23/09/2020

הידעתם: 10 דברים שסין לא רוצה שתדעו

china_flag

סין היא המדינה המאוכלסת ביותר בעולם ועדיין, ממשלת סין מצליחה להסתיר המון דברים משאר העולם. בעולם הגלובלי של היום ומגוון רחב של רשתות חברתיות ועדיין אנחנו לא זוכים לקבל הצצה אמתית למדינה המאוכלסת בעולם עם למעלה מ-1.3 מיליארד אזרחים. סין נחשבת לאחת מהמעצמות הגדולות ביותר בעולם. רוב הדברים המיוצרים בעולם, מגיעים לרוב מסין וגם רובנו רוכשים המון מוצרים דרך אתרי קניות סינים. מידי פעם, אנו רואים אנשים שמחליטים שחופש הביטוי והזכות לדעת הם מעל הכל ומחליטים לפרסם המון סודות, שמדינות רבות רוצות להסתיר מאיתנו. למרות כל זאת, אנו יודעים מעט דברים על סין, בגלל שהממשלה הסינית בוחרת להסתיר את אותם דברים. הנה 10 דברים שממשלת סין מנסה להסתיר משאר העולם.

 

1. עוני רב

למרות שסין מלווה כסף לארה"ב, אזרחים רבים בסין חיים מתחת בעוני קשה מאוד. יותר מ-100 מיליון אזרחים חיים מפחות 1 דולר ליום, מה שאומר שהם חיים בפחות מ-365 דולרים בשנה. בנוסף, יותר מ-400 מיליון אזרחי סין חיים מפחות מ-2 דולר ליום. אזרחים רבים גרים בכפרים שרגל מערבית לא דרכה שם מעולם. למרות שישנם אזרחים רבים בסין שהם מיליונרים ומיליארדרים, סין מנסה להסתיר מכל העולם את העוני הקשה ששורר במדינה.

 

המון אזרחים מתחת לקו העוני (תמונה: Sailing "Footprints: Real to Reel" Ronn ashore , אתר: flickr)

 

2. זיהום אוויר קשה

הזיהום האוויר הקשה ששורר בסין הוא בגלל הגדילה המסיבית של התעשייה המדינתית. אזרחים רבים בסין חובשים מסכה בזמן שהם מטיילים ברחובות הערים הגדולות והמתועשות. הזיהום אוויר החמור ששורר בסין, לא נשאר רק בתחומי המדינה, אלה הזיהום מטייל ומגיעה אף לתחומי ארה"ב. למעשה, שליש מזיהום האוויר שיש בסן פרנסיסקו, הוא כתוצאה מהזיהום האוויר שנוצר בסין.

זיהום אוויר חמור (תמונה: Alex Abian , אתר: flickr)

 

3. איסור על גלגול נשמות

במטרה להילחם בדלאי לאמה, ממשלת סין אסרה על הנזירים הבודהיסטים, לערוך טקסים של גלגול נשמות. רק במקרים נדירים, הממשלה מאשרת לאותם נזירים לערוך את הטקסים הללו וכל זאת, בגלל שאין הם רוצים שהדלאי לאמה יצבור כוח, בקרב האוכלוסייה הסינית.

 

אסור לעשות טקס לגלגול נשמות (תמונה: Keoni Cabral , אתר: flickr)

 

4. חסימת אתרי אינטרנט

ממשלת סין לא רוצה שאזרחיה יהיו חשופים ויושפעו מאתרים חיצוניים ולכן היא מגבילה את הגלישה לאתרים מסוימים. בשנת 2009, חסמה סין, דרך ספקיות האינטרנט במדינה, את פייסבוק וטוויטר ובשנת 2012 את האתר של הניו יורק טיימס. לאחרונה טענה הממשלה כי היא הולכת להתיר גלישה חופשית באזור המסחר חופשי שנחאי, אך לעת עתה, מדובר על החלטה עסקית בלבד.

אין לייק בסין (תמונה: infocux Technologies , אתר : flickr)

 

5. הקניון הגדול בעולם – לא פעיל

סין יכולה להתגאות בהמון דברים ואחד מהם שבשטחה מצוי הקניון הגדול בעולם. שמו של הקניון הוא ניו סאות' צ'יינה מול ("New South China Mall"), עם מקום ל-2400 חנויות והוא מתפרש על 7 מיליון של מטרים רבועים. הבעיה המרכזית בכך היא שהקניון סגור ולא פעיל למעלה מ-7 שנים ורק מספר מועט של חנויות לממכר מזון מהיר, ממוקמות בכניסה אליו.

 

בזבוז של נדל"ן (תמונה: danxoneil , אתר: flickr)

 

6. הוצאות להורג

בשנת 2005, סין הוציאה להורג בעונשי מוות, כמות של אנשים, הגדולה פי 4 משאר ההוצאות להורג שהתרחשו בשאר העולם. זה יוצא באזור ה-1800 הוצאות להורג. רוב הוצאות ההורג בוצעו על ידי כיתת יורים.

1,2,3 אש (תמונה: Jay_Ell ,אתר: flickr)

 

7. מים מזוהמים

למעלה מ-600 מיליון, כמעט ממחצית האוכלוסייה בסין, שותים מים מזוהמים בכל יום ויום. הסיבה העיקרית לכך היא שרק כ-10 אחוזים מהביוב, המיוצר על ידי הערים הגדולות מטופל והשאר נזרקים ישר אל תוך מקורות המים של המדינה. בנוסף, אותו ביוב מוצא את דרכו ודולף אל מי התהום של המדינה.

מים אסורים לשתייה (תמונה: tobym , אתר: flickr)

 

8. תוכנות פיראטיות

כ-78% מהתוכנות המותקנות במחשבים של בתי האב בסין בשנת 2010, הן פיראטיות, כלומר לא חוקיות. מדובר על מספר גבוה מאוד, לא משנה מאיזה כיוון מסתכלים על זה. רק לשם השוואה, שיעור השימוש בתוכנות הפיראטיות הממוצע בעולם הוא גם גבוה ומסתכם ב-42%.

תוכנות פיראטיות כמעט בכל מחשב (תמונה: jurvetson , אתר: flickr)

 

 9. ערי רפאים

כ-65 מיליון בתים עומדים ריקים ברחבי סין. זה כולל גם ערים שלמות שהן נטולות אנשים לחלוטין. לא מדובר על בתים עתיקים וישנים, אלא על ערים שנבנו בציפייה לגדילה באוכלוסייה הסינית. אותה גדילה עדיין לא הגיע ואותן ערים נשארות ריקות.10.

 

ערי רפאים בכל מקום (תמונה: Stuck in Customs , אתר: flickr)

10. שוכני מערות

למעלה מ-30 מיליון אזרחים בסין עדיין חיים במערות. רוב האזרחים שגרים במערות הם ממחוז שאאנשי (Shaanxi), המתאפיין באדמה אוורירית שקל לחפור בה. לרוב אותם אזרחים מעצבים את בתי המערות שלהם ואף מחזקים את אותן מערות בעזרת לבני בנייה.

מערה – אין, דירה – אאוט (תמונה: amira_a , אתר: flickr)

 

תמונה ראשית: AK Rockefeller cc

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב