25/11/2020

הפסטיבלים הגדולים בעולם ששווה לבקר בהם

festival

לאורך השנה, נערכים מאות פסטיבלים ברחבי העולם. הפסטיבלים האלו מתרחשים בכל רחבי העולם מסיבות רבות, שונות ומגוונות. חלקם נערכים לכבוד השנה החדשה, חלקם נערכים עקב חג דתי, מוזיקה, אומנות ואפילו חגיגה של חג הקציר. לא משנה מה הסיבה לפסטיבל, תמיד סיבה למסיבה היא סיבה טובה. בשנה אחת, יש לנו 12 חודשים ובכל חודש אתם יכולים לבקר בפסטיבל אחר במקום אחר. בכל חודש נערכים עשרות פסטיבלים במקומות שונים ברחבי העולם. בפסטיבלים הללו אתם תמצאו מאות אלפי אנשים, שבאו להנות ולחגוג. אז אם אתם לא מתחברים למקומות הומי אדם ולא אוהבים לחגוג בגדול, אז רשימת הפסטיבלים הבאה היא לא בשבילכם.

הקרנבל הברזילאי – Carnival (פברואר)

הקרנבל הברזילאי. (התמונה באדיבות http://www.nomadicmatt.com)

הקרנבל הברזילאי הוא מסיבת ענק, הנערכת בכל רחבי מדינת ברזיל. הקרנבל הוא חג בן ארבעה ימים, הנערך כל שנה, 50 יום לפני חג הפסחא. הקרנבל הברזילאי התפתח במהלך המאה ה-19 ונחגג כחגיגה עממית לאומית. במהלך 4 ימי הקרנבל, מתרחשים אירועי קרנבל רבים הכוללים מסיבות, חגיגות, תהלוכות רחוב ותהלוכות ראווה רבות. הקרנבל הברזילאי נחשב לפסטיבל הגדול ביותר בעולם, המושך אליו מאות אלפי תיירים מרחבי העולם, בנוסף לאוכלוסיה המקומית. היעדים המבוקשים ביותר בזמן הקרנבל הם ריו דה ז'נרו, סלבדור ורסיפה בגלל הפעילויות הרבות שמתרחשות שם.

הולי – Holi (מרץ)

פסטיבל ההולי. (התמונה באדיבות http://www.nomadicmatt.com)

הולי הוא אחד מהפסטיבלים המוכרים והפופולריים ביותר בהודו ונפאל. ההולי נערך יום אחרי הירח המלא של חודש מרץ ובו מציינים את סופו של החורף. ההולי הוא חג הינדי שנוסף לסופו של החורף, חוגג את הניצחון של הטוב על הרע. בכל מקום הפסטיבל נמשך זמן שונה ויכול להגיע עד ל-16 ימים. סימן ההיכר של הפסטיבל הוא זריקת צבעים בגוונים עזים, אחד על השני. הפסטיבל נערך ברחוב והמשתתפים בו נהנים ממוזיקה שתייה ותהלוכות. פסטיבל ההולי הוא חוויה לא נשכחת במידה ותחוו אותה בהרים הקדושות בהודו או נפאל.

סונגקראן – Songkran (אפריל)

פסטיבל סונגקראן. (התמונה באדיבות http://www.nomadicmatt.com)

פסטיבל הסונגקראן הוא פסטיבל הנחגג בתאילנד ומציין את בואה של השנה החדשה התאילנדית. במשך שלושה ימים, כל תאילנד הופכת למלחמת מים אחת גדולה. אנשים מסתובבים עם רובי מים ענקיים או עם דליי מים ומשפריצים אחד על השני. אין לכם סיכוי להסתובב ברחובות מבלי להירטב לחלוטין. במהלך הפסטיבל, נערכות חגיגות רחוב המוניות המלוות במלחמות מים ענקיות. בפסטיבל משתתפים מילדים ועד מבוגרים ואל תתפלאו אם אישה זקנה תשפוך עליכם דלי מלא במים קרים. אם אם אוהבים מים ובמיוחד מלחמות מים, הפסטיבל הזה הוא המקום המתאים לכם ביותר.

Bay to Breakers  (מאי)

Bay to Breakers. (התמונה באדיבות http://www.nomadicmatt.com)

Bay to Breakers הוא תחרות ריצה המתרחשת אחת לשנה בסן פרנסיסקו, קליפורניה. התחרות נערכת ביום ראשון השלישי של חודש מאי והיא נערכת למרחק של 12 קילומטר (7.46 מייל). התחרות נשמעת כמו אירוע ספורט רגיל, אך יש טוויסט לתחרות הזו. בתחרות הריצה הזו המשתתפים מתהדרים בתחפושות שונות ומשונות ולעיתים אף רצים בעירום מלא כמעט. התחרות הריצה היא רק תירוץ והאירוע מרגיש יותר כמסיבה שזזה לאורך כל מסלול הריצה. מדובר באירוע גדול מאוד ואנשים רבים נוהגים להשתתף בו כל שנה ושנה.

גלסטונברי – Glastonbury (יוני)

גלסטונברי. (התמונה באדיבות http://www.nomadicmatt.com)

גלסטונברי הוא פסטיבל מוזיקה, הנערך מידי שנה, בחוות סאמרסט שנמצאת בדרום מערב אנגליה. הפסטיבל נערך כבר למעלה מ-30 שנה ונמשך כ-3 ימים. הפסטיבל הזה הוא פסטיבל המוזיקה הגדול ביותר בעולם כיום ונוטלים בו חלק, למעלה מ-150 אלף מבקרים. הפסטיבל מארח זמרים בקנה מידה עולמי וממנף את כוחו לטובת פעילויות הומניטריות בינלאומיות, דרך ארגונים שונים כמו גרינפיס ושאר הארגונים ההומניטריים. אם אתם מחליטים ללכת לחגוג את פסטיבל גלסטונברי, אתם גם נהנים ממוזיקה טובה וגם תורמים לאותם ארגונים.

ריצת שוורים – Running of the Bulls (יולי)

ריצת שוורים. (התמונה באדיבות http://www.nomadicmatt.com)

במהלכו של חודש יולי, העיר פמפלונה מתמלאת באנשים הלבושים חולצות לבנות ועטופים בצעיפים אדומים המתכוננים לריצת השוורים המסורתית, הנערכת כל שנה בעיר זו. אנשים רבים מגיעים כדי לחגוג את הפסטיבל הזה. במהלך הפסטיבל המשתתפים בו שותים סנגרייה ומחכים לריצת השוורים. אולי זה לא בדיוק מה שאתם חושבים, בריצת שוורים מתכוונים בעצם למרדף שוורים. עשרות שוורים זועמים רצים ברחובות ומשתתפי הפסטיבל פשוט צריכים לברוח ולא להיפגע מקרני השוורים. נשמע מסוכן? בכל שנה ישנם מספר פצועים, אך הסכנה לא מפחידה את משתתפי הפסטיבל והם ממשיכים לבוא בהמוניהם לחגוג את ריצת השוורים כל שנה.

טומטינה – La Tomatina (אוגוסט)

טומטינה. (התמונה באדיבות http://www.nomadicmatt.com)

טומטינה הוא פסטיבל הנערך פעם השנה, בעיר בוניול שבספרד ובמסגרתו נערכת מלחמת עגבניות. עשרות אלפים של אנשים, מגיעים על מנת להשתתף במלחמת העגבניות ההומנית הזו. הפסטיבל נערך לקראת סוף אוגוסט ומלחמת העגבניות נערכת ביום רביעי האחרון של חודש אוגוסט. במהלך הפסטיבל נערכות תהלוכות, מופעי מוזיקה וגם תחרויות בישול. מלחמת העגבניות נערכת למשך שעה אחת ומשתתפות בה יותר מ-100 טון של עגבניות אדומות ובשלות. לאחר קרב העגבניות, המשתתפים נוהגים ללכת לרחוץ בנהר על מנת לשטוף את עצמם וחוזרים להנות מאלכוהול, מאוכל וממסיבות.

אוקטוברפסט – Octoberfest (ספטמבר – אוקטובר)

אוקטוברפסט. (התמונה באדיבות http://www.nomadicmatt.com)

אוקטוברפסט הוא פסטיבל בירה, הנערך מידי שנה בעיר מינכן שבגרמניה, מאמצע ספטמבר עד תחילת אוקטובר. אורכו של הפסטיבל הוא 16 ימים והוא חשוב מאוד בתרבות הבווארית. אוקטוברפסט הוא פסטיבל הבירה הגדול ביותר בעולם ובשנים האחרונות, משתתפים בו מיליוני אנשים מכל העולם. הפעילויות בפסטיבל כוללות שתיית בירה בווארית, אכילת מטעמים מהמטבח הגרמני, שירה ומסיבו ריקודים. משתתפים רבים נוהגים ללבוש תלבושות מסורתיות. 3-4 ימים מספיקים כדי להנות מהפסטיבל. אם אתם אוהבי לשתות בירה גרמנית בכוסות של ליטר, זו חוויה שלא תשכחו לעולם.

יום המתים – Day of the Dead (נובמבר)

יום המתים. (התמונה באדיבות http://www.nomadicmatt.com)

יום המתים הנו חג מקסיקני, המערך ביום הראשון והשני של חודש נובמבר. יום המתים הוא חג המוקדש לאבות המשפחה שהלכו לעולמם ובאופן זה מנציחים את שמם. החג נחגג בעיקר במדינת מקסיקו ובאזורים רבים בהם יש קהילה מקסיקנית גדולה, במדינות שונות באמריקה הלטינית וגם בברזיל. החוגגים את חג זה, נוהגים לבקר במהלכו בבתי הקברות ובכנסיות, על מנת להנציח את שמם של אבותיהם. למרות שנושא החג עוסק בהנצחה של מתים, החג נחגג באווירה חגיגית של קרנבל, באופן המזכיר את ליל כל הקדושים האמריקאי. הפסטיבל הוא שילוב של יום זיכרון וחגיגה אחת גדולה.

בכל מקום בעולם, לא משנה באיזה חודש והיכן על הגלובוס, אתם יכולים למצוא אנשים שחוגגים אירוע מסוים. האמת שלא צריך סיבה כדי לחגוג ואפשר לחגוג בכל מקום. אנחנו רגילים לטייל בחו"ל, בטיולים סטנדרטיים איך לעיתים צריך לגוון מעט. לדעתי, פסטיבלים הם אחת הדרכים לטיול קצת שונה ממה שאנו מכירים. אם אתם מחפשים טיול שונה ממה שאתם מכירים או שאתם רוצים לחוות חוויות של פעם בחיים, כדי לכם לתכנן את הטיול הבא שלכם סביב הפסטיבלים הרבים הנחגגים בעולם, לאורך כל השנה.

*תמונה ראשית באדיבות morguefile.com.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב