10/08/2020

המדריך לקנייה ובחירה נכונה של מעילי סקי לקראת טיול הסקי המשפחתי

מעיל סקי - whathot

עומדים לצאת לטיול סקי משפחתי? אם כן, אחד מפריטי הלבוש החשובים ביותר שעליכם לרכוש לקראת הטיול הוא מעיל סקי.

מעילי סקי יאפשרו לכם ליהנות מחופשת הסקי מבלי שהקור יחדור לעצמות שלכם ויפריע לכם. כמובן, באתרי הסקי קר מאוד, ולכן חשוב להקפיד על רכישה של מעילי סקי איכותיים –כאלו שיישמרו אצלכם לזמן רב ושלא יהרסו לאחר מספר ימים של שימוש. אז איך בוחרים מעילי סקי בצורה נכונה? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם:

נוחות ותנועה חופשית

חשוב מאוד לרכוש מעילי סקי רק לאחר שמדדתם אותם באופן אישי, ולא להזמין מעילים כאלו מהאינטרנט. כשאתם מודדים את המעילים, תוכלו לבדוק האם הם מספיק נוחים לכם והאם הם מאפשרים לכם תנועה חופשית ללא כל הגבלה. אל תרכשו מעילים שאתם מרגישים צורך לסדר אותם על הגוף כל כמה דקות או שמרגישים לכם כבדים מדי, זה ישפיע על היכולת שלכם לגלוש, ובכלל – ליהנות מהחופשה. אל תשכחו שסקי הוא פעילות ספורטיבית לכל דבר, והיא מפעילה את כל חלקי הגוף. מטבע הדברים, תרצו שגופכם ינוע בחופשיות.

חצאית שלג

חצאית שלג הינה רצועה אלסטית אשר נמצאת בחלק התחתון של מעילי סקי. התפקיד של הרצועה הוא להתהדק מסביב לגוף, וכך במקרה של נפילה במהלך הסקי (ואין מי שחסין מפני נפילות – גם לא גולשים מקצועיים) לא יחדור שלג אל תוך המעיל שלכם. גם אם מנסים לשכנע אתכם בחנות לרכוש מעיל ללא חצאית שלג, אל תוותרו עליו. מעילי סקי חייבים לכלול חצאית שלג, אחרת הם לא יתאימו בצורה מיטבית לחופשה שלכם.

אטימות המעיל

אטימות הבד של מעילי סקי נמדדת על פי כמות המים (במ"מ) שיכולים להיות בו מבלי לחדור פנימה. על פי התקן האמריקאי, מעילי סקי אשר נחשבים אטומים למים במאת האחוזים צריכים להיות מעילים אשר יכולים לעמוד מול 17,500 מ"מ מים ולהיות בעלי תפרים מודבקים (ראו פירוט על התפרים בהמשך המאמר). בנוסף, חשוב לבדוק עמידות לא רק בפני מים אלא גם בפני רוח. יחד עם זאת, חשוב לבחור מעיל בעל פתחי אוורור בבית השחי לפחות, בכדי למנוע הזעת יתר בעת לבישתו.

התפרים של המעיל

עוד נתון שכדאי לבדוק לפני שרוכשים מעילי סקי הוא התפרים של המעיל. תפרים מסוג שאינו מתאים מפריעים לאטימות של המעיל, וגם אם עכשיו זה נראה לכם זניח – כשתגלשו על השלג במקומות קפואים, תבינו מדוע זה חשוב. אמנם, מעילי סקי בעלי תפרים מודבקים יהיו יקרים יותר, אך כדאי להשקיע בהם – במיוחד אם אתם אנשים שאוהבים סקי ויזדמן לכם להשתמש במעיל פעמים רבות.

 

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב