25/10/2020

התעלומות הגדולות של ההיסטוריה האנושית

גופת ביצות

בואו נודה בזה. אחד הדברים שאיננו זוכרים או יודעים הוא הסטוריית המין האנושי. רובנו ישבנו בכיתות הלימוד בישראל, למדנו על העליה הראשונה והשניה ועל איזה בחור מזוקן שעמד במרפסת עם חלומות מהפכניים לאומה שלמה. בזמן המקביל הזה (ובאותו יקום לשם שינוי) למדו שכנינו וחבירנו בשאר העולם על האקשן האמיתי שהתרחש אצלנו בעולם. ההיסטוריה מלאה באקשן חם ובעיקר במיתוסים שוברי קופות. המחלוקות והדיונים עדין סוערים, לכן אנחנו ב-whathot החלטנו לשלוף מהמגירות חלק מאותם מיתוסים ולהעמיד את הפרטים הידועים לפניכם:

 אטלנטיס

העיר האבודה של אטלנטיס היא אחת התעלומות הוותיקות והגדולות ביותר בעולם. מאז ימי קדם האנשים מנסים לאתר את אטלנטיס. הרבה אנשים מאמינים שהעיר שקעה לאחר רעידת אדמה או צונאמי. הפילוסוף היווני אפלטון תיאר את אטלנטיס כאי גדול הממוקם בסמוך לסלע גיברלטר, ביתה של הציביליזציה המתקדמת ביותר. בין התכונות האחרות שלה, אטלנטיס היית מלאה באזרחים יפים, מקדש פוסידון וקירות קונצנטריים ותעלות.

אטלאנטיס

אטלאנטיס (תמונה: http://leenks.com)

עד כה, אף אחד לא הצליח למצוא את העיר – מתחת למים או בדרך אחרת – אם כי הדבר לא מייאש תאוריות רבות לגבי מיקומו האפשרי. היסטוריונים וחוקרים רבים מספור ניסו לשלוח משלחות למצוא את האי מתחת למים. ניסו בדרום אמריקה (כפי שדווח לאחרונה), אחר כך איי יוון, אפילו בסמוך לאנטארקטיקה. וכלום. אטלנטיס נותר חמקמק ואחת התעלומות הגדולות ביותר של ההיסטוריה האנושית.

גופות הביצות

גופות הביצות, או אנשי הביצה, הן גופות אדם אשר נשמרו באופן טבעי, שנמצאו בביצות הכבולות בצפון אירופה. הגופות אינן נרקבות מכיון שהביצה סיפקה את התנאים המושלמים בכדי לשמר את הגוף. מה שמאיר את העור והאיברים הפנימיים יחסית ללא פגע.

גופת ביצות

גופת ביצות. (תמונה: http://leenks.com)

חיים שלי את

גופת ביצות עם שיער

גופת ביצות עם שיער. (תמונה: http://leenks.com)

 

המלך ארתור

המלך ארתור, עם סיפורי ה"חרב באבן", קוסמו הנאמן מרלין, ושולחן עגול של אבירים – הרכיבים מהם הומצא המיתוס. ככל הנראה, אם כי, סיפור המלך ארתור כולו היה בדיה שנוצרה כדי להגביר את המורל של החיילים האנגליים. המיתולוגיה נובעת ממקורות ספרותיים שונים, שככל הנראה ארתור כמלך שהוביל לנצחון על הסקסונים ויצר אימפריה שולטת על אנגליה, אירלנד, איסלנד, נורבגיה וגאליה במאה השישית.

המלך ארתור מראה כמה גדול יש לו

המלך ארתור מראה כמה גדול יש לו (תמונה: http://leenks.com)

למרות שאין הוכחה אמיתית אם אדם כזה היה קיים, ההיסטוריונים ממשיכים להתווכח על העובדה. ישנן ראיות המציעות שארתור היה אולי דמות מורכבת, עם רוב מראית עין למצביא רומי, לוקיוס ארטוריוס קסטוס, שחי במאה השנייה לספירה. למרות האמונה המקובלת שהמלך ארתור היה יצירה פיקטיבית, ישנם עדיין מספר אנשים שטוענים אחר.

קינג ארתור

הקינג ארתור יוצא לסיבוב בשכונה (תמונה: http://leenks.com)

 

(מקור)

*תמונה ראשית http://www.leenks.com.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב