בעולם. מה שהופך את הצוללות הגרעיניות הללו לכל כך מסוכנות, בנוסף למערכת טיל הקלשון, היא השהות הארוכה מתחת למים (הצוות מוגבל רק על ידי אספקת מזון). טווח טיל הקלשון הוא כ-14 אלף קילומטר ומדויק בטווח של 1.5 קילומטר. כל טיל קלשון מכיל ראש נפץ בעוצמה של 475 קילוטון (רק לשם השוואה, הפצצה הגרעינית שהוטלה על הירושימה הייתה בעוצה של 15 קילוטון). אין ספק שזהו אחד מכלי הנשק הקטלניים בעולם.

מקום ראשון – טילי אר-36

אר-36. (התמונה באדיבות http://en.wikipedia.org)

כלי הנשק שכולנו צריכים לפחד ממנו נמצא אצל הרוסים. טילי אר-36 (באנגלית: R-36 ICBM) הידועים בכינוי 'שטן', אם חשבתם שטיל הקלשון הוא טיל גדול, אמרו שלום לאבא שלו, השטן. כדי ליצור פיצוץ גרעיני גדול יותר, צריך פצצה גדולה וכבדה יותר. כדי ליצור פצצה גדולה וכבדה יותר, יש צורך בטיל גדול יותר. את כל המאפיינים האלו ניתן למצוא בטיל האר-36. כל ראש נפץ מגיע לעוצמה של 570 קילוטון, כמעט 100 קילוטון יותר מטיל הקלשון. האר-36 הוא באורך של 32 מטרים ונע במהירות של 8 קילומטר לשנייה. עכשיו, התכונה שהופכת את הטיל לכל כך קטלני היא שלא מספיק גודל ראש הנפץ, לפני שהוא מגיע למטרה, הוא מתפצל למספר ראשי נפץ גרעיניים. כן כן, למספר ראשים גרעיניים, רק בשביל ליצור הרס גדול יותר. כמות ראשי הנפץ משתנה בין 5 הסוגים השונים שיש לטיל הזה. אין ספק שזהו הנשק הקטלני ביותר שיש בעולמנו.

*תמונה ראשית באדיבות morguefile.com.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב