23/02/2018

מה היא למעשה אנרגיה ירוקה?

אנרגיה ירוקה

על מנת להסביר מהי אנרגיה ירוקה, יש להבין קודם כל את המושג של האנרגיה הקלאסית הרגילה והמסורתית

אנרגיה אשר עמה מפיקים חשמל באופן כללי ולמה היא נצרכת, ורק לאחר מכן נבין מדוע ישנו הצורך בייצור אנרגיה ירוקה אשר גם יעילה וגם טובה יותר לנו ולסביבה שאנו חיים בה.

מהי אנרגיה ולשם מה אנו זקוקים לה? וכיצד כל זה שייך אל אנרגיה ירוקה?

אנחנו מפיקים אנרגיה על ידי דרכים שונות ומגוונות אשר מסייעת לנו לשימושים שונים והכרחיים בחיי היום יום שלנו כבני אדם, כמו למשל חימום, קירור, מוצרי חשמל שונים ועוד. כל אלו דורשים אנרגיה. האנרגיה המסורתית אם נקרא לה כך מופקת לרוב מגזים טבעיים שונים, נפט, סולר, פחם, משאבים שונים מן הקרקע ועוד, אמנם ייצור האנרגיה בדרך זו הוא אפקטיבי ויעיל אך בד בבד הוא יקר יותר והדבר הגרוע ביותר זו העובדה שהוא מזהם את הסביבה וגורם לה ללא מעט נזקים שלרוב אינם הפיכים כמו למשל פליטה של פחמן דו חמצני וכן חומרים נוספים רעים הפוגעים בכדור הארץ.
על מנת להמשיך לייצר אנרגיה שהינה נחוצה והכרחית ובכל זאת לנסות ככל האפשר לשמור על הסביבה ולא להזיק לה יותר ממה שהיא ניזוקה בכל מקרה נמצאה השיטה של ייצור אנרגיה איכותית יותר לסביבה ויעילה מאוד. אנרגיה זו מכונת בשם "אנרגיה ירוקה" אנרגיה שלמעשה שומרת על הסביבה הטבעית שלנו ככל האפשר.

שינוי ומהפכה של ממש בעולם האנרגיה עם אנרגיה ירוקה

למעשה אותם המקורות מהם מפיקים את האנרגיה שאינה ירוקה הינם מקורות אשר הם מתכלים וכן ישנה איזושהי הגבלה בשימוש בהם מאחר והם מזהמים את הסביבה, מתוך המקום הזה נוצר צורך מהותי במציאת פתרון יעיל ואיכותי להפקת אנרגיה ירוקה וטובה ממקור אשר אינו מתכלה, את המקור הזה מצאו בשמש.

כיצד ניתן להפיק אנרגיה ירוקה?

ניתן להפיק אנרגיה ירוקה למשל מן השמש, הפקת אנרגיה בצורה הזו נקראת- אנרגיה סולארית, זו רק אחת מן הדרכים של אנרגיה ירוקה, כמובן שקיימות עוד, אך זו היא הפופולארית והמדוברת ביותר, מהי אנרגיה סולארית ומדוע היא נחשבת לירוקה?
אנרגיה סולארית היא למעשה אנרגיה אשר מופקת מן השמש. מתקנים מיוחדים של מערכות סולאריות הופכים את הקרינה האלקטרומגנטית אשר מגיעה מן השמש לאנרגיה שימושית- חשמל, אנרגיה זו נקראת גם אנרגיה תרמית. למעשה בסוג זה של אנרגיה משתמשים לצרכים שונים הדורשים חימום כמו למשל: דוד שמש, מכשירי חשמל שונים, תנור בישול, מייבש כביסה ועוד.
מבין היתרונות המרכזיים והעיקריים של הפקת אנרגיה בצורה זו, זו העבודה שמדובר על אנרגיה ירוקה- ומדוע ירוקה? מאחר והיא אינה פוגעת באיכות הסביבה מכיוון שהאנרגיה אשר מופקת מן השמש אינה מתכלה כמו אנרגיה שמופקת מגזים ודלק למשל, לסיכום מומלץ שימוש של אנרגיה ירוקה ליצירת סביבה ירוקה ואיכותית יותר.

שתפו את כתבה Email this to someoneShare on LinkedInShare on StumbleUponPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+Share on Facebook

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב