25/11/2020

מסביב לעולם: מה לא כדאי לעשות בביקור במדינות זרות

travel-map

אם אתם מתכננים לצאת לחופשה או לטיול עסקי, עליכם לעשות מספר פעולות לפני. מחפשים לאן לטוס, מבקשים טיפים מחברים ומכרים, קונים כרטיס טיסה ומארגנים את שאר הסידורים שנמצאים מסביב. בכל מדינה שאתם מבקרים בה, יש בה את החוקים שלה. לכל מדינה יש החוקים הכתובים שלפיהם כולם פועלים ויש את החוקים הלא כתובים עבור התיירים המבקרים במדינה. אז אם אתם מתכוונים לצאת לחופשה או טיול בזמן הקרוב, כדאי לכם לקרוא את החוקים הלא כתובים הבאים:

1. מצרים – אל תשבו במושב האחורי של המונית

המצרים הם אנשים מסבירי פנים מטבעם. גם כאשר מדובר בפעילויות פשוטות, כמו נסיעה במונית. כאשר אתם עולים על מונית במצרים, אתם לא רק עולים לנסיעה קצרה, אלא אתם פוגשים חברים חדשים. כדי להראות למצרים שאתם חברותיים, תשבו בכיסא ליד הנהג ולא במושב האחורי.

נהג מונית במצרים (תמונה: www.lukasspieker.com)

2. ונצואלה – אל תגיעו בזמן שקבעתם להיפגש בו

כמעט בכל מדינה בעולם נהוג להגיע בזמן כאשר אתם קובעים פגישה עם מישהו או מישהי. אם תקדימו לפגישה הוא שתגיעו אליה בזמן, האנשים שאתם אמורים לפגוש יחשבו שאתם אנשים חמדנים או חסרי סבלנות.

חובה לאחר לפגישות (תמונה: media.memurlar.net)

3. הונגריה – אל תשיקו כוסות שתייה

השקת כוסות שתייה בהונגריה נחשבת לפעולה התקפית. הכל התחיל בסכסוך של הונגריה עם אוסטריה. לאחר ניצחונות שונים של אוסטריה על הונגריה, הגנרלים האוסטרים היו חוגגים את ניצחונם על ידי השקת כוסות לחיים. בגלל זה אתם יכולים להבין למה לא כדאי להשיק כוסות לחיים בהונגריה.

השקת כוסות לחיים (תמונה: www.21stcenturynews.com.au)

4. וונציה – לא להאכיל את היונים

זה ממש מתבקש להאכיל את היונים כאשר אתם נמצאים באחת מהכיכרות הרבות בוונציה. אבל האכלת יונים היא מחוץ לחוק בוונציה ואתם עלולים לקבל קנס בגלל זה. למרות שהיונים הן חמודות ואתם בסך הכל רוצים לעזור להן, הן בעצם אויבות של כל המבנים. אתם בוודאי לא רוצים להיות שותפים לפשע של היונים.

האכלת יונים בכיכר (תמונה: images.fineartamerica.com)

5. מצרים – אל תוסיפו מלח לאוכל שלכם

לא כמו במקומות רבים אחרים בעולם, שהמלח נחשב למביא מזל רע, במצרים זה פשוט חוצפה הוסיף מלח לאוכל שמישהו אחר הכין. אם תוסיפו מלח לאוכל שלכם, אנשים יחשבו שאתם לא אוהבים את האוכל שלהם ויראו אותכם כאנשים חצופים.

הוספת מלח זו חוצפה (תמונה: www.vitadelia.com)

6. רוסיה – אל תחייכו לזרים

אם תחייכו לזרים ברחוב, הם יחשבו שאתם מטומטמים, או יותר גרוע, הם יחשבו שאתם לועגים להם. הרוסים נוהגים לשמור את החיוכים שלהם לאנשים שהם אוהבים ולא בשביל איזה תייר מזדמן בכיכר האדומה.

תשמרו את החיוכים שלכם (תמונה: ic.pics.livejournal.com)

7. קזחסטן – אל תצלמו כל דבר שם

אם אתם מתכננים חופשה בקזחסטן, אל תטרחו לקחת את המצלמה שלכם אתכם. יש חוק בקזחסטן שאוסר לצלם כמעט כל דבר שנמצא במדינה. במיוחד אסור לצלם בשדות התעופה שם.

אסור לצלם בתכלית האיסור (תמונה: 121clicks.com)

8. צרפת – לעולם אל תחלקו את החשבון

זה חוצפה לחלק את החשבון בצרפת, במיוחד אם אתם נמצאים בפגישה עסקית. אם אתם מחליטים לשלם את החשבון, תשלמו את כולו. במידה ואתם לא רוצים לשלם את החשבון, פשוט תחכו שמישהו אחר יציע לשלם אותו.

החשבון שלי והחשבון שלך (תמונה: designyoutrust.com)

9. רוסיה – אל תסרבו לשתות ברוסיה

אין סיבה ברורה לכך, אבל זה נחשב ללא מנומס לסרב לשתיית אלכוהול, כאשר מישהו מציע לכם את זה ברוסיה. מדובר על מחווה של כבוד.

אלכוהול כל היום (תמונה: 24.media.tumblr.com)

10. איטליה – אל תסתובבו עם שקיות פלסטיק

איטליה היא ארץ האופנה העולמית וגם עם שקיות צריך להתנהג בהתאם. ללכת עם שקית פלסטיק ברחוב זה דבר פסול. גם אם אתם הולכים לקניות, תקחו אתכם שקית ידידות לסביבה. גם תהיו ירוקים אוהבי הסביבה וגם אפנתיים.

שיק באיטליה (תמונה: skreened.com)

 

 תמונה ראשית Kate Ter Haar מאתר flickr.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב