10/08/2020

טיולים בארץ - השראה ורעיונות

סיור יקב - אופציה מהנה לבילוי

טיולים בארץ, אפשר ומומלץ לעשות בכל עת של השנה. הנה כמה הצעות מעניינות שאספנו בשבילכם

קל מאד לשכוח את זה, בעקבות המצב הביטחוני הרעוע של מדינת ישראל ומבצע צוק איתן, אבל אנחנו כעת בעיצומו של הקיץ. בכל שנה רגילה, הייתה זו התקופה בה כמעט כל משפחה ישראלית הייתה יוצאת לטיול בן מספר ימים או שעות, חווה כמה מהנופים המרשימים של מדינת ישראל ומבצעת פעילויות מאתגרות ומהנות במיוחד.

החדשות הטובות הן שאף פעם לא מאוחר מדי לעשות את זה. גם בחלקו השני של הקיץ, ולפני תקופת החגים, אפשר לצאת למגוון אינסופי של טיולים, משפחתיים ועסקיים כאחד. לפניכם מספר הצעות מוצלחות במיוחד.

טיולים בצפון

אזור הצפון נחשב לפופולארי ביותר על מפת התיירות של מדינת ישראל, ולא בכדי. ניתן לבקר בו בכל ימות השנה, אך הביקוש גבוה במיוחד בעיקר בתקופה זו של הקיץ. במקרה הזה, מומלץ לתכנן טיול בן מספר ימים לפחות, כאשר לא מעט משפחות בוחרות להשתכן בפרק זמן זה בצימר כפרי, המתאים כמו כפפה ליד לצרכים של המשפחה. טיול של זוגות ייעשה בצימרים רומנטיים ומפנקים עוד יותר.

במהלך הטיול, רצוי לשלב רבים מאתרי החובה של הצפון, ובכלל זה הר בנטל, נחל הבניאס, ראש הנקרה, חוף אכזיב וכיוצא בזה. מומלץ לבקר בכינרת, כשגם ראפטינג על גדות נהר הירדן הוא אפשרות מצוינת – וזאת למרות שזרימת המים בחודשים אלה נמוכה ביחס לתקופות אחרות בשנה.

טיול אורבני

תקופת הקיץ נחשבת לעמוסה ביותר בפעילויות בכל עיר ועיר בישראל. אם לוקחים לדוגמא את ערי המרכז, אפשר בהחלט להגיע לגיחה, קצרה או ארוכה, באחת מהן. בתקופת הקיץ זו נערכות אינספור הפעלות ופעילויות לכל המשפחה, מופעים (חלקם חינמיים), הפעלות, סדנאות – והרשימה עוד ארוכה. חובבי התרבות יוכלו לבקר בשורה של תערוכות, כשגם אפשרויות דוגמת הליכה להצגת תאטרון או לסרט קולנוע לגיטימיות במיוחד.

סיורים

כשמדברים על חוויה בת מספר שעות, לא ניתן שלא להתייחס לסיורים למיניהם. אלה יאפשרו להיחשף לכל מה שחשוב לדעת על מקום מסוים, מבחינת ההיסטוריה או התרבות, וכן ללמוד אינספור דברים חדשים. בשנים האחרונות, עלתה הפופולאריות של הסיורים הקולינריים, המאפשרים הכרה של עיר או מקום דרך האוכל שבו. סיור שכזה יכלול ביקור בשווקים, בפרדסים, במסעדות ובשאר אתרים האחראים על הפקת והכנת אוכל, יבוסס על לא מעט טעימות ולעיתים אף יקונח בארוחה מלאה ומפנקת.

סיור ביקב כבר ערכתם?

אפשרות מעניינת לא פחות היא לערוך סיור ביקב. סיור שכזה מתקיים ביקבים המובילים של מדינת ישראל, מלמד את כל מה שחשוב לדעת על הליך הכנת היין וכולל בתוכו, איך לא, טעימות של כמה מהיינות האיכותיים ביותר שניתן למצוא בישראל.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב