24/11/2020

הכלבים החמודים ביותר בעולם

כלבים חמודים

בכל רחבי העולם, ניתן למצוא מגוון רחב של גזעי כלבים, גדולים וקטנים, הנחשבים לכלבים החמודים בעולם. מספר גזעי הכלבים הקיימים בעולם עומד למעלה מ-500 גזעים שונים. בהמשך נספק לכם רשימה של הכלבים החמודים ביותר בעולם. הכלב נחשב לחברו הטוב ביותר של האדם, אז למה לא להרוויח חבר נאמן וגם אחד שכולם יראו עד כמה הוא חמוד?

מיהו כלב גזעי? כלב גזעי הוא סוג מסוים של כלב אשר יש לו אופי ומבנה מסוימים, שהותאמו למילוי תפקידו הספציפי, אותו מילא בעברו. בעבר לכלבים היה תפקיד של ציד, נשיאת מסעות, שמירה לוויה ועוד. הצאצאים של כלבים גזעיים, יהיו דומים בצורה ובאופי לאותו סוג גזע. כאשר רוכשים גור גזעי, כבר אז אפשר לדעת פרטים רבים אודות אותו גור. אנו נדע מה יהיה אופיו, צרכיו, פרוותו וגודלו, דבר אשר יעזור להתאים את הכלב לבעליו. עם השנים, ניתן לראות כי גזעי כלבים מסוימים, שינו את ייעודם מבעבר והם אינם נוהגים כפי שנהגו.

בישון פריזה

בישון פריזה. (תומנה באדיבות entertainmentaroundtheworld.wordpress.com)

בישון פריזה הוא כלב לוויה ושעשועים קטן. מקורו של הגזע הזה אינו ידוע במדויק, אך משערים כי הוא מאזור הים התיכון, בקירוב לספרד. גזע זה אומץ על ידי אצילים וחצרות מלוכה ושימש ככלב שעשועים. בנוסף היה כלב שעשועים בקרקסים שונים. הבישון פריזה ידוע במזגו הטוב והנעים. מדובר על כלב חביב ורגוע מאוד, שמסתדר בצורה יוצאת מן הכלל עם ילדים קטנים. הבישון פריזה הוא כלב אנרגטי ואינטליגנטי, תכונות המקלות על אילופו. משקלו ל הכלב מגיע ל-8 קילוגרם בבגרותו.

צ'או צ'או 

צ'או צ'או. התמונה באדיבות (entertainmentaroundtheworld.wordpress.com).

צ'או צ'או הוא כלב שמירה וציד. מוצאו של גזע זה הוא מהמזרח הרחוק, בסין. בעבר הרחוק, האמינו כי לכלב הצ'או צ'או ישנם כוחות מיסטיים, ועל טבעיים, שעזרו לגרש את כוחות האפלה. במאה ה-19, הובא גזע זה לאירופה על ידי האנגלים ומהר מאוד כבש חצרות מלוכה רבות ברחבי היבשת. משקלו של הצ'או צ'או מגיע לכ-30 קילוגרם בבגרותו. לגזע זה 2 מאפיינים ייחודיים, לשון בצבע סגול ורגליו האחוריות ישרות לגמרי. תחולת חייב של הצ'או צ'או הוא כ-15 שנה.

תחש

תחש. התמונה באדיבות (entertainmentaroundtheworld.wordpress.com).

תחש הוא כלב הבנוי בצורה קצת שונה משאר הכלבים, רגליו קצרות  וגופו ארוך. התחש הוא כלב ציד הנוהג לצוד בעלי חיים קטנים כמו קיפודים, ארנבות וחתולים. מקורו של התחש הוא בגרמניה והוא מגיע עד לגיל 17 שנים לערך. גזע התחש מוכר בעוד מספר כינויים כמו כלב נקניקייה, או בייגלה. התחש לרוב הוא ידידותי ושובב, אבל לעיתים הוא מתנהג בעקשנות ונוהג להיעלב במהירות.

קוקר ספניאל

קוקר ספניאל. התמונה באדיבות (entertainmentaroundtheworld.wordpress.com).

מקורו של הקוקר ספניאל הוא בבריטניה. גזע זה בעברו, שימש לציד של עופות. הקוקר ספניאל נחשב לאחד מהגזעים החכמים ביותר מבין כל גזעיה הכלבים. הוא מאוד צייתן וחברותי כלפי בני האדם. בישראל גזע זה משמש ככלב משטרה, באיתור של חומרי נפץ וסמים, בשל חוש הריח החזק והמפותח שלהם.

שנאוצר מיניאטורי

שנאוצר מיניאטורי. התמונה באדיבות (entertainmentaroundtheworld.wordpress.com).

שנאוצר מיניאטורי הוא הכלאה של שנאוצר רגיל וגזעים קטנים אחרים כמו פודל. מקורו של השנאוצר המיניאטורי הוא בגרמניה של אמצע המאה ה-19. בעבר שימש הגזע הזה ככלי ציד של חולדות ואף ככלב שמירה שאינו נושך. גזע השנאוצר המיניאטורי הוא כלב נאמן לבעליו וחברותי מאוד. גזע זה נחשב לאחד הפופולריים ביותר בארצות הברית.

רועה איסלנדי

רועה איסלנדי. התמונה באדיבות (entertainmentaroundtheworld.wordpress.com).

רועה איסלנדי הוא כלב ששימש בעבר ועד היום, ככלב עדרים וגם ככלב שמירה. מקורו של גזע זה הוא לפי שמו, מאיסלנד. הרועה האיסלנדי מגיע בבגרותו למשקל של כ-14 קילו לערך. הרועים האיסלנדיים הם אנרגטיים וקשוחים, אך לצד זה הם חברותיים ושובבים ומתאימים לגידול בקרבת ילדים ובעלי חיים אחרים. הגזע הזה הוא סקרן מאוד, שובב וחסר פחד.

פומרניאן

פומרניאן. התמונה באדיבות (favim.com).

מקורו של הפומרניאן הוא באזור פומרניה במרכז אירופה (חבל ארץ בין גרמניה לפולין). גזע הפומרניאן משמש ככלב ליווי ושעשועים. הגזע הזה היה פופולרי בעיקר בחצרות מלכות ובחצרות אצילים באירופה. בבגרותו, מגיע הפומרניאן למשקל של כ-3 קילוגרם. למרות גודלו הקטן של הפומרניאן, הוא נחשב לכלב שמירה נאמן מאוד, אשר ישמור מכל משמר על היקר לו ביותר. לכלבי הפומרניאן אין משמעת גובהה ולכן קשה מאוד לאלף אותם. אחד המאפיינים הבולטים ביותר של הגזע הנ"ל הוא חביבותו ועליזותו.

פודל

פודל. התמונה באדיבות (entertainmentaroundtheworld.wordpress.com).

פודל משמש ככלב לוויה ושעשועים זעיר ומקורו בגרמניה. גזע הפודל נחשב לכלב השני האינטליגנטי ביותר. בעברם, שימשו כלבי הפודל ככלבי ציד. למרות מוצאו של הפודל, הוא נחשב לכלב הלאומי של צרפת. הפודל נחשב לאחד מהגזעים הפופולריים ביותר בעולם בגלל שפרוותו אינה נושרת ואין הוא סובל מריח חריף של כלבים. הפודל הוא כלב פעיל מאוד ואינטליגנטי. גזע הפודל מחולק לתת גזעים ולכל תת גזע ישנם מאפיינים אחרים.

יורקשייר טרייר

יורקשייר טרייר. התמונה באדיבות (entertainmentaroundtheworld.wordpress.com).

מקורו של היורקשייר טרייר הוא באנגליה. היורקשייר טרייר משמש כיום ככלב לוויה זעיר וכלב שעשועים ותערוכות. בעברו שימש הגזע הזה ככלב ציד של חולדות, עכברים ומזיקים שונים. בבגרותו מגיע הגזע למשקל של 3.5 קילוגרם ותחולת חייו היא כ-17 שנים. אופי כלבי היורקשייר טרייר הוא אופי עקשני, אך הוא מתגמש בדרך כלל. הגזע הנ"ל הוא בעל הסתגלות גבוהה לאילוף.

כלב מים פורטוגזי

כלב מים פורטוגזי. התמונה באדיבות (entertainmentaroundtheworld.wordpress.com).

מקורו של כלב המים הפורטוגזי הוא בפורטוגל. הגזע הנ"ל נחשב לשחיין מעולה ששימש בעברו ככלב שמתפקד במים, בעיקר כעוזר בדיג. כלב המים הפורטוגזי מגיע בבגרותו למשקל של 25 קילוגרם. זהו כלב אנרגטי מאוד, אמיץ ואינטליגנטי. לעיתים כלבי הגזע יכולים להיות מעט עקשנים אך הם מסתדרים בצורה טובה עם בני אדם ובעלי חיים אחרים.

הבאנו לכם רשימה של מספר כלבים, שעל פי דעתנו, נחשבים לכלבים החמודים ביותר בעולם. אנו יודעים כי ישנם עוד מאות גזעי כלבים שיכלו להיכנס בקלות לרשימה הנ"ל. במידה ויש לכם מידע נוסף להוסיף לכתבה, נשמח אם תדונו על כך בתגובות למטה.

*תמונה ראשית באדיבות morguefile.com.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב