27/11/2020

מלחמה: 10 המדינות שכדאי לברוח אליהן בזמן סכסוך עולמי

מפת העולם

בין שמועה להתקרבותה של אירן לפצצת גרעינית ובין כל האיומים השונים על מדינת ישראל, אנחנו תמיד צריכים להכין תוכנית מגירה, למקרה שמשהו ישתבש בעולם הזה. בעולם שרוסיה וארה"ב הן האימפריות המובילות בו ובעלות כלי הנשק המפחידים שיוצרו אי פעם, פיצוץ קטן אחד יכול להתחיל את מלחמת העולם השלישית בלי שום בעיה. נכון שבזמננו היום, אותם כלי נשק יכולים להשמיד את כל העולם, אבל שווה לנסות ולברוח למספר מקומות ברחבי העולם, שאולי אבל רק אולי, ניתן יהיה למצוא בהם קצת נחת ושלום. נכון, אז למקרה שבזמן הקרוב, מדינות העולם יחליטו לפתוח באיזה מסיבה גדולה, אנו מעניקים לכם מספר אלטרנטיבות לברוח אליהן ולנסות לחיות את חייכם. זכרו שאנו לא מעודדים הגירה ממדינת ישראל, אבל אם כבר מלחמה, עדיף לחיות אותה בסטייל ולא בחדרי ממ"ד. אז הנה אנחנו מתחילים ברשימה.

10. שווייץ

שווייץ, מדינה ניטרלית לחלוטין. (תמונה: Robert Young , אתר: Flickr)

כפי שכולנו יודעים, שווייץ היא מדינה ניטרלית שלא נוקטת צד בסכסוכים עולמיים. שווייץ ממוקמת באירופה בין העמקים של הרי האלפים האימתניים ולהסתתר שם מפני מלחמה, נראה כמו הימור בטוח ללא הפסד. נכון ששווייץ כובלת במספר מדינות שנראה כי הן ישתתפו במלחמה אם הן ירצו וגם אם הן לא ירצו, אבל לפחות תהיו במדינה שלא נוקטת עמדה ונשארת ניטרלית כמעט תמיד. מה גם, שכולנו מכירים את השוקולדים השווייצרים המעולים שמיוצרים שם ואם כבר מלחמה, לפחות נהנה משוקולד איכותי. אם אתם אנשים שאוהבים סקי ואוהבים מקומות קרים, שווייץ היא הבחירה הטובה ביותר בשבילכם.

9. קנדה

המדינה השנייה בגודלה בעולם. (תמונה: Alex Indigo , אתר: Flickr)

טוב אז עכשיו אנחנו מדברים על קנדה, המדינה השנייה בגדולה בעולם אחרי רוסיה. אז נכון, שחלקכם יגידו שבגלל קרבתה של קנדה לארצות הברית אז יש סיכוי גבוה שייפול איזה טיל בשטח קנדה. קנדה ידוע במספר המועט של מדינות שנחשבות עוינות כלפיה ולכן זה מקום טוב לברוח אליו בזמן סכסוך עולמי. גם בגלל גודלה של קנדה, סיכויים לא גבוהים כלל שייפול לידכם איזה טיל לא רצוי. בנוסף בקנדה יש קהילה יהודית מאוד גדולה של יהודים, שיוכלו לעזור לכם להתאקלם במדינה. איך ניתן לשכוח את המייפל הקנדי, כפי שאתם יודעים סירופ המייפל האורגנלי מיוצר בקנדה, אז אם יעוף לעברכם איזה טיל, לפחות תאכלו איזה פנקייק טוב עם המון סירופ מייפל עליו.

8. קוסטה ריקה

גן עדן לגולשי גלים. (תמונה: Arjen Toet , אתר: Flickr)

אז הנה הגיע מדינה בעלת אקלים יותר חם מקנדה ושווייץ. קוסטה ריקה היא במדינה בעלת משטר דמוקרטי יציב שהצבא שלה התפרק מנשקו בעבר. המשטר בקוסטה ריקה דוגל במדיניות ניטרלית. קוסטה ריקה מככבת בראש רשימות רבות של מדדים, הבודקים את מדד האושר בעולם, מדד שביעות הרצון מהחיים במדינה ועוד מספר רב של מדדים. מדובר על מדינה בעלת אקלים טרופי וחמים. למרות שהמדינה נמצאת באזור שנחשב לאזור סוער, יש מקומות אחרים שהרבה יותר גרועים כדי לשבת בהם ולחיות בשלום. לגולשי הגלים מבנכם, מתחילים ומתקדמים, זהו המקום לבלות בו את חייכם. לחות תתפסו את הגל של החיים שלכם בזמן שהטיל יעוף לכיוונכם.

 7. איי סיישל

מקום מבודד באמצע האוקיינוס. (תמונה: Fabio Achilli , אתר: Flickr)

לפי השם, אתם יכולים להבין שמדובר על מקום מבודד, שסביר להניח, שהסכסוך העולמי לא יגיע אליו. מדובר על איים הממוקמים באמצע האוקיינוס ההודי ומבודדים משאר מדינות העולם. היתרון הגדול של המקום הוא הבידוד שלו משאר מדינות העולם. אתם תוכלו לחיות בשקט וללא דאגות מהסכסוך העולמי. כמו המים השקופים המקיפים את האיים, ככה הסכסוך העולמי יהיה בשבילכם, שקוף כמו מים. כפי שניתן לראות בתמונות רבות ברחבי הרשת, איי סיישל הם איים מעולים כדי לנוח ולהירגע בהם. אז בואו לשים את הראש על דיונה ולשכוח מכל הדאגות.

6. פינלנד

לאנשים שאוהבים מקומות קרים. (תמונה: Matti Mattila , אתר: Flickr)

טוב, אז הגענו לפינלנד, עוד מדינה שכדי לברוח אליה במקרה של סכסוך עולמי ויש לכך כמה סיבות. פינלד כמו שווייץ, נחשבת למדינה ניטרלית שאינה נוהגת להתערב בסכסוכים עולמיים שלא נוגעים לה. פינלנד תמיד מדורגת בעשירייה הראשונה של מדד איכות החיים במדינות העולם. אם אתם אנשים של קור ולא של חום, פינלנד תהיה מקום מושלם עבורכם. אם ברצונכם להיעלם לחלוטין, נסו להגיע למקומות הצפוניים של המדינה. המקומות הללו מרוחקים מהמרכז ולכן יהיה קשה מאוד למצוא אתכם שם.

5. איסלנד

גייזרים ואגמים חמים. (תמונה: ryandouglasoff , אתר: Flickr)

כמו איי סיישל, גם איסלנד היא מקום מבודד ללא גבולות משותפים עם מדינות גובלות. מדובר על אי געשי שעדיין פעיל והוא מוכר מאוד בזכות הגייזרים הרבים שיש בו. איסלנד נמצאת במהלך כל השנה בעונת חורף, אך בחודשי הקיץ שלה יש מזג אוויר נעים. בעונת הקיץ, אור היום נמשך לרוב שעות היממה ואפילו עד חצות. לאיסלנד אין מדינות אויבות בעולם ולכן זה מקום טוב מאוד לברוח אליו בזמן סכסוך עולמי. איסלנד מדורגת בקביעות ב-10 המדינות המובילות בדירוג השלום העולמי. אז אם אתם רוצים מקום שקט שלא יתערב בסכסוך העולמי ושאפשר ליהנות בו מאגמים חמים ותופעות טבע ייחודיות, איסלנד זה המקום עבורכם.

 4. פפואה גינאה החדשה

93% מהשטח מכוסה יערות גשם. (תמונה: eGuide Travel , אתר: Flickr)

מדובר על מדינה שעד היום יש בה שטחים שלא שכף רגלו של האדם לא דרכה בהם. פפואה גינאה החדשה נמצא צפונית לאוסטרליה והיא יושבת במרכזה של קבוצת הרי געש פעילים. המדינה שוכנת בסמוך מאוד לקו המשווה ומתאפיינת במזג אוויר חם ולח בעל המון משקעים בשנה (מזג אוויר טרופי). בגלל שעדיין חוקרים את פפואה גינאה החדשה, יש עדיין מקומות שהם מבודדים מהעולם ואפשר בקלות להיעלם בהם. 93% אחוז משטחה של פפואה גינאה החדשה מכוסה ביערות טרופיים ואפילו הלוויינים לא ימצאו אתכם שם. אז אם אם רוצים להתבודד ולחיות את המשך חייכם בשקט, תבחרו בפפואה גינאה החדשה למקום המסתור שלכם.

3. ניו זילנד

לאוהבי הטראקים. (תמונה: Kay Adams , אתר: Flickr)

מדובר על מדינת איים מבודדת משאר אומות העולם. לניו זילנד אין אויבים לאומיים אמיתיים. המשטר בניו זילנד הוא משטר דמוקרטי יציב מאוד הדוגל במדיניות של שלום עולמי. במדינה הזו ניתן למצוא מקומות רבים להסתתר בהם והיא בכלל תתאים לכם אם אתם חובבים טראקים וטיולים רגליים ארוכים. בשנת 2009, דורגה ניו זילנד במקום הראשון במדד השלום העולמי. ניו זילנד היא מדינה מפותחת מאוד מבחינה כלכלית וטכנולוגית. בגלל ריחוקה משאר מדינות העולם, ישנם בעלי חיים וצמחים שונים הייחודיים למדינה הזו בלבד. אם אתם חובבי טיולים רגליים ואוהבים שקט ובדידות, ניו זילנד יכולה להתאים לכם כמו כפפה ליד. אך זכרו שהחיים שם יכולים להיות שגרתיים למדי, אז לכל אוהבי האקשן, אולי עדיף לכם לא לבחור במדינה הזו.

2. בהוטן

אחת המדינות המבודדות ביותר בעולם. (תמונה: Anja Disseldorp , אתר: Flickr)

אם גם אתם שומעים על המדינה הזו בפעם הראשונה בחייכם, סימן שזה מקום טוב לברוח עליו בזמן סכסוך עולמי. מדובר על מדינה ללא מוצא לים בהרי ההימלאיה, שגובלת בין סין להודו. מדובר על אחת המדינות המבודדות ביותר בעולם ועד היו שומרת על התרבות והדת העתיקה שלה ללא שום שינוי משמעותי. אם אתם חובבים של הדת הבודהיסטית ואתם רוצים לחוות את הדת הזו בכל מובן המילה, בהוטן זו המדינה המתאימה לכם ביותר. כפי שראיתם, זאת מדינה מבודדת מאוד ומוקפת רובה בהרים. אז בשביל בידוד מקסימלי ומדינה בעלת תרבות עתיקה ועשירה, זהו המקום המומלץ ביותר בעת סכסוך עולמי.

1. טובאלו

אחת המדינות הקטנות בעולם. (תמונה: Stefan Lins , אתר: Flickr)

טובאלו היא מדינת אי השוכנת באוקיינוס האטלנטי. אוכלוסיית היא מהקטנות בעולם (מקום שלישי מהסוף) ומונה בערך כ-13 אלף תושבים. מדובר גם על אחת המדינות הקטנות ביותר בעולם (מקום 4 מהסוף). הנקודה הגבוהה ביותר של האי נמצאת בגובה של 5 מטרים מעל פני המים, דבר שיכול להוביל להצפה של האי במקרה של עליית גובה המים. אם אתם רוצים לחיות במקום שהוא באמת מבודד ולא אכפת לכם שבכל רגע נתון אתם יכולים לטבוע בגלל עליית גובה פני המים, זה המקום המתאים לכם ביותר. מרוב שהמדינה הזו מבודדת, גם הטיל המדויק ביותר לא ימצא אתכם.

אני בטוח שלכל אחד יש את המקומות המומלצים שלו לאן לברוח במקרה של סכסוך עולמי משמעותי, אך ברשימה למעלה סיפקנו לכם מספר מקומות נחמדים מאוד, שמתאימים למגוון רחב של אנשים. אל תחכה לדקה ה-90 כדי להכין תוכנית מגירה לכל צרה שלא תבוא. אם אתם רוצים להיות מוכנים מראש, עיינו בטיפים שסיפקנו לכם בכתבה אחרת שלנו באתר.

*תמונה ראשית: kcp4911, אתר: Flickr

מקור: לינק

תגיות הכתבה

2 תגובות

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב