24/11/2020

ממשלת ישראל

ממשלת ישראל

השבוע קראתי כתבה בידיעות אחרונות על בלגן בכנסת. אני מת על הכתבות האלה. יש בהם אקשן, מתח, תחבולות, מוזיקה דרמתית ברקע ובעצם כל מה שמושך אותי בתור קורא.

שרה מסויימת ממר"צ הגישה בקשה לאישור חוק המכיר בילדים של ההורים החד-מיניים (שייולדו בעתיד עקב החוק שעבר לא מזמן על פונדקאות) כזכאים לאותם קצבאות כמו לילדים  לזוג להורים קונבנציונלי. מה שלפי דעתי ולפי ההבנה הטבעית שלי זה דבר שאמור לקרות באופן טבעי.

בא שר המשפטים בנט ושם זכות וטו על החוק הזה, ובעצם נתן לה סטירה והעיף אותה לצד האחורי של האוטובוס בטענה שזה חוק שמטרתו לנסות להרחיק את הדת מהממשלה…

כן…סלט מה שהולך שם.

השרה לא נשארה חייבת והיא גיבשה מין "מרד" ביחד עם עוד מפלגה יחסית גדולה וחסמו חוק שבנט ניסה להעביר.

תיקו!

מה למדתי מכל זה?

הכנסת קמה מהעם בשביל לשרת את העם ובכללי, להחליט על החלטות חשובות לכלל האזרחים. מין נציגים מטעם העם. הכל טוב ויפה. במקרה הנ"ל הכנסת לא חושבת לשניה אחת שהיא בעצם מבטלת שני חוקים שיכלו לעזור אולי לאזרחים?

משחקי כוח? ואגו? ודת?! במקום לעזור לנו הם משחקים שם ב-RISK?

זאת נקודה מעניינת לזרוק את המריחואנה אל לתוך הבלגן הזה.

(או "לגליזציה", שזאת מילה שקיבלה בשנים האחרונות סוג של הילה נוצצת ומושא התקווה לכל סטלן באשר הוא).

6 נקודות החשובות שאני אישית למדתי בשנים האחרונות

  1. מריחואנה עוזרת. נקודה.  אין שום ספק בכך שהיא עוזרת למי שצריך
  2. הממשלה בהרכבה הנוכחית לא תאשר לגליזציה נרכבת (כמו אורוגוואי למשל, ששם הממשלה רואה עכשיו במריחואנה כמו דשא בערך – מותר שם לעשן, לגדל, למכור ולסחור ובעצם הכול)
  3. בשנה-שנתיים האחרונות היחסים עם המריחואנה בכנסת עלו מדרגה ועכשיו זה בתודעה של האזרחים
  4. למדתי שגם אם יהיה לגליזציה, התועלת שזה יביא לממשלה תעלה על החסרונות שכולם יהיו קצת יותר מסטולים. זה יחסוך המון כסף במשטרה ויחסוך המון  זמן וכסף בביתי המשפט, הכלא יהיה מאוכלס פחות. והממשלה תרוויח הון במיסים שהיא תטיל על המריחואנה (בטח זה יהיה 18% על כל גרם שנמכר)
  5. הפשיעה תרד ברמה מסוימת. כי מה יהיה עדיף, להסתדר אצל מישהו מפוקפק או לרדת רגע לקופי-שופ? ומין הסתם זה יביא לירידה בהכנסות של משפחות הפשע. ואז יהיה יותר כיף ושעשוע ברחובות מאשר ניסיונות חיסול למיניהם
  6. עסקים חדשים יקומו, עוד מקומות עבודה, עוד נישה בשוק העבודה שתכניס כסף לממשלה והשוק יתחיל להתייצב בצורה נוחה

אז למה בעצם זה עדיין לא חוקי?

הרי זה יעשה רק טוב גם לאזרחים וגם לממשלה. הם לא יכולים למכור לנו יותר שזה "קרש מקפצה" לסמים מסוכנים יותר. זה לא, נקודה.

העובדה היא, ואולי הם (הממשלה) מתעלמים ממנה, היא שגם אם יהיה לגליזציה, כמות האנשים שמעשנים לא תגדל משמעותית. מי שלא מעשן, לא יתחיל לעשן רק בגלל שזה חוקי. זה בדיוק העניין עם אלכוהול. הרי אף אחד לא הולך לעבודה ויורד על צ'ייסר של ערק ושותה בירה תוך כדי העבודה.

שיכור בשירותים

שיכור בשירותים

כי פיזית אי אפשר לעבוד שיכורים. בואו לא נשכח גם שאלכוהול זה בכמה רמות יותר ממכר, הורס את הגוף, משפיע יותר חזק וזה גורם לאנשים להיות יותר אלימים. בזה אין וויכוח. לכו תנסו ללכת מכות מסטולים…

זה לא חוקי בגלל מריבות ו-ויכוחי אגו בממשלה והעובדה שלמרות שחשבנו בבחירות האחרונות שאנחנו בוחרים באנשים "טריים", עדיין האגו והכיסא בממשלה והמשכורות היפות והתנאים שיש לכל שר, חשובים להם יותר מהדאגות והרצונות של העם. הממשלה לא סופרת את האזרחים. אנחנו בשבילם רק "קולות" בבחירות…זה הכל.

צריך לתקן הכל.

תגיות הכתבה

1 תגובות

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב