25/11/2020

השוערים הטובים ביותר בהיסטוריה של הכדורגל

goalkeeper

משחק הכדורגל נחשב לאחד ממשחקי הספורט הפופולריים ביותר העולם. כמו בכל משחק ספורט, ישנם תפקידים שבלעדיהם המשחק לא יכול להתקיים. בכדורגל, אחד מהתפקידים החשובים ביותר על המגרש הוא תפקיד השוער. לשוער תפקיד חשוב במשחק, הוא שומר על השער ו"מפקד" על ההגנה, שאמורה לעזור לו לשמור על רשת נקייה. במשך ההיסטוריה של ענף הכדורגל בעולם, צמחו כישרונות רבים בעמדת השוער, ששמם הולך לפניהם. מאמני קבוצת רבים בשנים האחרונות, מעדיפים להשקיע סכומים גבוהים בשוערים טובים מאשר שחקני שדה אחרים.

תפקיד השוער הוא אינו תפקיד פשוט כלל. קבוצה שלמה יכולה להיחשב כמנצחת גדולה, במידה והשוער מספק משחק הרואי או כמפסידה גדולה, במידה והשוער טועה טעות פטאלית. מום כך, ניתן להגדיר את תפקיד השוער כתפקיד הכי כפוי טובה בענף הכדורגל. ברשימה הבאה, נציג לכם את 10 השוערים הטובים ביותר בהיסטוריה של משחק הכדורגל. חלק מהשוערים ברשימה הנם שחקנים פעילים, המשחקים בהווה בקבוצות שונות ברחבי העולם.

פיטר שמייכל

פיטר בולסלאב שמייכל נולד ב-18 בנובמבר 1963, בדנמרק. פיטר הידוע בכינוי "הדני הענק" הוא כדורגלן עבר ששיחק בעמדת השוער ונחשב לאחד מטובי השוערים בכל הזמנים של ענף הכדורגל. שמייכל מחזיק בשיא ההופעות לשחקן בנבחרת דנמרק עם 129 הופעות בינלאומיות. שמייכל החל את דרכו המקצוענית ככדורגלן בקבוצה מקצוענית בדנמרק, ולאחר מעבר לקבוצה דנית אחרת, נרכש על ידי קבוצת מנצ'סטר יונייטד תמורת 550 אלף לירות שטרלינג. בשורותיה של מנצ'סטר יונייטד, שיחק שמייכל את רוב הקריירה שלו ועמה זכה ב-5 אליפויות ליגה, 3 גביעי ליגה וגביע ליגת האלופות. רגע השיא בקריירה של שמייכל היה גמר ליגת האלופות בשנת 1999, במשחק נגד באיירן מינכן. התחנה הבאה של פיטר שמייכל הייתה ספורטינג ליסבון, עמה זכה באליפות פורטוגל. בהמשך חזר לשחק באנגליה באסטון וילה ולאחר מכן עונתו האחרונה הייתה במדים של מנצ'סטר סיטי.

לב יאשין

לב איבנוביץ' יאשין נולד ב-22 באוקטובר 1929 ונפטר ב-20 במרץ 1990. יאשין, הידוע בכינויים "היהלום השחור" או "הפנתר השחור", היה שוערה של נבחרת ברית המועצות וקבוצת דינמו מוסקבה מתחילת שנות ה-50 ועד לתחילת שנות ה-70. יאשין נחשב לאחד מגודלי השוערים בכל הזמנים של ענף הכדורגל. בנוסף לתפקידו כשוער כדורגל, שיחק יאשין כשוער בקבוצת הוקי קרח העונה לשם דינמו מוסקבה. באמתחתו של יאשין ישנם תארים רבים כמו מקום ראשון באולימפיאדת מלבורן בשנת 1956, אליפות אירופה לאומות וזכייה בתואר שחקן השנה באירופה, אליפויות וגביעים בליגה המקומית של ברית המועצות ותארים נוספים בתחום ההוקי קרח. יאשין היה השוער היחיד בהיסטוריה שזכה בתואר שחקן השנה באירופה. יאשין פרש ממשחק בשנת 1971 והמשיך לאמן קבוצות ילדים. הוא נפטר בשנת 1990 לאחר סיבוכים שונים, אחד מהם הוא עישון כבד.

 ג'יאנלואיג'י בופון

ג'יאנלואיג'י בופון מאסוקו נולד ב-28 בינואר 1978 באיטליה. בופון הוא שחקן כדורגל איטלקי המחשק בעמדת השוער בקבוצה יובנטוס ובנבחרת איטליה. בופון נחשב לאחד השוערים הטובים בעולם ב-2 העשורים האחרונים. במהלך הקריירה שלו, אשר עדיין פעילה, זכה בופון בתארים רבים הן בליגה האיטלקית המקומית והן בתארים בינלאומיים עם נבחרת איטליה. בופון צפוי להמשיך את הקריירה המרשימה שלו עוד כשנתיים לפחות לאחר חתימה על חוזה בקבוצת יובנטוס.

איקר קסיאס

איקר קסיאס פרננדס נולד ב-20 למאי 1981 במדריד. קסיאס הוא שחקן כדורגל ספרדי המשחק בעמדת השוער בריאל מדריד ונבחרת ספרד, בהן הוא מתפקד כקפטן. לאחרונה קסיאס ממעט לשחק במשחקים של ריאל מדריד. קסיאס זכה בתארים רבים לאורך הקריירה שלו, שעדיין פעילה. באמתחתו של קסיאס תארים בינלאומיים רבים וכמו כן תארים מקומיים רבים. קסיאס נחשב לאחד מהשוערים הספרדים הטובים ביותר בכל הזמנים.

אדווין ואן דר סאר

אדווין ואן דר סר נולד ב-29 באוקטובר 1970 בוורהוט שבהולנד. ואן דר סר הוא שחקן עבר הולנדי, שתיפקד בעמדת השוער. ואן דר סר מחזיק בשיא ההופעות של שחקן בנבחרת הלאומית של הולנד, 130 הופעות. הוא נחשב לאחד מגדולי השוערים של הכדורגל העולמי. במהלך הקריירה של ואן דר סאר, הוא עבר בין מספר קבוצות שונות, בהולנד, איטליה ואנגליה. באמתחתו מספר רב של תארים כמו אליפויות בהולנד ואנגליה, גביע ליגת האלופות, גביע אופ"א ותארים אישיים רבים. ואן דר סר פרש ממשחק בסוף עונת 2010/2011.

פטר צ'ך

פטר צ'ך נולד ב-20 במאי 1982 בפילזן שבצ'כיה. צ'ך הוא שחקן צ'כי המשחק בעמדת השוער של קבוצת צ'לסי האנגלית ונבחרת צ'כיה. צ'ך מחזיק במספר רב של תארים נכבדים כמו אליפויות וגביעים בליגה האנגלית, גביע ליגת האלופות ותארים אישיים בטורנירים שונים. צ'ך הוא עדיין שחקן פעיל בליגה האנגלית. סימן ההיכר של צ'ך הוא מסכת מגן, אותה הוא נוהג לחבוש עקב פציעה קשה שעבר בשנת 2006.

אוליבר קאן

אוליבר רולף קאן נולד ב-15 ביוני 1969 בגרמניה. קאן הוא שחקן עבר ששיחק בעמדת השוער של נבחרת גרמניה ובאיירן מינכן. קאן ידוע בכינוי "המלך קאן", בגלל עריצותו ברחבת השער. גם קאן מחזיק בתארים רבים, קבוצתיים ואישיים. אוליבר היה שותף לאחד המשחקים המדוברים ביותר של הכדורגל, גבר גביע האלופות בין באיירן מינכן למנצ'סטר יונייטד, במשחק זה היה בצד המפסיד כאשר הוא סופג 2 שערים שגרמו למהפך במשחק. לאחר הטורניר של גביע העולם בשנת 2006, פרש קאן מנבחרת גרמניה לאחר 86 הופעות במדים הלאומיים.

דינו זוף

דינו זוף נולד ב-28 בפברואר 1942 באיטליה. זוף הוא כדורגלן עבר איטלקי ומגדולי שחקני איטליה בכל הזמנים. זוף שיחק לרוב אורך הקריירה המקצוענית שלו בקבוצת יובנטוס. לזוף תארים רבים בזירה המקומית ובזירה הבינלאומית. בנוסף, זוף מחזיק בתארים אישיים רבים ואחד מהם הוא הזמן הארוך ביותר ללא ספיגת שער בליגה האיטלקית (1142 דקות). לאחר פרשיתו משחקן פעיל, החל זוף בקריירת אימון. בקריירה החדשה כמאמן, זכה במספר תארים בליגה איטלקית המקומית.


גורדון בנקס

גורדון בנקס נולד ב-30 בדצמבר 1937, בצ'סטרפילד באנגליה. בנקס הוא כדורגלן עבר אנגלי שתפקד בעמדת השוער. בנקס התפרסם בעת ששימש שוער נבחרת אנגליה בשנות ה-90 וכבר אז נחשב לאחד מגדולי השוערים בתולדות משחק הכדורגל. לבנקס 73 הופעות במדים הלאומיים של נבחרת אנגליה, בהם ספג 57 שערים בלבד. בנקס זכה במספר תארים קבוצתיים ואישיים. לאחר שעבר תאונת דרכים, שבעקבותיה איבד את הראייה באחת מעיניו, עבר בנקס לשחק בליגה האמריקאית, לאחר פרישתו ממשחק פעיל, פנה בנקס לעולם העסקים.

 

ספ מאייר

ספ מאייר נולד ב-28 בפברואר 1944 בגרמניה. מאייר הוא שחקן עבר גרמני בנבחרת מערב גרמניה ובקבוצת באיירן מינכן. בזמן הקריירה שלו, נחשב לבולטים משוערי העולם. מאייר שיחק לאורך כל הקריירה שלו בבאיירן מינכן. במהלך הקריירה שלו. זכה מאייר במספר רב של תארים עם באיירן מינכן ובמספר תארים עם נבחרת מערב גרמניה. מאייר פרש בשנת 1980 בעקבות תאונת דרכים שלא אפשרה לו להמשיך לשחק. בשנות ה-90, הצטרף לצוות האימון המקצועי של באיירן מינכן בתפקיד של מאמן שוערים. ספ מחזיק בשיא ההופעות בקבוצת באיירן מינכן (536 הופעות) וב-96 הופעות במדי הנבחרת הגרמנית.

חושבים שיש שוערים אחרים שאמורים להיות ברשימה? נשמח אם תכתבו לנו בתגובות מטה על העדפות שלכם לשוערים הטובים ביותר בהיסטוריה של הכדורגל.

*תמנה ראית באדיבות morguefile.com.

תגיות הכתבה

1 תגובות

 1. דניאל
  להגיב

  שכחת כמה שוערים גדולים:
  מיצ'ל פרודהום.
  פיטר שילטון.
  קאמפוס.
  קלאודיו טפארל.
  איך אפשר לשכוח 4 שוערים גדולים כאלה, שבעיני רבים נחשבים כטובים בכל הזמנים(אפילו שלדעתי פיטר שמייכל הוא השוער הטוב בכל הזמנים)!

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב