05/08/2020

מהו ביטוח דירה סטנדרטי?

ביטוח דירה. מה כדאי?

כאשר באים לרכוש ביטוח דירה, יש כה הרבה שיקולים שיש לקחת בחשבון. לכן, אנו כאן לעשות לכם סדר בבלאגן

ביטוח דירה תקנית

פוליסה תקנית היא הפוליסה המינימאלית הקבועה בחוק. פוליסת ביטוח תקנית, היא כמו הגדרת "שכר מינימום" – כפו שלמעסיק אסור לשלם פחות מסכום מסוים שנקרא שכר מינימום למועסק,  כך גם חברת ביטוח אינה רשאית למכור פוליסת ביטוח דירה בתנאים פחותים מהמינימום הקבוע בחוק. פוליסה תקנית היא פוליסת ביטוח דירה שמקבלים רוכשי דירות מהבנק למשכנתאות בעזרתו רכשו את הדירה.

שים לב: פוליסת ביטוח דירה תקנית אינה מכסה אותך במקרה של נזקים לצד ג'. כך למשל, אם התפוצץ בדירתך צינור שגרם נזק לדירת השכנים – לא תהיה מכוסה על ידי הביטוח. מיותר לציין, שנזק כזה עלול להסתכם בסכומי כסף נכבדים.

פוליסת ביטוח דירה סטנדרטית

את פוליסת ביטוח הדירה הסטנדרטית לא תמצאו בבנקים, אלא דרך חברות הביטוח השונות. ביטוח זה גם הוא מינימלי, אך בשונה לביטוח המוצע על ידי הבנק, כאן יש כיסוי לצד שלישי. כמו כן, הפוליסה מכסה נזקים למגוון פריטים בדירה כגון: מטבח, חלונות, תכשיטים ודברי ערך. אך יש לזכור – פוליסה זו היא אינה מקיפה, והסיכונים שכלולים בה הם סיכונים קבועים שלא ניתן להוסיף עליהם הרחבות מותאמות אישית.

מתי משתלם לקחת פוליסת ביטוח דירה מורחבת

פוליסת ביטוח דירה מורחבת, לעומת הסטנדרטית, כוללת גם סיכונים נוספים שלא פורטו בה מראש, אך ורק אם הנזק נגרם כתוצאה מתאונה, באופן פתאומי או באופן בלתי צפוי מראש. הפוליסה כוללת סיכוני התמוטטות, אירועים בלתי צפויים וכו. פוליסה זו נחשבת ליקרה ביותר, אך גם למומלצת ביותר לאלו אשר דואגים לשלומם ובטחונם של חפציהם בבית.

למאפייני הדירה שלך יש השפעה ישירה על עלות ביטוח הדירה שתרכוש

ביטוח דירה היום ניתן לרכוש דרך חברות ביטוח רבות, ובנוסף גם דרך הבנק. גם שוק ביטוחי הדירה הוא שוק תחרותי ולכן, חברות הביטוח מציעות הצעות אטרקטיביות בכדי למשוך אליהן לקוחות על פני חברות אחרות. חברות הביטוח לוקחות בחשבון את מאפייני המיגון הקיימים בדירתך, ולפיכך מציעות הצעות מחיר לפוליסות הביטוח. כך למשל, אם ברשותך דלת ממוגנת היטב, גלאי עשן, מערכות מיגון ואזעקה וכו – סיכוייכם לקבל הצעות טובות יותר יגדלו. בנוסף, אם הדירה שלכם ממוקמת באזור שבו שיעור הפשיעה נמוך תוכלו לקבל גם כן הצעה טובה יותר מחברת הביטוח.

ביטוח דירה למשכנתא

כאשר לוקחים משכנתא מהבנק, הבנק מחייב אותנו בביטוח למשכנתא- כתנאי לקבלת המשכנתא. ביטוח דירתנו, מבטיח לנו כיסוי במקרים בהם יגרמו נזקים לדירה, וכן כן, נועד אף להבטיח לנו את שווי הדירה שכנגדה נלקחה הלוואת המשכנתא.

כמו בכל דבר בחיים, תמיד חשוב לקרוא את האותיות הקטנות. עלולים להיות מצבים בהם ארע נזק לרכוש או לדירה אך חברת הביטוח לא תכסה אותו, מאחר וההגדרה בפוליסת הביטוח לא התייחסה ספציפית למקרה זה. במקרה של תכולת דירה למשל, רצוי לבדוק היטב מה מכסה הפוליסה ומה לא. יתכן ובמקרים מסוימים (אם יש לכם חפצי ערך יקרים כגון תכשיטים, שאינם מכוסים למשל) כדאי שתרכשו עבורם ביטוח נפרד – למען השקט הנפשי שלכם.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב