23/09/2020

לומדים בישול – רק בבית ספר לבישול

בישול באופן עצמאי

בשנים האחרונות ניתן לראות שינוי משמעותי בכל עולם האוכל והבישול. עולם האוכל התרחב ולפתע החלו להיפתח עוד ועוד מוסדות המלמדות את סודות הבישול ואך להכין אוכל בצורה נכונה וטעימה יותר.

עם כל השינויים בעולם האוכל החלו להיפתח מוסדות שונים ובתי ספר לבישול בכל הארץ המציעים ללמד את מקצועות האוכל השונים החל מבישול ארוחה בשרית, אפיית לחמים ומאפים שונים, הכנת קינוחים, קונדיטוריה ועוד.

תופעת לימודי הבישול

בעבר אזור המטבח היה שמור לאישה שהייתה אחראית להאכיל את המשפחה ולהכין את האוכל במהלך היום. היום הדבר השתנה וניתן לראות יותר ויותר גברים נלחמים על עבודת המטבח. סדנאות שונות בתחום האוכל הפכו להיות נחלתם של אנשים המארגנים אירועים שונים כגון מסיבות רווקים, מפגשי מחזור, ימי גיבוש בעבודה, יום זוגי וכן גם לאנשים שסתם מעוניינים ללמוד תחום זה מתוך תשוקה פנימית.

בישול עצמונית!

בישול עצמונית! (צילום: nutritionalcookingsolutions)

מהן סדנאות הבישול?

היום, ניתן למצוא מגוון עצום של סדנאות בתחום האוכל החל מלימודים במחלקות השונות כגון קונדיטוריה, אפייה, בישול, וכדומה וכן ניתן ללמוד באופן מקצועי על מנת להמשיך בעתיד או פתוח עסק. הסדנאות המקצועיות יותר דורשות זיקה וניסיון מסוים על מנת להתקבל לקורס והן עורכות מספר חודשים ואפילו שנה. סדנאות המתאימות לקהל חובבני יותר עורכות מספר ימים או אפילו מפגש חד פעמי.
לימודים בתחום האוכל בדרך כלל כוללות מספר מצומם של אנשים והשתתפות בקורס מותנת בהרשמה מראש לקורס. במהלך הקורס התלמיד מקבל את כל הציוד הנדרש על מנת שיוכל להכין את המנות בעצמו, כמו למשל מקרר מעדניה. בחלק מהסדנאות מתחלקים לצוותים ועובדים בזוגות או עבודת צוות. האדם המעביר את הקורס הוא בדרך כלל אדם המגיע מעולם האוכל כגון שף בכיר, מבקר אוכל, מסעדן וכדומה.

ההבדלים בין קורס בישול לסדנת בישול

רבים לא יודעים אך יש הבדל משמעותי בין סדנאות בישול לקורסים בבישול. ההבדל המשמעותי ביותר הוא שסדנאות עורכות מספר שעות או מספר מצומצם של ימים והן מבליטות יותר את נושא החוויה ההנאה שנוצרת בזמן הבישול. קורסים בבישול הם הצד המעשי והמקצועי יותר והן נערכות זמן רב יותר. הסדנאות באות להרחיב את הידע הקיים והן מכינות את התלמידים לבישול במטבח ביתי. הקורסים באים להכין את התלמידים לעולם האמתי, למטבח עמוס עם עבודה תחת לחץ.
הבדל משמעותי נוסף הוא נושא העלויות, בעוד שסדנאות בישול עולות מחיר זמין ונמוך יחסית קורסים בבישול עולים יותר בצורה משמעותית בעיקר בזכות תקופת הזמן הארוכה שהקורס נמשך.

לסיכום

לימודים בתחום האוכל מאפשרים חוויה מדהימה, ללא הבדל בקורס שלוקחים. הקורסים מתאימים כמעט לכל אדם ללא הבדלים של גילאים או מין. לימודים בתחום האוכל יכולים להתבצע בפן מקצועי או בפן של תחביב ושעות הלימודים בדרך כלל גמישות.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב