23/09/2020

המדריך לשוכר דירה בפעם הראשונה

לשכור דירה - whathot

בדרך לשכור דירה בפעם הראשונה? הנה כמה דברים שעליכם לדעת

צעירים ישראלים רבים בוחרים לצאת מבית הוריהם ולשכור דירה. מדובר בדרך כלל בצעירים בגילאים שאחרי צבא, ותקופת הלימודים, כלומר, מגיל 21 ומעלה. חלקם עושים זאת על מנת לקבל קצת שקט ופרטיות, חלקם בוחרים לגור בעיר הגדולה (תל אביב) וחלקם עושים זאת על מנת להיות קרובים למקום הלימודים אותו בחרו. לפני שאתם ממהרים לשכור דירה, הנה מספר טיפים שיכולים לעזור לכם בבחירה.

שכר דירה ותשלום חשבונות

אין ספק שמגורים בתל אביב יכולים להיות מאוד מהנים. קרבה לברים, מסעדות ושאר בילויים במרחק נגיעה. אך זכרו שככל שמתקרבים למרכז, שכר הדירה עולה משמעותית. לכן, הדבר הראשון שאתם צריכים הוא לקבוע את מחיר שכר הדירה שאתם מוכנים לשלם. כשמדובר בתל אביב, לפעמים אולי עדיף לגור במקום טיפה מרוחק יותר וללכת ממקום למקום ברגל, או להתנייד באופניים, וכך ניתן לחסוך את מחיר הדירה. כמו כן, מגורים עם שותפים, לא משנה היכן מדובר, גם כן מוזילים את העלויות, הן של שכר הדירה והן של תשלומי החשבונות השונים.

קרבה לתחבורה ציבורית

לרוב הצעירים ששוכרים דירה בגילאים אלה אין רכב בבעולתם, ולכן הם נאלצים להיות נתונים לחסדיה של התחבורה הציבורית. בשונה ממשפחות עם ילדים המחפשות שקט מההמולה של העיר, צעירים אוהבים לגור במרכזי העיר, כמה שיותר קרוב ונגיש לתחבורה ציבורית נוחה, שתיקח אותם במהרה ללימודים ולעבודה. בנוסף לכך, בדקו שיש בקרבת מקום מגוריכם מכולת או סופר לעשות קניות, בית מרקחת, בנק, מרפאה ושאר שירותים ציבוריים במרחק סביר מביתכם.

בדקו את החוזה

החלק החשוב ביותר לפני שאתם עוברים דירה הוא לעבור על החוזה בעת החתימה. קראו כל סעיף בחוזה והתעכבו על הדברים החשובים. בדקו מה בעל הדירה משאיר בדירה ומה עליכם להביא בעצמכם. מי אחראי על התיקונים במידה וצריך, ומה קורה במידה ונוצרות בעיות או נזקים שונים. אם אתם מעוניינים לבצע שינויים בדירה כגון צביעה, בדקו עם בעל הדירה האם הוא מאפשר זאת. רוב הדירות מושכרות לתקופה של שנה. בררו עם בעל הדירה מה קורה במידה ואתם מעוניינים לצאת לפני הזמן, או להפך, להמשיך לגור שם לאחר שנה. נתון נוסף שיש לבדוק הוא האם הולכים להתבצע תמ"א או פינוי בינוי בבניין שיכול להרע את תנאי המגורים.

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב