23/09/2020

השקעה נכונה: מה עושים עם הכסף

what_to_do_money

עוד חודש עבר חלף לו וקיבלנו הכרזה נוספת מטעם בנק ישראל, המותיר את הריבית על כנה. חודש נוסף בו הריבית שואפת לאפס וכך גם התשואה אותה אנו מקבלים על הכסף שלנו המופקד בחסכונות ופיקדונות בבנקים השונים.יחד עם זאת חשוב לזכור שהשקעות חכמות ומניבות ניתן לבצע בכל שלב במחזור הכלכלי, כאשר משקיעים חכמים מצליחים להניב רווחים גם בתקופות של שפל ומיתון, כמו בתקופות גאות.

ריבית נמוכה אומרת עבור רובנו שני דברים עיקריים, ההחזר על המשכנתא יורד והתשואה על הפק"מ יורדת בשיעור גבוהה יותר. התבוננות מעמיקה על חלקו הראשון של המשפט שנאמר, מובילה למסקנה אחת – הורדת הריבית מוזילה את מחיר ההלוואה אותו ניתן לקחת מהבנק. המיתון העולמי שפרץ בשנת 2008, אנחנו עדיין חווים את השפעתו על הכלכלה העולמית, נוצר עקב משבר בשוק הדיור בארה"ב, מיתון עמוק שהשפיע על אזרחים רבים במדינות העולם אשר איבדו את בתיהם מפני שלא עמדו בהחזרי המשכנתא.

 

להשקיע כסף בנדל"ן (תמונה: Diana Parkhouse , אתר: flickr)

 

נכסים אלו, שהועברו לרשות הבנקים יצרו היצע אדיר של נכסי נדל"ן תוך כדי ירידת ביקושים האופיינית לעתות משבר. כך שהחל תהליך טבעי של ירידת מחיריהם של נדל"ן מניב בערים רבות ברחבי העולם. קבוצת ארגמן הנו גוף מתמחה באיתור וזיהוי השקעות פוטנציאליות בינלאומיות, כאשר במהלך השנים האחרונות סוקרת החברה את כלכלת גרמניה ואת השפעתה על שוק הנדל"ן המקומי. נכון להיום, גרמניה הנה הכלכלה החזקה באירופה ולכן האזרחים בה נהנים מרווחה יחסית לתושבים במדינות אחרות באירופה, כמו כן כמדינה מתועשת שתפוקתה כמעט ואינה נפגעה נוכל לראות מהגרי עבודה הנעים מכל רחבי אירופה אל ערי גרמניה.

כחלק מסקירת השוק הגרמני, נראה כי העיר לייפציג סומנה על ידי הממשלה הגרמנית כיעד אסטרטגי, לכן ניתנו הטבות אשר הצליחו לרתום קבלנים לשיקום ושיפוץ מבנים, חברות ענק להעתיק את מרכז פעילותם אל העיר והחלה הגירה חיובית של כוח אדם מיומן אל העיר. גידול האוכלוסייה בעיר לייפציג יאפשר למשקיעים רבים לנצל את ההזדמנות, לרכוש דירות ובנייני מגורים בעיר ובסביבתה וליהנות מתשואה של ארבעה עד חמישה אחוזים בשנה, פי 10 מהתשואה אותה תקבלו בבנק.

 

סקירת השוק להשקעה נכונה (תמונה: MyTudut , אתר: flickr)

 

השקעה נכונה בנדל"ן מתחילה בלימוד עצמי של התחום, חרישה מעמיקה של רשת האינטרנט עד להיכרות אינטימית עם האזור והבתים בסביבת הנכס המבוקש. יחד עם זאת, אין מנוס מלהיעזר באיש מקצוע המלווה אתכם בכל שלבי התהליך, כאשר ההמלצה היא להיעזר בשירותיה של חברה גדולה המעסיקה כלכלנים ומומחי נדל"ן המעניקים ללקוחות החברה את כלל המידע הנדרש. מעבר לכך, יש לוודא ולהקפיד על כך שלחברה תהיה נציגות במדינת היעד, מעבר להתנהלות התקינה שבאחזקת נציגות במדינה זרה, איש הקשר מסייע באיתור נכסים באמצעות רשת של סוכני תיווך העומדים לרשותו, משפטנים בתחומים השונים המסייעים בהבנת החוק הגרמני ודרכים להתמודד עם רגולציות ותקנות שונות בעת רכישת דירה.

 

השקעה בשוק הנדל"ן הגרמני יכולה להניב רווחים רבים, הנובעים מתשואות של הנכס הנרכש. עם זאת, חשוב להבין שזהו מהלך מורכב שאין לגשת אליו באופן עצמאי, שכן חברת ההשקעות תסייע בהבנת שוק הדיור הגרמני הן מבחינת ההתנהלות מול המתווכים ומול השוכרים העתידיים והן מבחינה משפטית לגבי פתיחת חשבון בנק בגרמניה, תשלום מס רכוש שנתי ועלויות נוטריון בעת רכישת דירה בגרמניה.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב