24/11/2020

טיפים לעיצוב הגינה

עיצוב גינה - whathot

יש לכם בית עם גינה פרטית? אנחנו כאן עם טיפים שיעזרו לכם לעצב אותה

תכנון ועיצוב גינה פרטית אינו דבר של מה בכך ונדרש ידע וניסיון מקצועי. עם זאת, ניתן גם בתקציב מוגבל ונמוך יחסית לעצב גינת חלומות עם עציצים, פרחים, תאורה ופריטי נוי מרהיבים. לכן, בשלב הראשון כדאי להחליט על מסגרת תקציב, לאחר מכן אפשר להתרשם מעיצוב גינות על ידי אדריכלים ואנשי מקצוע המתמחים בתחום וזאת כדי לשאוב רעיונות.

לפניכם מספר טיפים שיסייעו לכם להגשים חלום ולעצב גינת נוי פרטית מרשימה וייחודית, כך תוכלו גם לקרב את הטבע לסביבת המגורים וגם ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר.

שרטוט שטח הגינה

אדריכלי נוף וגינות וכן חברות המתמחות בעיצוב והקמת גינות מתחילים את עבודתם בשרטוט שטח הגינה, כך גם ניתן לחלק את הפרויקט לשלבים ולהקים את הגינה צעד אחר צעד. שרטוט שטח הגינה נחוץ גם כדי לקבל החלטות בנוגע לתשתיות נדרשות כמו טפטפות, ממטרות וברזי השקיה, מיקום עצים ושיחים, מיקום גינה אורגנית לגידול ירקות ותבלינים שונים, מיקום גופי תאורה, בריכת נוי, פסלים וכיוצא בזה.

שבילים בגינה

מומלץ לתכנן שבילים בשטח הגינה כדי להגיע לכל חלקיה בקלות וללא צורך לצעוד על דשא רטוב וחלקלק. מומלץ לפזר חצץ או לתכנן שביל מבטון או חומר אחר למניעת החלקות אחרי השקיה או גשם. השבילים תורמים למראה יוקרתי של הגינה, הם מאפשרים לתחום חלקים שונים ואפשר להוסיף בהם תאורה רומנטית ליצירת האווירה הרצויה.

גינה חסכונית במים

כאשר מחפשים טיפים לעיצוב הגינה כדאי להתמקד גם בנושא צמחים חסכוניים ושיטות יעילות להשקיה חסכונית. ישראל מדינה חמה, כמות המשקעים נמוכה, לכן כדי להוזיל את עלויות המים להשקיית הגינה מומלץ לשלב צמחייה ים תיכונית ואפשר להתקין דשא סינטטי כחלופה לדשא רגיל הזקוק להרבה מים.

שותלים זרעים במקום שתילים

כדי לחסוך בעלויות עיצוב הגינה מומלץ לרכוש זרעים במקום שתילים. עלות הזרעים נמוכה משמעותית בהשוואה לעלות השתילים, אך כדי לראות תוצאות מהירות כדאי לשלב בין השניים, כלומר לרכוש שתילים של שיחים ופרחים ולהנביט זרעים.

פינת ישיבה מעוצבת בגינה

האקלים הממוזג והנוח בישראל מאפשר לנצל את הגינה הפרטית לאורך רוב ימות השנה. כדי ליהנות משהות נוחה ומאפשרות לארח חברים ומשפחה בגינה, יש להשקיע במערכת ישיבה נוחה ועמידה. מומלץ לרכוש ריהוט גן באיכות גבוהה, ולוודא כי ריהוט הגן עמיד בפני נזקי מים, לחות, אבק וקרינה. כדאי לרכוש גם כיסויים מתאימים כדי להגן על מערכת הישיבה ושאר פריטי הריהוט, כך ניתן לשמור על הגוון שלהם ועל עמידותם ואיכותם לאורך שנים ארוכות.

קישוטים לגינה

כדי לעצב גינה מרהיבה ביופייה כדאי לתכנן מסלעה או בריכת נוי קטנה, את המסלעה כדאי להאיר באמצעות גופי תאורה – יש אפשרות לרכוש תאורה סולארית וכך חוסכים בעלויות החשמל. כמו כן, כדאי לפזר ברחבי הגינה פריטי נוי יפים ומיוחדים, מומלץ להיות יצירתי ולעצב את הגינה בדרך מקורית.

 

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב