05/08/2020

טיפים לבחירת דלת

טיפים לבחירת דלת. חשוב לשים לב!

אז מה צריך לעשות לפני שבוחרים את הדלת האולטימטיבית? לפניכם טיפים לבחירת דלת העונים על כלל הסוגיות שחייבות להיכנס לתוך משוואת הבחירה

דלתות, ואין צורך להכביר על כך מילים, הן פריט חובה בכל בית. קל מאד להתבונן עליהן כמובנות מאליהן, ולשכוח שכל אחת מבוססת על שורה ארוכה של מאפיינים. אלא שכאשר בוחרים דלת הלכה למעשה, מבחינים פתאום במורכבות של המשימה.

הכל מתחיל בחומר הגלם

ההחלטה החשובה הראשונה שיש לקבל נוגעת לחומר ממנו עשויה הדלת. כאן, ברור כי סוג הדלת פשוט חייב להשפיע על הבחירה. דלתות החוץ, שחייבות להיות חזקות על מנת לספק לבני הבית את ההגנה לה הם בוודאי מצפים, תהיינה עשויות לרוב מחומרים דוגמת פלדה או מתכת. לעומת זאת, במקרה של דלתות פנים, המפרידות בין חדרי הבית השונים, הבחירה המקובלת היא בדלתות עשויות עץ, אשר מחירן והרכבתן נחשבים לנוחים פי כמה.

בשנים האחרונות, הפך לפופולארי הטרנד של יצירת שילובים, כלומר, דלת המבוססת על מספר חומרי גלם. מהבחינה הזו, ניתן בהחלט לחשוב על שילוב חלקים או רכיבים מזכוכית, המעניקים מראה יוקרתי ומרשים במיוחד לבית. את השילוב ניתן לעשות באינספור וריאציות, מה שבוודאי מגדיל עוד יותר את מספר האפשרויות.

צבע

כעת, לסוגיה משמעותית לא פחות בבחירת הדלת: הצבע שלה. בחירה זו, שמכניסה לתמונה מגוון אינסופי של אפשרויות, היא הכל חוץ ממובנית מאליה. גם אם בוחרים בעץ, כפי שמאפיין את דלתות הפנים לרוב, יש מספר גוונים אפשריים של עץ, כאשר ההחלטה צריכה להיות גם לגבי הטקסטורה הספציפית. בדלתות החוץ, בחירות נפוצות הן בגוונים דוגמת חום או לבן, המשתלבים היטב כמעט בכל חלל.

חשוב לזכור, טרם קבלת ההחלטה, כי הגוון של הדלת משפיע במידה רבה על התחושות שהיא תשדר: לדוגמא, באם מעוניינים בבית שייצור הרגשה כפרית ו"חמימה", אפשר לבחור בגווני עץ בהירים, שבוודאי יתרמו לאווירה. רצוי בהחלט להתחשב גם במאפיינים אחרים של סביבת הדלת, וליצור התאמה או ניגודים בין הגוונים שלהם לאלה של הדלת.

טיפים לבחירת דלת. חשוב לשים לב!

אז איך בוחרים?

בחירה של דלתות מעוצבות היא, במידה לא מבוטלת, עניין של טעם. דלת מהווה כיום עולם ומלואו, וכאמור – משפיעה רבות על מראה הבית כולו, והאווירה שהוא יוצר. טרם הבחירה, מומלץ מאד לסקור לא מעט דוגמאות אפשריות של דלתות, ולראות את זו שמתאימה לעיצוב הבית, לרצון הדיירים וגם לתקציב שרוצים או יכולים להקדיש למשימה. ניתן ואף מומלץ להיעזר בחוות דעת של מומחים בתחום הדלתות, כמו גם מעצבי פנים.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב