23/09/2020

כל מה שצריך לדעת לפני השתלת שיניים

את מבצעת השתלת שיניים?

השתלת שיניים אינה דבר חדש, אולם בשנים האחרונות חלה בתחום זה התקדמות של ממש. מעניין לציין שבישראל זכה התחום לתנופה מיוחדת, ולצד לא מעט מטופלים מקומיים יש אף כאלה שמגיעים לצרכי השתלה אפילו מחו"ל.

טכניקות מרובות

ביצוע של השתלות שיניים איננו פעולה שיש להתייחס אליה בקלות ראש. ההליך מבוצע לרוב במצב של הרדמה מקומית, אם כי יש רופאים שמאפשרים גם הרדמה מלאה בהתאם למצב הנפשי של המושתל (חרדה גבוהה) או למצב הפה והלסת.

לאחר שבוחרים ברופא השניים המומחה, חשוב להתייעץ עימו איזו בדבר השיטה המועדפת. השיטה תותאם לפציינט בהתאם למספר השיניים החסרות, מצב הלסת, הרצון לקבל תוצאות מהירות ועוד. בין הטכניקות הקיימות יש כמה מרכזיות:

  • ראשית, קיימת השיטה הוותיקה ביותר, שאורכת זמן ארוך יחסית, בשיטה זו מחדירים את השתלים, מחכים להשתלבותם בעצם הלסת ורק לאחר מספר חודשים מרכיבים את הכתר הקבוע. החיסרון הוא שנדרש זמן ממושך לטיפול והחלמה, לעיתים מעל לחצי שנה.
  • שנית, קיימת הטכניקה המהירה יותר, שנקראת גם טכניקת ההעמסה המידית או השתלת שיניים ביום אחד. בשיטה זו, שלא מתאימה למקרים שיש דלדול בעצם הלסת, התוצאות טובות בתנאי שנערך אבחון מתאים למטופל. למרות שבתחילה רבים פקפקו ביכולת להשיג תוצאות טובות בפרק זמן קצר ובטיפול אחד, שיפור בייצור השתלים בשילוב עם מיומנות מקצועית הביאו לתוצאות יפות מאוד.
  • שלישית, הטכניקה "הכל על 4". שיטה זו, גם היא מהירה יחסית, מאפשרת להתגבר על חוסר גדול בשיניים באמצעות שימוש במספר שתלים מועט. לרוב מדובר על 4 או על 6 שתלים שמוחדרים לנקודות עומס מרכזיות.
את מבצעת השתלת שיניים?

הליך בטוח ויעיל

באופן כללי, אחוזי ההצלחה בטיפולי ההשתלה השונים טובים ואפילו טובים מאוד. כאשר הרופא המטפל הוא מקצועי ובעל ניסון, ניתן להתאים למטופל תוכנית טיפולים אישית, ולהשיג הצלחה של יותר מ-95 אחוזים.

לצד הניסיון המצטבר, אין ספק שגם שיפור בטכניקות נלוות כגון הרמת סינוסים ועיבוי עצם לוקחים חלק בהצלחה ויש מקום להזכיר גם את יצרני השתלים שהצליחו ליצר שתלים ייחודיים, גם לבעלי עצם לסת מצומצמת בנפחה (שתלים רחבים, למשל).

מרבית המטופלים מדווחים על שביעות רצון גבוהה מתוצאות הטיפול. ברוב המוחלט של המקרים לא נרשמת בעיה של דחיית השתל והתוצאות מחזיקות מעמד לאורך שנים רבות, בתנאי שהמטופל מקפיד לנהוג לפי ההנחיות גם לאחר ההשתלה וגם בהמשך.

ביקורת קבועה, ניקוי מוקפד ותשומת לב למצב החניכיים יאפשרו שנים רבות של חיוך יפה ואיכות חיים ללא תחליף, גם בשעת הארוחה, גם בדיבור וגם בכל פעילות חברתית.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב