28/11/2020

משחק הנוקאאוט משתלט על ארה"ב

משחק הנוקאאוט

משחק חדש-ישן בשם "משחק הנוקאאוט" כובש את רחובותיה של ארצות הברית. רשויות המשטרה בניו יורק חוקרות סדרה של התקפות פיזיות, ללא התגרות מצד המותקפים, במקומות ציבוריים. המותקפים הם בעיקר אזרחים יהודים בארה"ב.

המשחק מתנהל בצורה שקשה לדעת באמת מה קורה בו. קבוצה של נערים ממוצא אפרו-אמריקאים מסתובבת ברחוב והם מתערבים אחד עם השני, אם ניתן לגרום לעילפון לאדם המסתובב ברחוב וכל זאת על ידי מכת אגרוף אחת. החבורה עוברת ליד אותו קרבן תמים וללא כל התראה, אחד מחברי הכנופיה מתקרב לעברו ומכה בחוזקה בראשו. אותו קרבן נשאר שרוע על הרצפה וכל זה מתועד על ידי חבר אחר מאותה קבוצה. מבחינת חברי הכנופיה, מי שמצליח לתת "נוקאאוט" באגרוף אחד, נחשב לאדם חזק.

הרשויות והאזרחים בארה"ב לא נשארים אדישים למצב הזה. יהודים בעלי כוח במדינות שבהן מתרחשת התופעה הזו, פועלים על מנת להעמיד לדין את חברי הכנופיות הללו בגין פשעי שנאה נגד יהודים. המשחק הנ"ל אינו תופעה חדשה כלל וכלל. בשנים האחרונות, בכל רחבי ארה"ב, כנופיות של צעירים אפרו-אמריקאים תוקפים בדרך כלל קרבן בעל צבע עור לבן או ממוצא אסייתי. במקומות רבים אחרים בארה"ב, המשחק נקרא גם בשם "ציד דובי קוטב" בגלל צבע עורם של המטרות.

הסיבה המרכזית לכך, שהתופעה הזו רק עכשיו תופסת כותרת בתקשורת בארה"ב, היא שבכל התקיפות הללו שהתרחשו בעבר, כלי התקשורת התייחסו אליהן כתקיפות של צעירים ללא כל התייחסות להרכב הגזעי של התוקפים ושל הקרבנות. לרוב דובר על התקפות של בני נוער במצוקה, אך לאחר תחקיר, התברר כי לא תמיד הנערים התוקפים מגיעים מבתים הרוסים וניתן לראות בסרטונים שמסתובבים ברשת האינטרנט, כי הם במצב רוח עליז למדי בעת התקיפות. חשוב להזכיר כי חלק מהקרבנות הושבתו לזמן ארוך משגרת חייהם וחלקם אף קיפחו את חייהם ללא כל סיבה.

לאחר הסיקור הרחב שמקבלות התקיפות האלה לאחרונה, גורמים רבים בארה"ב מקווים למגר את התופעה המתועבת הזו ולהחזיר את השקט והביטחון לאזרחי ארה"ב. הרשויות השונות מקוות כי אזרחים רבים, מכל הגזעים, יעזרו להילחם בתופעה הזו. הפחד הגדול ביתר של הרשויות הוא הסלמה של מאבק על רקע גזעני בין אזרחי ארה"ב.

גורם בכיר בארה"ב גורס כי "מתן הגנה לבריונים כאלה הוא עוול לכולם, כולל אזרחים המשתייכים לאותו גזע. עדיף שילחמו בתופעה הזו עכשיו ולהעניש אותם בהקדם, במקום שהתופעה תלך ותגבר, תגרור מאסרים ארוכים ואף הוצאות להורג".

(מקור)

*תמונה ראשית IStock.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב