26/10/2020

היה עבר: כך תדעו שגדלתם בשנות ה-90

time-machine

בין אם אתם יודעים זאת או לא, ילדי שנות ה-80, קיבלו את הכינוי 'דור ה-N'. מדובר על דור הצעירים שנולד בשנות ה-80 וגדלו לעולם שהתחיל את ההתפתחות הטכנולוגית המשמעותית שלו. ילדי דור ה-N גדלו לעולם שהתחיל להיות הרבה יותר גלובלי, עלייתו של האינטרנט ותפיסה ניכרת מחיינו. הטלפונים הסלולריים התחילו לצוץ להם בכל מקום. פשוט ילידי שנות ה-80, הפכו להיות דור הרבה יותר נרקיסיסטי.

לכל דור שנולד בעשור מסוים, יש את הסממנים שלו, שמייחדים אותו משאר הדורות. ילדי שנות ה-80 זכו לסממנים רבים שמייחדים אותו משאר הדורות. ברשימה הבאה אביא לכם את כל הסממנים, שאם אתם מכירים אותם, סימן שנולדתם בשנות ה-80 והעברתם את ילדותכם בשנות ה-90.

 

טרולים

כולנו מכירים את הבובות בעלות השיער הצבעוני והארוך. היינו שמים אותם על העפרונות או שפשוט היינו אוספים אותם לאוסף אחד גדול. הטרולים ליוו אותנו תקופה ארוכה בשנות ה-90.

בובות הטרולים שכולנו מכירים (תמונה: img1.etsystatic.com)

טמגוצ'י

כולנו מכירים את החיה הווירטואלית שלנו. היינו מאכילים אותה, מנקים אותה ומשחקים אתה, העיקר שתהיה שמחה ולא תמות לנו במקרה. תמיד היינו עצובים שחיית המחמד הווירטואלית שלנו מתה, אבל תמיד היינו מתחילים מחדש את כל התהליך.

חיית מחמד ווירטואלית (תמונה: your90s.com)

קפיץ

הקפיץ תפס חלק נכבד מילדי שנות ה-80. היינו מחפשים מדרגות גבוהות, כדי שהקפיץ ירד בקפיצות מהירות למטה. היינו גם משתמשים בו רבות בתור צמיד גדול על היד. שעות של פנאי העברנו עם הקפיץ הזה.

קפיץ קפיץ קפוץ (תמונה: i01.i.aliimg.com)

פארבי

מי לא מכיר את בובת הפארבי המפורסמת. ילדי שנות ה-80, שיחקו רבות עם בובות הפארבי, שהפכה להיות החבר הכי טוב שלהם. תמיד שלחצנו על הבובה, היא דיברה איתנו בשפת הפארבים, שפה לא מובנת ומצחיקה.

בובת פארבי (תמונה: img.allw.mn)

גיימבוי

היום יש לנו סמארטפונים, אבל בעבר, היינו מסתובבים עם גיימבוי או טטריס. מדובר על קונסולת משחקים ניידת, בעלת גרפיקה פשוטה ביותר, שבעזרת היינו מעבירים שעות על גבי שעות.

משחקי המחשב של פעם (תמונה:31.media.tumblr.com)

פוגים

כל מי שגדל בשנות ה-90 זוכר את התופעה בשם פוגים. כולנו אספנו סדרות שלמות של פוגים ואפילו קנינו מזוודה בשביל לאחסן אותם שם. היינו משקיעים ימים ולילות כדי שיהיה לנו את אוסף הפוגים הגדול ביותר בשכונה.

פוגים פוגים כל היום (תמונה: www.sickchirpse.com)

 

אין שום ספק לכך ששנות ה-90 היו השנים הטובות ביותר לגדול בתור ילדים. ילדי שנות ה-80 שהעבירו את ילדותם בשנות ה-90, זכו לחיות בעולם שהיה הרבה יותר חברתי מאשר העולם כיום. היו אנו נמצאים בעולם יותר מתקדם טכנולוגית, אך הלכנו מסר לא מועט של צעדים אחורה מבחינה חברתית. היו יש נם הרבה יותר קשרים ברשתות החברתיות מאשר בחיים האמתיים.

 

תמונה ראשית Sachin Sandhu מאתר flickr.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב