30/11/2020

ליטוש אבן – מה השלבים שלו?

ליטוש אבן

ליטוש באמצעות אבן הינו פתרון מעולה ויעיל בכל הנוגע לחידוש המראה של הרצפה והחזרת הבוהק והמראה החדש של האריחים

ליטוש אבן הינו זול יותר מאשר החלפת הריצוף באופן מלא, עקב כך, אנשים רבים בוחרים באופציית הליטוש על פני החלפה מלאה של הריצוף, בנוסף לעובדה כי ליטוש באמצעות אבן הינה אפשרות אשר דורשת פחות זמן מכם בעת זימון שירותים אלו מאשר החלפת הריצוף באופן מלא.

מהי המטרה של ליטוש אבן?

ליטוש אבן מספק פתרון נהדר גם ליישור הרצפה מהפרשי גבהים עקב התקנה ראשונית לא טובה או תזוזת הבסיס תחת הרצפה, מעבר לכך, הליטוש גם פותר אתכם משריטות ופגמים קלים הקיימים ברצפה ומחדשת אותה באופן אפקטיבי ומלא. כעת נסביר מהם השלבים אשר מתבצעים בעת ליטוש הרצפה באמצעות אבן.

איך מתבצע תהליך של ליטוש אבן?

השלב הראשון הינו פתיחת מגוון החריצים ומהמרווחים שבין האריחים, זאת בכדי לאפשר לצוות לשאוב ולנקות את המרווחים הללו מאבק, חול ולכלוך אשר הצטבר בהם במהלך הזמן, רבים לא יודעים אך לכלוך רב מצטבר במרווחים שבין האריחים, דבר אשר גורם לרצפה להראות הרבה פחות חדשה והרבה יותר מלוכלכת גם אם המרווחים אינם מהווים חלק גדול מכלל הרצפה.

השלב השני הינו מילוי החריצים מחדש, מן הסתם שלא ישאירו את רצפתכם לא מודבקת כראוי וללא מילוי החריצים, דבר אשר עלול להוות פגם עיצובי חמור ואף מחליש את חוזק הרצפה בכלל. תחילה מתאימים מחדש את צבעי המילוי לצבע הרצפה ולאחר מכן מבצעים מילוי איכותי ומקצועי מחדש של חריצים אלו.

השלב השלישי הינו ביצוע הליטוש עצמו. הליטוש מתבצע באמצעות מכונות שונות בעלי ראשים אשר ניתן לשנותם בהתאם לצורך, בעת ליטוש אבן, הראש מתפקידו מוריד את שכבת הגימור מעת האריחים ואף מעט מהאבן עצמה, פעולה זו מעלימה את השריטות והפגמים השונים אשר נוצרו באריחים וחושפת שכבת אבן חדשה, דבר המקנה לאריח את המראה החדש לחלוטין. בנוסף, פעולה זו מתמקדת גם ביישור הריצוף בעת התאמת הורדת השכבה העליון של האבן בהתאם לגובה כללי.

השלב הרביעי והאחרון הינו ביצוע גימור מחדש לאריחים. הגימור מתבצע באמצעות חומרי לכה שונים, כגון סילר, אשר מונעים מן הבלטות לספוג לחות ולכלוך שונים, ובנוסף מקנים לאריחים מראה נוצץ מחודש, גם כאן ההתמקדות הינה ביישור הריצוף והשמה נבונה של החומר.

הליטוש מתבצע באמצעות כלים מתקדמים אשר קיימים ברשות חברות ליטוש אבן המציעות שירותי ליטוש רצפה שונים, אלו, באמצעות ניסיון רב וצוות מקצועי, יכולים לספק עבודה איכותית ביותר בכל הנוגע לביצוע פעולות ליטוש שונות כגון ליטוש האבן אשר הוזכר כאן.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב