10/08/2020

כיצד ניהול נכון של מועדוני לקוחות עוזר לשיווק העסק?

מועדון לקוחות - whathot

הקמת מועדון לקוחות היא רק השלב הראשון בתהליך ארוך של שיווק והגדלת מחזור מכירות. מיד לאחר הקמת המועדון יש לדאוג לניהול נכון שלו, בין היתר באמצעות הקפדה על הכללים הבאים:

א. הגדרת מטרות ועמידה ביעדים – ניהול נכון של מועדוני לקוחות עוזר לשיווק העסק בכך שהוא מגדיר מטרות ובודק עמידה ביעדים. בעזרת הניהול ניתן להחליט האם להשתמש במועדון כדי להפוך לקוחות לחברים, או שמא לטובת איסוף, עיבוד וניתוח של המידע. אפשר גם לנצל את המיומנות של ניהול מועדוני לקוחות לטובת יצירת תקשורת אפקטיבית, איזון בין סוגי הטבות, מתן שירות ייחודי ויצירת שותפות בעלת ערך מוסף עבור כל הצדדים המעורבים.

ב. חיסכון בהוצאות – הפעלה שוטפת של מועדון לקוחות מחייבת את הבעלים לשאת בהוצאות מסוימות. הדרך לחסוך בהוצאות עוברת בניהול נכון של המועדון, תוך כדי ביצוע התאמות ושינויים. הסוד הוא למצוא את האיזון הנדרש בין הפעלת המועדון לשיווק העסק, לבין עמידה ביעדים שהוגדרו והקצאת המשאבים הכלכליים המתאימים עבורם.

ג. עיבוד המידעניהול נכון של מועדוני לקוחות עוזר לשווק את העסק בטווח הקצר והארוך. בטווח הקצר מתמקד הניהול בהגדרת המטרות ועמידה ביעדים, בעוד בטווח הארוך הוא כולל פעולות מקצועיות לעיבוד המידע. בעזרת עיבוד בזמן אמת של המידע שנאסף בתוך העסק ניתן לשווק אותו טוב יותר. המידע עוזר להגדיר את קהל היעד, לבחור את הפלטפורמה השיווקית האידיאלית ולמצוא את ההטבה שתניע לקוחות לפעולה.

מי יכול להיות אחראי על ניהול מועדוני לקוחות?

כפי שניתן לראות, ניהול נכון של מועדוני לקוחות הוא עולם ומלואו של מערכת מושגים ושיקולים. מי שאחראי על ניהול מועדוני לקוחות צריך להכיר את התחום ולהגיע מתוכו. הפתרון עבור רוב סוגי העסקים הוא לפנות לחברת ניהול ייעודית.

יש כיום חברות שמתמחות בניהול מועדוני לקוחות. הן מבינות את החשיבות של ניהול נכון ועושות מאמצים רבים על מנת לשרת את צרכי הלקוחות. בעזרת חברות כאלה אפשר להגדיר מטרות לעמידה ביעדים, לחסוך בהוצאות ולעבד את המידע הזורם מהשטח.

 

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב