03/06/2020

כך תגרמו לילדכם לשטוף ידיים ב- 5 צעדים פשוטים

ילדה שוטפת ידיים - Whathot

איך מלמדים את הילדים לשטוף ידיים לאחר כל ביקור בסיר ולפני כל ארוחה? הנה 5 צעדים פשוטים שיעזרו לכם להגיע למטרה המיוחלת

את החשיבות של שטיפת ידיים כל מבוגר מכיר. רחיצת ידיים נכונה יכולה לסייע להפחית כ- 70 אחוזים מכמות החיידקים שבכפות ידינו ולכן חשוב שגם ילדנו יכירו בפעולה זו יבצעו אותה באופן קבוע.  את לימוד רחיצת הידיים יש ללמד את הילדים לקראת תקופת היגמלותם מהחיתולים – אזור גיל 3-4. היסודות שתלמדו את ילדכם יישארו וילוו אותם עד בגרותם וייסע להם לשמור על בריאותם במשך כל ימות השנה.

  1. השתמשו בשרפרף


  2. אחד הגורמים לחוסר הרצון של הילדים לצחצח שיניים ולשטוף ידיים, בעיקר בקרב הילדים הקטנים, הוא הגובה של הכיור ביחס אליהם. בכדי להתגבר על חוסר הרצון שנובע מסיבה זאת מומלץ מאוד להשתמש בשרפרף צבעוני ומזמין שהילדים יוכלו לעמוד עליו. לאחר שהילד יעלה על השרפרף ויהיה כבר בגובה של ילד בוגר – הראו לו איך פותחים את המים והדגימו לו כיצד שוטפים ידיים כמו שצריך – שפשפו את ידיכם תחת המים עם סבון ולאחר מכן בקשו מהם לחקות אתכם. כך הם ילמדו את הבסיס של העקרונות. חשוב מאוד ואסור לשכוח לבדוק את עמידות ואת יציבות השרפרף. 
  1. למדו אותם להשתמש רק בצד הכחול של המים הקרים בלבד

מאחר ואנו רוצים להקנות לילדנו הקטנים את העקרונות של שטיפת ידיים נכונה ואנו רוצים שהם ייעשו זאת בעצמם – חשוב להראות ולהסביר להם שמותר להם להשתמש אך ורק לסובב את הבר לכיוון של  המים הקרים (הכחול). הצביעו על הברז וסובבו אותו יחד איתם. אם קר להם? שיבואו לקרוא לכם ואתם תעזרו להם לקבוע את חום המים. זכרו כי מים חמים יכולים לגרום להם לכוויות ואנו רוצים להימנע מכך.

  1. נעים מאוד – סבון

החלק הכי חשוב בשל שטיפת ידיים הוא השימוש בסבון. כאשר אתם  מדגימים לילדכם את השימוש בסבון חשוב מאוד שתסגרו את המים בכדי שהילד יוכל להתמקד בפעולת הסיבון ולא במים הזורמים. ישנן 2 שיטות ללמד את השימו בסבון : הראשונה היא להביא לילד סבון קטן (כמו זה שמחלקים בבית מלון) וללמד אותם לשפשף את הידיים היטב – עד שיוצאות בועות קטנות. הדרך השנייה היא באמצעות סבון ידיים נוזלי – עליכם להראות לילדים את כמות הסבון הנכונה ולאחר מכן להקפיד לספור איתם יחד עד 20 בכדי להבטיח שהם שוטפים ידיים מספיק זמן. מאחר  ולילדים קשה להשתמש בסבון לחיץ מומלץ לקנות מתקן אוטומטי לסבון – שגם נוח לתפעול וגם חוסך סבון.

משחק ושיר

שטיפת ידיים הינה דבר שגרתי ומשעמם ומהר מאוד ילדכם יבינו זאת. בכדי לעשות את הפעולה הזאת טיפה יותר שמחה וכיפית למדו אותם לשיר שיר בכל פעם שהם שוטפים ידיים –  כל פעם שיר קצר ואחר – זה יכול להיות שיר שהמצאתם, את הא' ב' או סתם שיר של יום הולדת או שיר שקשור במים וסבון (הסבון בכה מאוד). מלבד הכנסת העניין לנושא שטיפת הידיים כך גם תוודאו שהם שוטפים ידיים מספיק זמן.

  1. לא ייבשת לא שטפת

    כאשר הילדים מסיימים לשטוף את הידיים חשוב מאוד להגיש להם מגבת ידיים או מגבת נייר נקייה. יש ללמד אותם לנגב היטב את הידיים. פעולת הניגוב משלימה את פעולת השטיפה ובלעדיה כאילו לא שטפת את הידיים שלכם.

הטיפ הכי חשוב – בכל פעם שהם שוטפים ידיים תגמלו אותם ותעודדו. רצוי ומומלץ לתת להם פרס, כדי שילמדו שיש חשיבות למעשה הזה.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב