24/11/2020

ניקיון הבית לפסח

ניקיון לפסח - WhatHot

פסח ממש עוד שנייה פה ואם עוד לא ניקיתם את הבית, זה הזמן לעשות זאת!

כל שנה מחדש, ממש אחרי פורים, כל הבית נעמד על הרגליים לקראת הניקיון לפסח. לא משנה כמה הבית נקי, לא משנה אם אתם שומרים על המסורת ומחליפים את הכלים, הבית חייב להיות נקי לא משנה מה. לפני שהבית הופך לזירת מלחמה אחת גדולה, קבלו מאיתנו כמה טיפים שיעזרו לכם לקראת האירוע המיוחד.

אל תחכו לרגע האחרון

הטיפ הטוב ביותר הוא כמובן להתחיל את הניקיון מספיק זמן לפני החג, כך כולם ישארו רגועים. במקום להשאיר את הכל לרגע האחרון, נסו להקפיד לשמור על הניקיון ממש אחרי פורים. התחילו באי הכנסת אוכל ושתייה לחדרים, מלבד המטבח (ואולי גם הסלון) וכמובן עשו סדר במגירות ובחפצים שצברו אבק במשך כל השנה האחרונה.

חלקו משימות לכל בני הבית

אין טעם שרק אחד (או בעצם אחת – האמא) תעבוד קשה. אפשר לחלק לכל אחד משימות וכך הניקיון יעשה ביעילות ובמהירות. צורת ניקיון זה היא דרך מצוינת לחינוך הילדים לעזרה בעבודות הבית. אפשר לתת לכל ילד לנקות את החדר שלו, כך הוא יחליט בעצמו מה חשוב לו לשמור ומה אפשר לזרוק.

אל תהססו לבקש עזרה

ישנם מקרים בהם אין מספיק זמן לנקות את הבית לפני החג. מצב זה יכול להשרות הרבה לחץ ולכן במקום להיכנס למצבים לא נעימים עם שאר בני הבית, פשוט הזמינו עזרה חיצונית. המנקה יכולה לעזור לכם לנקות את חלקי הבית שאתם לא מגיעים אליהם, בין אם מדובר בחלונות או המטבח שהם למעשה החלקים הקשים יותר לניקיון בבית.

אין כוח לנקות? יש פתרון!

אם אתם לא רוצים לנקות את הבית לקראת פסח, תמיד אפשר לנסוע להעביר את החג במקום אחר. אנשים רבים בוחרים לא להשתגע לקראת החג ופשוט לא להיות בבית בזמן הסדר ושאר החג ואת הניקיונות הם שומרים לזמן אחר.

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב