05/08/2020

לקראת עונת החתונות – דרכים לירידה מהירה במשקל

shutterstock_420708367

עונת החתונות היא הזמן המושלם להצגת גוף חטוב

עם בוא האביב מגיעה גם עונת החתונות שנמשכת לאורך כחצי שנה עד הסתיו. אנשים רבים, אשר חבריהם ובני משפחותיהם מתחתנים, מוצאים את עצמם בלפחות שתיים-שלוש חתונות במהלך תקופה זו. מאחר וזוהי תקופה בה יש הזדמנות לראות את כל המשפחה, חברים רחוקים, מכרים, וידידים, אנשים רבים רוצים לרדת במשקל לקראת התקופה על מנת להיראות רזים וחטובים יותר מתמיד. יש מספר מתודות שונות בהן ניתן לעשות זאת, כתלות בכמות הזמן וההשקעה שרוצים להשקיע בתהליך הירידה במשקל. המתודות השונות כוללות: דיאטה, אימון גופני, ניתוח בריאטרי, והכנסת בלון בקיבה.

שיטות לירידה מהירה במשקל

 

  • דיאטה – מי לא שמע או ניסה לעשות דיאטה? זו אולי אחת השיטות המוכרות ביותר לירידה במשקל, אבל הן לא תמיד מצליחות. זאת משום שאנשים רבים בוחרים בדיאטה שקראו עליה באינטרנט או בעיתון, ללא ניסיון להבין האם הדיאטה מתאימה עבורם. בכדי לעשות דיאטה שתצליח, מומלץ לפנות לדיאטנית קלינית אשר תבנה עבורכם תפריט מאוזן אשר מתאים למבנה הגוף שלכם, למשקל, ולגיל. כך תוכלו להיות בטוחים שזוהי הדיאטה הנכונה ביותר עבורכם, ללא חשש לבריאותכם.
  • אימון גופני – אחת השיטות הטובות ביותר לירידה במשקל היא אימון גופני לפחות פעמיים-שלוש בשבוע. חשוב לשלב בין אימון אירובי לשריפת קלוריות ושריפת שומנים, בנוסף לאימוני כוח לבניית מסת שריר וחיזוק שרירי השלד. לפני שמתחילים בשגרת אימונים מומלץ להתייעץ עם רופא המשפחה, ולאחר מכן עם מאמן אישי או עם המאמן בחדר הכושר. המאמנים המקצועיים יעזרו לכם להתאים את תכנית האימונים הטובה ביותר עבורכם, תוך מתן עצות לאורח חיים בריא.
  • ניתוחים בריאטריים – במקרים חמורים יותר של עודף משקל, ניתן ואף רצוי לשקול ניתוח בריאטרי. ישנם סוגים שונים של ניתוחים בריאטריים: קיצור קיבה, טבעת בקיבה, ובלון בקיבה. קיצור קיבה הוא הניתוח הפולשני ביותר מבין הניתוחים השונים ולא כל אחד יכול לעבור אותו. בלון בקיבה הינו ניתוח עם חדירה מינימלית בשיטה אנדוסקופית, והוא נחשב לניתוח הבריאטרי הבטוח ביותר. בלון בקיבה מתאים לאנשים עם BMI גבוה מ-30 ולאנשים נוספים שאינם מועמדים מתאימים לניתוח לקיצור קיבה. הבלון מוחדר לתקופה מוגדרת של חצי שנה והוא עוזר לכ-82% מהמטופלים לרדת במשקל. כמו כן, כלל ההליכים הללו מחייבים מעבר לאורח חיים בריא בנוסף לביצוע ההליך, מהסיבה שהניתוחים רק מקטינים את נפח הקיבה, אבל חשוב להקפיד גם על דיאטה ופעילות גופנית.

 

ירידה בריאה במשקל מובילה לאורח חיים טוב יותר

כאשר יורדים במשקל לקראת תקופת החתונות חשוב לבצע ירידה בריאה במשקל בליווי של אנשי מקצוע. בחירה בבלון בקיבה למשל, הינו תהליך אשר מלווה על ידי רופאים, דיאטניות קליניות, פסיכיאטרים, ועוד. לכן, ירידה במשקל מסוג זה הינה ירידה מאוזנת ובריאה יותר מאשר "דיאטת כאסח" או שגרת אימונים אינטנסיבית מדי.

 

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב