25/11/2020

חשיבותם של המים בחיינו

drinking-water

למה אנחנו צריכים מים? מים הם התרכובת הכימית המהווה את הבסיס לכל צורות החיים המוכרות. מים כפי שאנו מכירים אותם, יכולים להופיע ב-3 מצבי צבירה: מוצק, נוזל וגז. בהמשך הכתבה נדבר על היתרונות הבריאותיים שיש למים להציע לנו. אנשים רבים אינם מודעים כלל ליתרונות הבריאותיים הרבים שיש למים להציע לנו לאורך חיינו וביום יום. כמובן שללא קשר ליתרונות שיש על שתיית מים, ללא מים בכדור הארץ, כנראה שהוא לא היה ממשיך להתקיים.

האם באמת חשוב לשתות מים? בטוח שיש אנשים שלא יכולים לשתות מים כי הם חסרי טעם ופשוט נמאס להם ממים. רבים אומרים לעצמם כי ממילא שאר המשקאות מבוססים על מים ולכן אין צורך לשתות מים בכלל. ישנם יתרונות רבים מאוד לשתיית מים, אך ברשימה הבאה, נביא לכם את היתרונות המובילים לדעתנו, בצריכה של מים לשתייה. אתם הולכים לקבל שיעור או שניים בחשיבותם של המים על גופנו.

כוס מים קרים. (התמונה באדיבות morguefile.com)

יתרונות בשתיית מים

ירידה במשקל – שתיית מים עוזרת לירידה במשקל. אתם בוודאי שואלים איך זה קשור לירידה במשקל. אז ככה, כאשר שותים מים, הם שוטפים את תוצרי הלוואי של פירוק השומן בקיבה והוצאה של אותם תוצרי לוואי אל מחוץ לגוף, דרך השתן. שתייה של 2 כוסות מים כחצי שעה לפני ארוחה, נותן הרגשה של שובע וככה כמות האוכל שאנו צורכים יורדת פלאים. כמות קטנה יותר של אוכל משמעותה פחות קלוריות. בנוסף, למים יש 0 קלוריות. כן כן, 0 קלוריות, משמע מים לא נספרים כצריכת קלוריות בתפריט היומי שלנו.

תרופה טבעית לכאבי גב וראש – שתייה של מים, עוזרת בהקלה על כאבי גב וכאבי ראש עקב התייבשות. אנו יודעים שיש סיבות רבות שיכולות לגרום לכאבי ראש ולכאבי גב, אך שווה לנסות לשתות מים ואולי נזכה בהקלה בכאבים.

תרופת פלא למראה צעיר – כאשר עור האדם רווי במים, יש לא מראה של עור צעיר ובריא. צריכה של מים בכמות נכבדת מסייעת לחידוש רקמות העור. שתייה מרובה של מים, מעניקה לעור אלסטיות ומונעת עור יבש.

מסייעת בעיכול ועצירות – מי מאיתנו לא חווה על בשרו בעיות עיכול או עצירות? שתיית מים גורמת לעליית חילוף החומרים בגופנו, גורם העוזר לעיכול. ביום יום אנו צורכים כמות רבה של סיבים במזונות אותם אנו אוכלים ומים הם שילוב מנצח לאותם מזונות. שתיית מים גורמת לפעילות מעיים תקינה.

פעילות גופנית אפקטיבית יותר – שתיית מים עוזרת לווסת את טמפרטורת הגוף ושמורת עליה יציבה. כאשר הטמפרטורה של הגוף יציבה בעת פעילות למאומצת, אנו מרגישים יותר אנרגטיים. מים עוזרים בנוסף לתדלק את השריר בכמה מובנים.

חובה לשתות מים. התמונה באדיבות morguefile.com)

עוזר לחשיבה – המוח שלנו, מורכב רוב רובו ממים. כאשר אנו נמצאים במצב של יובש, אנו מאבדים מהיכולת שלנו לנצל את כל מוחנו לחשיבה. צריכה מתונה של מים, תשמור על כמו מים נכבדת במוחנו, דבר המשפיע על יכולת החשיבה שלנו.

שיפור המערכת החיסונית – שתייה מרובה של מים בכמות הנדרשת, יכולה לשפר פלאים את המערכת החיסונית שלנו. שתייה מרובה מסייעת במאבק במחלות שונות כמו שפעת, אבנים בכליות והתקפי לב. הוספת לימור למים יכולה לעזור במאבק במחלות נשימה, בעיות מעיים, דלקות פרקים ועוד.

הפחתה של הסיכון לחלות בסרטן – ישנם מחקרים רבים בנושא, שגורסים כי שתייה בכמות המתאימה, יכולה לעזור ולהפחית את הסיכוי לחלות בסרטן שלפוחית השתן ובסרטן המעי הגס. המים שאנו צורכים, מדללים את הריכוז של של הגורמים לסרטן ומקצרים את הזמן שיש לאותם גורמים בתוך גופנו.

הקלה על עייפות – אחד מהתפקידים החשובים ביותר של המים בגופנו הוא לנקות ולשטוף החוצה רעלים ומצורי פסולת מגופנו. לדוגמה, במצב של חוסר במים, על הלב להתאמץ מאוד כדי להזרים את הדם בעל החמצן לכל התאים בגוף. פעולתו המאומצת של הלב, מקרינה על איברים נוספים שנוהגים בדיוק באותה צורה. צריכה נכונה של מים, תשמור על הליך תקין של מעבר דם בלב ולהקלה על העייפות.

שיפור במצב הרוח –  כאשר הגוף שלכם מרגיש טוב, גם אתם עצמכם מרגישים מאושרים.

ברשימה למעלה, מנינו מספר יתרונות בריאותיים לצריכה נכונה של מי שתייה. ישנם עוד יתרונות רבים ואת יכולים למצוא עליהם במאמרים נוספים באינטרנט. היתרונות שסיפקנו לכם, צריכים לגרום לכם לעשות את הסווטיצ' הקטן הזה בראש ולהתחיל לצורך את כמות המים הנדרשת עבורכם. אנו מקווים שהחכמתם וגיליתם מעט מידע שיכול לעזור לכם בכמה אופנים.

אתם עדיין פה? לכן לשתות איזו כוס אחת מים גדולה.

* התמונה הראשית באדיבות morguefile.com

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב