05/08/2020

כיצד לחסוך בביטוח הרכב

כיצד לחסוך בביטוח הרכב - whathot

בואו לקבל מספר טיפים כיצד לחסוך בביטוח הרכב, שיבטיחו לכם שקט נפשי וגם יחסכו לכם כסף

עד לא מזמן היינו מוצאים את עצמנו כבולי ידיים בכל הקשור ליכולת המיקוח שלנו בתחום ביטוח הרכב. השוואת מחירי ביטוח רכב הייתה כמעט בלתי אפשרית, והמחירים בין החברות היו דיי דומים, עם פערים קטנים בין חברה לחברה.

האם ישנם סעיפים מסויימים בביטוחי הרכב שאנו לא מודעים שניתן להתמקח עליהם? ישנם כמה סעיפים אשר יכולים להניק לנו יתרונות. אך האם הרווח אפקטיבי יותר מאשר אלמנט החיסכון?

מה עליי לעשות על מנת לא לייקר את הביטוח שלי?

מעבר לצורך בחיסכון בביטוח הרכב, ישנם עוד אספקטים שלרוב אנו לא חושבים עליהם כגון צבירת נקודות, שלילות הרישיון, תאונות, טיפולים ברכב וכו'. משתנים אלה משפיעים באופן גורף על מחירי הביטוח כאשר אנו מחדשים את רשיון הרכב אצל חברת הביטוח. כל האספקטים הללו נלקחים בחשבון ונמדדים טרם הגשת הצעת המחיר של חברת הביטוח ללקוח.

מחירי הביטוח ניתנים למיקוח גם בזכות השוואת מחירים בין חברות הביטוח,  ובכך ניתן לקבל תנאים טובים יותר, אפשרויות ביטוח נוספות, ואף הטבות בעת ביצוע ביטוח מקיף לרכב, אשר כולל ביטוח צד ג' וגם ביטוח תאונות אישיות שלרוב אינם נכללים בסעיפי ביטוח החובה.

ומה קורה אם מגדילים את ההשתתפות העצמית?

אפשרות אשר חוסכת כסף לרבים היא הוויתור על ההשתתפות של חברת הביטוח בעת מצב של תאונה, אול חלופין- הגדלת ההשתתפות העצמית במצבים של תאונה/ נזק לרכב. אופציה זו מאפשרת לחסוך בגובה התשלום החודשי על פוליסת הביטוח. אך יחד עם זאת, יש לזכור כי עלות תיקון רכב עלולה לקזז את החיסכון שלכם, כבר שלא בכל מקרה החיסכון החודשי מסתכם בסופו של דבר בחיסכון משתלם.

מחליפים חברת ביטוח, או נשארים עם אותה החברה?

שאלה זו מטרידה לקוחות רבים במקרים בהם הם עומדים בפני חידוש הביטוח שלהם. אך כיצד ניתן לבצע השוואת מחירי ביטוח, כאשר עדיין לא יודעים מהי מידת הכדאיות של ביטוחי הרשות? נהגים רבים נוהגים להלביש על ביטוח החובה הרחבות נוספות כגון ביטוח צד ג', אשר הופך את הביטוח לביטוח מקיף. כמעט. ביטוח צד ג' אינו נכלל במסגרת ביטוח החובה, וויתור עליו היא אופציה שיכולה לחסוך כסף, אך היא פחות מומלצת. במקרים של תאונות דרכים שקרו באשמתכם, יהיה עליכם להשתתף באופן מלא בתיקון הנזקים אשר נגמרו לרכב ו/או לאדם אחר שנפגע בתאונה, אך ביטוח צד ג'- מעניק השתתפות נוספת מצד חברת הביטוח.

יש לשים לב שאתם חוסכים בפרטים הקטנים – אך לא פוגעים בעצמיכם עם הוצאות גדולות יותר בעתיד.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב