22/09/2020

טיפים לעיצוב המטבח

טיפים לעיצוב המטבח

המטבח שלנו הוא מוקד המשיכה העיקרי בבית שלנו, המקום בו אנו יכולים לשנות את האווירה, להביא את עצמנו לידי ביטוי, ללמוד, לחקור, ליהנות, וכמובן לפנק את עצמנו ואת האהובים עלינו בארוחה משובחת במיוחד. בישול טוב מתחיל בעיצוב טוב, ועיצוב המטבח שלכם ישפיע רבות על ההנאה שלכם מהבישול והשהיה בו. יש מספר פרמטרים עיקריים בהם נדון כאן במסגרת טיפים לעיצוב המטבח, והם אלו המשפיעים בצורה הרחבה ביותר על המטבח שלכם.

הראשון הוא הפונקציונאליות, השני הוא האחסון, השלישי הוא האחזקה, והרביעי הוא האסתטיקה. איזון בין אלמנטים אלו יצור מטבח ייחודי, נעים, ונוח לשימוש, מרחב בו תיהנו לבשל ולשהות.

עיצוב המטבח המושלם:

1. חשבו פונקציונאלי – ישנם כיום כלים פונקציונאליים המשלבים אסתטיקה וארגונומיה במוצר אחד. מהברז שלכם, דרך מיקום ודרך הנגישות לשטיפת הכלים ואחסונם, הבחירה במוצרים פונקציונאליים חכמים יכולה להיות גורם מכריע מאוד ברצון שלכם לגשת למטבח ולבשל.

נוחות השימוש במטבח תלויה בצורה מכרעת בכך שהכול יהיה נגיש ונוח לשימוש, ולא ניתן, אם כך, לבחור ברהיט אחד או מוצר אחד לכל צורך, ויש להעדיף את השילובים החכמים. דוגמא לכך היא קומקום חשמלי וכלי עם מסנן למים, שני מוצרים שמזמן כבר אפשר להשיג באחד, ולחסוך הרבה זמן ומרחב. הבינו את הצרכים שלכם מראש, ומצאו מוצרים משולבים.

2. אחסון – אחסון החפצים במטבח הוא דבר קריטי לשימוש ולאסתטיקה. יש להתייחס למטבח כחדר עבודה משודרג, מרחב שחייב להיות יפה, אבל חייב להיות שימושי, ומכאן הנגישות לכל כלי וכלי חייבת להיות גבוהה, ולפי סדר עדיפויות.

אם אתם נוהגים לבשל הרבה, שיקלו לתלות את הסירים והמחבתות מעליכם, על מתלה דקורטיבי, מקום אליו לא תצטרכו להתכופף בכל פעם שתרצו כלי כלשהו, או לפתוח ולסגור את הדלת. במקרה של פיתרון זה מומלץ כמובן לקנות סט מחבתות וסירים תואם, ליצירת מראה אחיד יותר.

טיפים לעיצוב המטבח

כמה מילים על אסתטיקה ואחזקת המטבח

3. אחזקה – מטבח חייב להיות נקי ומטופח, אחרת הוא פשוט לא מזמין. המטבח הוא מרחב לאמנות ויצירה, גם כשאנו רק מכינים כריך. בחרו משטחים, קירות, כירות וחיפויים אשר קל מאוד לנקות ולתחזק, כדי שלא תסתבכו עם מטבח מלוכלך שהניקוי שלו מאתגר אתכם מדי. חיפוי זכוכית למטבח הוא בחירה מסוג זה, משטח חזק, עמיד, קל מאוד לניקוי, דקורטיבי ולא יקר, שמאפשר לכם גם לייצר מראה אסתטי למטבח שלכם, וגם ליהנות מתחזוקה קלה.

4. אסתטיקה – על תתפשרו על היופי, ועל תבחרו חומרים, ריהוט, גז ומוצרים שאתם לא אוהבים עד מאוד. בנוסף, אל תבחרו כלים רק על סמך הפונקציונאליות שלהם. כיום ניתן למצוא כל חפץ בעיצוב שיתאים לחפצים והריהוט האחרים במטבח, ואין כל סיבה להתפשר על משהו רק בגלל היעילות שלו. חפשו עוד קצת, ותמצאו את אותו הדבר, או אולי אפילו יותר טוב, עם עיצוב הרמוני שמתאים לשאר המטבח.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב