30/11/2020

טיפים לעבודה בחו"ל לאנשי עסקים

Subhi

עבודה בחו"ל היא משאת נפשם של לא מעט ישראלים, וביניהם גם אנשי עסקים רבים – כשעבורם הגשמת החלום היא כמובן לא עבודה בעגלות מכירה או בהובלות, אלא הצלחה עסקית כמו זו שממנה הם נהנים בארץ ואף יותר מכך

חשוב להדגיש: על מנת להצליח בחו"ל נדרשות איכויות נוספות על אלה שמובילות להצלחה בארץ, וישנן דוגמאות רבות למי שעשו זאת בגדול בישראל אולם כשלו מעבר לים. כדי למקסם את סיכויי ההצלחה כדאי להיעזר בטיפים והמלצות של אנשי עסקים שרשמו הצלחות נאות גם במדינות נוספות, ואחד מהם הוא סובחי טנוס.

מיהו סובחי טנוס ואיך הוא הפך לבעליה של חברת נדלן מצליחה?

סובחי טנוס הוא המייסד והבעלים של חברת "STR נדלן", אחת הגדולות בתחום הבנייה בארץ – וגם בחו"ל נזקפו לזכותה לא מעט פרויקטים מרשימים.

טנוס, יליד נצרת, החל את דרכו כפועל פשוט בתחום הבנייה ואט אט טיפס במעלה הסולם: תחילה היה קבלן ביצוע מוערך באזור הצפון, לאחר מכן התרחבה פעילותו אל שאר אזורי הארץ ובמקביל גם התרחבו תחומי הפעילות – ובמקביל להיותו קבלן ביצוע מהשורה הראשונה הפך טנוס גם ליזם ומשקיע (בין השאר בקרקעות הסמוכות למקום הולדתו, נצרת, עליהן מתוכננת להיבנות שכונה מרהיבת עין בשם "ארמון ההגמון").

שיתופי פעולה מעצימים

אחת הסיבות העיקריות ליכולת של "STR נדלן" ושל סובחי טנוס לשכפל את ההצלחה מהארץ לחו"ל היא שיתוף הפעולה המעצים עם אחד הגופים העסקיים הבולטים במשק הישראלית – "שיכון ובינוי" מקבוצת אריסון.

"שיכון ובינוי" ו-"STR" הקימו ביחד חברה בשם "ASBUD" והיא זו שפועלת בהצלחה רבה בוורשה בירת פולין, ואף הוכתרה לאחת מחמש החברות האיכותיות ביותר בתחום הבנייה שם. החברה בונה הן פרויקטים יוקרתיים למגורים והן פרויקטים של נדלן מסחרי בהיקף נרחב, ואין ספק שאיש עסקים שמשכיל לחבור לגופים הנכונים משפר משמעותית את סיכוייו להצליח בחו"ל.

לא לוותר על הבסיס בישראל

המלצה מהותית נוספת של סובחי טנוס היא לא לוותר על בסיס הפעילות בארץ ולא להשקיע את כל המשאבים בעסקים מעבר לים.

המלצה זו נתמכת בלא מעט מחקרים שגילו כי חברות ואנשי עסקים שהעתיקו את כל פעילותם, או את חלק הארי שלה, למדינות אחרות, נתקלו בלא מעט קשיים והניבו תשואות נמוכות ביחס לחברות ואנשי עסקים ששמרו על בסיס כוח משמעותי במדינת האם שלהם.

הקפדה על אמינות מוחלטת

המאפיין העיקרי של אישיותו של סובחי טנוס ושל התנהלותו בעולם העסקים הוא אמינות מוחלטת, ולא בכדי הוא התפרסם בעולם הנדל"ן כמי ש"מילה שלו זו מילה" – וגם בתחומים אחרים אמינות שכזו היא נכס יקר ערך.

בפרט חשוב להקפיד על כך מעבר לים, שם העולם העסקי מייחס חשיבות עצומה לעמידה בכל התחייבות והתחייבות, כך שמומלץ לאנשי העסקים הישראלים לזנוח את תרבות ה"יהיה בסדר" אם ברצונם להצליח בחו"ל.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב