24/11/2020

טיולים: 40 טיפים למטייל המתחיל

globe

אין כמו ההרגשה של הטיול הראשון שלכם. אתם נמצאים לפי תחילתה של הרפתקה שאתם לא יודעים לאן היא תיקח אתכם. בין אם מדובר בטיול ארוך אחרי צבא במזרח הרחוק או באמריקה ובין אם מדובר בטיול קצר באירופה. כל מטייל מנוסה שעבר כבר מספר טיולים בחייו, יכול לתת לכם עשרות טיפים שונים ומגוונים בנוגע לטיול הראשון שלכם. מה כדי לכם לעשות, איך לעשות ומתי לעשות. ישנו פתגם עברי האומר ש"אין חכם כבעל ניסיון", אז תקראו את כל הטיפים שריכזנו עבורכם, כדי להקל על הטיול הראשון שלכם בחו"ל.

בכדי להפוך את הטיול הראשון שלכם לחוויה בלתי נשכחת, במובן של חוויה טובה ולא רעה, הכנו עבורכם 40 טיפים למטייל המתחיל, כדי שתוכלו לדעת למה לצפות בטיול שלכם ואיך לעבור אותו בדרך הטובה ביותר.

1. אל תצפו שדברים יהיו כמו שהם בבית – כאשר אתם מטיילים במקום שהוא לא הבית שלכם, אל תצפו שאותו מקום יהיה בדיוק כמו הבית שלכם. לא כל מקום שתגיעו אליו יהיה עבורכם כמו בית אמיתי.

2. תטיילו עם עיניים פתוחות לרווחה – אתם לא נמצאים בשכונה שלכם ולא בחצר הפרטית שלכם. תמיד תסתכלו סביבכם.

3. תפתחו את הראש שלכם – אל תכניסו לעצמכם לראש משהו ותנעלו עליו במשך כ הטיול. בזמן הטיול שלכם, אתם חייבים לשמור על ראש פתוח ולא להתקבע על משהו אחד מראש.

4. למדו את התרבות והשפה המקומית – כאשר אתם מגיעים למקום חדש, כדי לכם ללמוד מעט על התרבות המקומית, מה מותר ומה אסור ואף לנסות ללמוד את השפה המקומית. אתם תגלו לדעת שדיבור בשפה המקומית תרכוש לכם כבוד במקומות מסוימים.

5. נימוסים הם כלל עולמיים, תשתמשו בהם – כמו שאתם מתנהגים בנימוס למשפחה ולחברים שלכם התנהגו בנימוס גם לאנשים המקומיים במקומות אתם מבקרים.

6. צעקות לא באמת עוזרות, אז אל תצעקו שלא צריך – לפעמים אתם מגיעים למקום חדש והאוכלוסייה המקומית פשוט לא מבינה מה אתם אומרים, אבל הם נותנים לכם הרגשה שהם מבינים. אל תצעקו עליהם, תמיד אפשר לפתור בעיות כאלה בדיבור.

7. לא בכל מקום מדברים אנגלית – אולי לימדו אתכם שאנגלית היא שפה בינלאומית וזה נכון, אך במקומות רבים, האוכלוסייה המקומית לא מדברת אנגלית. אל תתעצבנו ואל תתייאשו, אפשר ליצור קשר עם האוכלוסייה המקומית גם בדרכים אחרות.

8. התמקחות על מחיר היא חלק מהרכישה – אל תתפתו להסכים למחיר הראשון שאומרים לכם. במקומות רבים בעולם, תהליך המיקוח ומשא ומתן הוא חלק מהרכישה.

9. לא להגזים בהתמקחות – אתה מתמקח עם מוכר על 2 שקלים, תעצור ותחשוב שאולי בשבילך 2 השקלים לא באמת קריטיים אך בשביל המוכר זו יכולה להיות ארוחת הערב שלו.

10. תשאיר רושם טוב בזמן שהותך – לא חסר מקומות רבים בעולם שמראש סימנו את הישראלים כאנשים בעייתיים. נכון, רובם לא עשו בעיות במקומות הללו, אך מספיק ישראלי אחד כדי לעשות רושם רע על עם שלם.

11. תחגגו כמה שאפשר, אבל עד גבול מסוים – אין בעיה, זה הטיול שלכם ואתם יכולים לעוף עליו, אבל אל תגזימו כדי למנוע בעיות ואי-נעימות.

טיפים למטיילים מתחילים

טיפים למטיילים מתחילים. (התמונה באדיבות http://www.morguefile.com)

12. תתחילו לטייל כאשר אתם צעירים – עם הזמן תקימו משפחה ותתחילו לבסס את חייכם. לא יהיה פשוט כל כך לעזוב הכל ולצאת לטיול ארוך.

13. תנסו לאכול את המאכלים המקומיים – מטיילים רבים מעדיפים להישאר עם מאכלים מערביים ולא לנסות את המאכלים המקומיים. חבל, אתם מפסידים מאכלים מקומיים מעולים וטעימים.

14. נסו לאכול אוכל רחוב – לא צריך לנסות כל אוכל רחוב. תנסו לחפש מקום שיש בו תחלופה גדולה ושהרבה תיירים אוכלים שם. הימנעו מדוכנים שנראים לך מפוקפקים ושאין בהם תחלופה גדולה של אנשים.

15. תטיילו בסטייל שלכם – אם אתם רוצים להתלבש באופן מסוים, אל תקשיבו למה שאחרים אומרים. זה הטיול שלכם ואתם תטיילו איך שאתם רוצים.

16. אל תחסכו בצורה מוגזמת, לא "להתכלב" – המטייל הישראלי נוהג "להתכלב" בשביל לחסוך עוד כמה שקלים. לפעמים הוספה של מספר שקלים בודדים, תשפר לכם פלאים את החדר בגסט האוס או את הנסיעה הארוכה שאתם צריכים לעבור.

17. לא לטייל רק במקומות המתוירים – מקומות רבים בעולם הפכו למתוירים יתר על המידה. לעתים נחמד לטייל במקום שהוא פחות מתויר ופחות מיינסטרים.

18. אל תפחדו לומר לא – כאשר מציעים לכם הצעות מוזרות, זה לא בושה להגיד לא.

19. תשמרו על הכסף שלכם במקום בטוח – מומלץ להסתובב עם 2 ארנקים. ארנק אחד יכיל את רוב הכסף שלכם ואת הדברים החשובים והארנק השני יהיה הארנק הזמין שלכם, כלומר, אתם משתמשים בו במהלך היום (שימו בו סכום כסף מוקצב לאותו יום).

20. לפעמים צריך להתגמש – גם כשאתם מגיעים למדינה שהכול זול בה ואתם יכולים לקנות מה שאתם רוצים, צריך להתגמש מדי פעם ולא לדרוש בלי סוף.

תחצו את הגשר כאשר תגיעו אליו

תחצו את הגשר כאשר תגיעו אליו. (התמונה באדיבות http://www.morguefile.com)

21. תבקשו עזרה אם אתם צריכים – גם אם הגעתם למקום שלא מדברים בו אנגלית ונקלעתם לצרה, תבקשו עזרה מהמקומיים.

22. אל תיקחו דברים מזרים – עם כל הכבוד, אין דבר כזה מתנות חינם. אם מישהו מציע לכם כוס שתייה או כל דבר אחר, תסרבו בנימוס.

23. תכינו כמה משפטים בשפה המקומית – אם אתם מגיעים למקום שאתם יודעים שלא מדברים שם אנגלית, כדי להכין מראש כמה משפטים שיעזרו לכם להתמצא במקום. (מומלץ לצמחוניים ללמוד להגיד שהאוכל יהיה ללא בשר).

24. תתערבבו עם האנשים המקומיים – דברו עם המקומיים, אתם יכולים ללמוד מהם הרבה.

25. תתחברו עם מטיילים אחרים – אתם יכולים לפתח חברויות אמת עם אנשים שכרגע פגשתם, אבל תזהרו שלא יעבדו עליכם.

26. תחיו את החיים המקומיים – זו תתברר לכם כחוויה שלא ניתן להסביר במילים.

27. תנסו כמה שפחות לטייל לבד – לא חסר מטיילים שטיילו לבד ולא נראו עוד.

28. תשאלו על אטרקציות מומלצות – תשאלו מטיילים אחרים על אטרקציות מומלצות. ככה תגלו את האטרקציות השוות ביותר.

29. תתקשרו למשפחה שלכם לעתים קרובות – המשפחה שלכם גם ככה דואגת לכם שאתם בחו"ל, אל תתנו להם עוד סיבה לדאוג.

30. תכבדו את המנהגים המקומיים – בכל מקום שתגיעו אליו, תגלו שיש להם אלים שונים ומנהגי דת שונים.  תכבדו אותם כמו שהם יכבדו אתכם.

גאנש, אל הודי חצי אדם חצי פיל.

גאנש, אל הודי חצי אדם חצי פיל. (התמונה באדיבות http://www.morguefile.com)

31. תלמדו קצת על דתות אחרות – חבל שתגיעו למקום ותראו חוסר כבוד למקומיים בגלל חוסר ידיעה בתרבות שלהם.

32. הימנעו ממגע עם בעלי חיים – למרות שאתם מקבלים חיסונים בארץ, אם בעל חיים יינשך אתכם, אתם תצטרכו לקבל טיפול רפואי ואף לחזור לארץ.

33. רכשו ביטוח נסיעות לחו"ל – אולי לכם לא ייקרה שום דבר, אבל אם תתאשפזו או שיצטרכו לעלות מסוק לאוויר בשבילכם, זה יעלה המון כסף.

34. אל תהיו גיבורים – אם נתקלתם בשוד, אל תילחמו. עדיף לאבד את הכסף שלכם ולא את החיים שלכם. תנו לשודדים את מה שהם רוצים והמשיכו בטיול שלכם.

35. תלמדו מה זה שירותי בול פגיעה – סבירות גדולה שאלה השירותים שתתקלו בהם בהרבה מקומות.

36. תבקרו במרכזים יהודיים כמו בית חב"ד והבית היהודי – לפעמים לעשות קבלת שבת בארץ רחוקה עושה טוב על הלב.

37. תבדקו את השיניים שלכם לפני שאתם יוצאים לטיול – אין דבר יותר מעצבן מכאב שיניים באמצע הטיול שלכם.

38. תשלחו חבילות לארץ – חבל להיסחב עם ציוד שאתם לא זקוקים לו היכן שאתם מטיילים. שליחה של חבילה לישראל לא צריכה לעלות יותר מידי (תלוי במשקל).

39. שנו את מסלול הטיול שלכם – אם הגעתם למצב שהמסלול הנוכחי לא מתאים לכם יותר, אין בעיה לשנות למסלול אחר.

40. תתכננו לחטוף שוק והלם בשיבה הבייתה – הכי קשה לחזור לארץ לאחר טיול ארוך. אתם פתאום לא תבינו למה אתם משלמים כל כך הרבה על משהו שלפני כמה שעות עלה לכם כלום כסף.

אלה 40 הטיפים המומלצים ביותר מאיתנו אליכם. אם יש לכם טיפים נוספים שאתם מעוניינים לחלוק עם מטיילים חדשים, נשמח אם תכתבו לנו אותם ולכל שאר הגולשים בתגובות למטה.

*תמונה ראשית באדיבות morguefile.com.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב