05/08/2020

כיצד ממחזרים משכנתא

ביטוח דירה. מה כדאי?

מיחזור משכנתא הפך לפופולרי מאוד בתקופה האחרונה, בעיקר בשל הריבית הנמוכה המונהגת במשק. לכן כדאי לכם לדעת הכל על הנושא

כמו כן, הבנקים השונים מציעים מגוון רחב מאוד של מסלולי משכנתא תחרותיים. התוצאה היא שאנשים רבים אשר לקחו משכנתא בעבר עשויים לחסוך עד מאות אלפי שקלים באמצעות מיחזור חכם של המשכנתא שלהם.

כאשר אתם מבקשים לבדוק האם מיחזור משכנתא הוא כדאי עבורכם, עליכם למעשה להשוות בין הריבית וההצמדה של המשכנתא הנוכחית שלכם עד תום התקופה, לבין הריבית וההצמדה של המשכנתא החדשה שתוכלו לקחת. לכך כמובן יש להוסיף את עמלת הפירעון המוקדם שתצטרכו לשלם לבנק בגין סגירת המשכנתא הישנה.

חשוב לדעת כי הבנקים לעולם לא יציעו לכם למחזר את המשכנתא. אין להם אינטרס שתעשו זאת, ולכן היוזמה למיחזור המשכנתא חייבת לבוא מכם. עליכם לבצע בדיקה בסיסית ופשוטה אשר תוכל לעזור לכם להחליט האם שווה לכם פיננסית להיכנס לתהליך מיחזור המשכנתא. ראשית, עליכם לבדוק האם הריבית ירדה מאז שלקחתם את המשכנתא. אם כן, אין כל סיבה שהמשכנתא החדשה שתיקחו לא תהיה זולה יותר. יחד עם זאת, חשוב להבין ולדעת מהו ההיקף של עמלת הפירעון המוקדם אליה התחייבתם במסגרת המשכנתא המקורית, ולעשות אחד ועוד אחד.

אפשרות נוספת למיחזור משכנתא היא במקרה והיכולות הכלכליות שלכם עלו. זה יכול להיות כתוצאה מהעלאה בעבודה, מירושה או מסכום כסף אחר שנכנס לחשבונכם. יכול להיות שאתם יכולים לעמוד בהחזר חודשי גבוה יותר, לקצר את תקופת ההלוואה וכדומה. כך תוכלו לחסוך לעתים גם עשרות אלפי שקלים רק בזכות הריבית וההצמדות.

התהליך הפיזי של בדיקת כדאיות מחזור המשכנתא צריך להתחיל בדו"ח סילוק יתרות מהבנק. זוהי למעשה תעודת הזהות של המשכנתא שלכם, וכך תוכלו לראות ולקבל את כל המידע הנחוץ לכם. חשוב לשים לב ליתרת הקרן, ליתרת ההצמדה, לריבית הנוכחית, להצמדה (אם יש), ולתקופה שנותרה. את הנתונים האלה ניתן להכניס למחשבון משכנתא, ולבדוק האם התמהיל הנוכחי שהשוק יכול להציע לכם הוא משתלם יותר.

התמהיל הוא למעשה מערכת ניהול הסיכונים שלכם. חשוב לבדוק מצבים שונים, בהם הריבים במשק עולה, המדד עולה וכדומה. קשה מאוד לבצע זאת לבד, ולכן בשלב הזה מומלץ להתייעץ עם מומחה למיחזור משכנתא. מומחה שכזה יוכל לעזור לכם להתאים את ההתחייבויות העתידיות שלכם לרמת הסיכון שאתם מוכנים לקחת על עצמכם. כך למשל, למרות שהמחשבון של מיחזור המשכנתא אמר שאתם יכולים להרוויח הרבה כסף, יכול להיות שבתמהיל שיוצג בפניכם תראו כי בעוד שנים התנאים יכולים להשתנות לחלוטין, כך שהמיחזור כבר לא ישתלם.

לאחר תהליך הבדיקה הקפדני, ניתן לפנות לבנקים השונים ולבקש הצעות למשכנתא. שימו לב להוצאות הרגילות ששוב תצטרכו לשלם, כגון עלויות הקמה, שמאי, נוטריון, אגרות טאבו וכדומה.

לסיכום, מיחזור משכנתא יכול בהחלט לחסוך לכם אלפי שקלים, אותם תוכלו לנצל לצרכים שונים, כגון הפחתת ההחזר החודשי, קיצור תקופת ההלוואה ואפילו שימוש בהפרש כמזומן. יחד עם זאת, חשוב מאוד להיעזר בבעלי מקצוע בתחום מיחזור משכנתאות, על מנת לוודא כי אכן משתלם לכם למחזר את המשכנתא בתנאים ובתמהיל אשר מוצע לכם, ובהתאם לסיכונים שאתם מוכנים ליטול.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב